Jump to content

POLITIA RUTIERA


fbdcnt

ESTE POLITIA RUTIERA CORUPTA?  

146 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

deci veneam dinspre victoriei spre romana el era la lupoaica. acolo sunt cam 4 benzi pe un sens si eu eram pe prima banda cea mai departata. era trafic din-ala greu de zici ca s-a adunat tot bucurestiu acolo am facut 20 min de la victoriei pana acolo. in fine era verde la semafor si toata lumea inainta dar la dirijor i s-a pus pata si a oprit coloana de verde. mai intai au oprit cei de pe banda a 4-a, dupa aia cei de pe banda a 3-a au oprit si tot asa pana la banda 1 in ordinea vizibilitatii. eu nici nu stiam ca e garcea acolo practic am fost ultimu si lui i s-a parut ca as fi trecut dupa semnalu lui si probabil chiar asa a fost dar eu l-am vazut tarziu. problema s-ar fi rezolvat usor daca opream acolo si ma "tragea de urechi" sau imi dadea o amenintare cu "data viitoare" dupa ce-mi explica el cat de destept e dar eram in mijlocu intersectie si urmau sa vina ceilalti de pe rosu si mi s-a parut nefiresc sa stau ca fraieru acolo sa-mi iau si claxoane si garcea asa ca am inaintat sa eliberez banda aia... the rest u know
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu am citit tot - am votat DA pt ca inainte cu cateva zile de a pleca in concediu m'a oprit un nenea intr'o zona super aglomerata si cu rasunet..... si mi'a zis in fata atatia bani ca sa nu'ti dau punctele si sa scapi de amenda...

 

eu as mai fi adaugat o optiune - nu toti - sunt si oameni buni printre ei care'si respecta uniforma si legea....

Link to comment
Share on other sites

politia romana sucks rau de tot.argumente avem toti.eu le spun pe ale mele.nu stiu sa faca fata unei situatii mai periculoase le e frica de tigani si de grupuri destea de smecherasi.eu unu as impusca la voie in ciori hoti si smecherasi de oras care fac numai rautati.prostituatele se plimba prin fata lor...............si ei nimic.partea cu fetitele nu ma der prea tare .chiar imi place sa le vad:P nu patruleaza decat prin centru si artere mari .in spatele blocului fura masini si sparg case.vin foarte greu la o interventie.........doar cu noroc, sa fie in zona daca ai nevoie. sunt incompetenti.singuri in care am incredere sunt ;spir dias jandarmi anti drog anti tero,adica serviciile mai speciale si antrenate.restul politailor de pe strada, sperie numai oameni normali care nu au avut nicoidata contact cu ei.doamne fereste sa opreasca vre un smecher care il si injura.Asta e tara .incompetenti.am o boala pe ei de nu mai pot.de politia comunitara nu mai vb .aia sunt cei mai patetici Edited by INTERCEPTOR
Link to comment
Share on other sites

eu as mai fi adaugat o optiune - nu toti - sunt si oameni buni printre ei care'si respecta uniforma si legea....

173274[/snapback]

Frumos ce spui tu dar din pacate sunt mult prea putini cei care cred cu adevarat in asta...lege, uniforma... s-au dus vremurile alea... iti spune ceva, spaga, coruptie, prostie? da, stiu, e culmea... astia se numesc hoti... si ce nu ai mai vazut cazuri cand pui lupul paznic la oi?

Link to comment
Share on other sites

foarte putini au mai ramas.demni de uniforma politiei.si in foarte putini mai poti avea incredere.mi ar place s aavem politie ca in america sau ca in germania.greseti platesti.faci fite primesti gloante in inima.

173550[/snapback]

ca sa ai parte da asemenea reactii din partea politiei, trebuie sa ai si delicventa pe masura. sigur nu asta imi doresc...cel putin eu.

 

ontopic: si politistilor le lipsesc multe, dar si noua, soferilor. fara suparare.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista.Cine nu a depasit viteza legala,macar o data?Retoric...

 

Se schimba un pic treaba cand stii ca banii nu mai au valoare in astfel de cazuri :blink:

173990[/snapback]

da, era retorica dilema mea. poate doar la zoo sa mai gasesti ceva exemplare...

 

iar banii...banii e alta ! :)

Link to comment
Share on other sites

ce-ai facut? :blink: si se poate si sa fii iertat daca stii sa vorbesti...

173580[/snapback]

6 puncte de penalizare pentru sãvârºirea urmãtoarelor fapte:

[..]

9. schimbarea direcÞiei de mers prin viraj spre stânga, dacã prin aceasta se Încalcã marcajul longitudinal continuu care separã sensurile de circulaÞie;

 

si planuiam sa stationez pe trotuar, daca mai conteaza.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.