Jump to content

E46 320d


Kenbobo

Recommended Posts

Pai eu tot acolo imi duc masina, lucreaza bine, are scule, elevator, canal, de toate iar manopera nu e mare si e pasionat de BMW-uri.

 

Asa ceva caut si eu aici in Ploiesti... dar se pare ca e greu de gasit asa ceva.

Nu sunt genul care da ultimii bani pe o masina pe care apoi sa nu o poata intretine/repara, de asta m-am oprit la E46 :)

Problema e ca de un an tot bag bani in doctori si spitale pt. tratamentul fetitei, si am lasat masina pe locul 2.

Ar fi nevoie de schimbat discuri, placute si senzori fata-spate + saboti frana de mana, lichid frana, semnale fata bosh albe + plasticele pt. faruri ( sticlele ), ornamentele din cauciuc/plastic care vin montate deasupra farurilor, rama din plastic de la stergatoare+ stergatoare, si pt. anul viitor schimbul filtre/ulei.

Asadar, fara scule si spatiu adegvat nu poti face treaba, oricat de mult talent sau pricepere ai avea, si in parcare nu prea se mai mestereste cum se facea pe timpul batranelor dacii 1300 :)

 

Daca stiti careva un pasionat de Bmw in Ploiesti care sa nu ma jupoaie de viu, va rog sa-mi dati un PM.

Cu stima si respect, va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Asa ceva caut si eu aici in Ploiesti... dar se pare ca e greu de gasit asa ceva.

Nu sunt genul care da ultimii bani pe o masina pe care apoi sa nu o poata intretine/repara, de asta m-am oprit la E46 :)

Problema e ca de un an tot bag bani in doctori si spitale pt. tratamentul fetitei, si am lasat masina pe locul 2.

Ar fi nevoie de schimbat discuri, placute si senzori fata-spate + saboti frana de mana, lichid frana, semnale fata bosh albe + plasticele pt. faruri ( sticlele ), ornamentele din cauciuc/plastic care vin montate deasupra farurilor, rama din plastic de la stergatoare+ stergatoare, si pt. anul viitor schimbul filtre/ulei.

Asadar, fara scule si spatiu adegvat nu poti face treaba, oricat de mult talent sau pricepere ai avea, si in parcare nu prea se mai mestereste cum se facea pe timpul batranelor dacii 1300 :)

 

Daca stiti careva un pasionat de Bmw in Ploiesti care sa nu ma jupoaie de viu, va rog sa-mi dati un PM.

Cu stima si respect, va multumesc.

CUm zice si Rcc. Masina poate astepta, e doar un fier.

 

Fetita si familia e pe primul loc.

 

 

Legat de cine mi-a schimbat piesele respetive, pana la urma nu am iesit chiar asa de ieftin cu manopera, dar macar a fost facut ca la carte. (100 lei schimbat discuri + placute + ferodouri, 700 lei schimbatul bratelor/suportilor motor/bucse diferential/lichid/etc, 90 lei geometria).

Link to comment
Share on other sites

DĂŁ-o dracului de maÂşinĂŁ, fetiĂža sĂŁ fie bine.

DacĂŁ cumva ai drum la Tg.MureÂş te rezolv eu. Free of charge.

 

Asa am zis si eu, cat priveste drumul pana la tine, mai ca as face o tura prin tara, ca-mi iubesc si masina la fel ca si familia, si as mai scoate-o din rutina de zi cu zi, doar ca luna asta plec iar la bucuresti cu fata si trebuie sa pastrez banutii... :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Asa am zis si eu, cat priveste drumul pana la tine, mai ca as face o tura prin tara, ca-mi iubesc si masina la fel ca si familia, si as mai scoate-o din rutina de zi cu zi, doar ca luna asta plec iar la bucuresti cu fata si trebuie sa pastrez banutii... :)

Oricând vii eºti bine venit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rcc

 

Pfff, de cand am asteptat poza asta :hyper: . Au iesit superb, sunt fara cuvinte. Ai o mana de aur. Abia astept ziua de maine sa le primesc si sa le pun pe masina. Iti raman dator vandut :goodjob:

 

Cred ca nu o sa mai deschid usa pe ploile astea sa nu se ude :pardon:

 

 

PS: As vrea si trimul de la volan, daca nu e deranjul prea mare, dar vorbim noi maine despre asta .

 

 

@Gabrielx

 

Multumesc. Am scris si pe topic: PlastiDip.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

O sĂŁ le facem și pe acelea dar nu le-am avut la mine. Mi le trimite mâine.

Chiar nu credeam cĂŁ o sĂŁ arate așa bine.

A fost o ĂŽncercare, ne-am inspirat de la un coleg de al nostru care are un E90 a cĂŁrui trim-urile sunt ĂŽmbrĂŁcate ĂŽn alcantara. Ne bucurĂŁm cĂŁ a ieșit bine și cĂŁ vĂŁ place.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.