Jump to content

Accident colegul Ciumidel


alex_maniacu_91

Recommended Posts

pentru moderatori/admin

 

ma gandesc ca nu ar fi rau sa fie un topic dedicat celor care au facut parte din BMWclub.ro si care nu mai sunt printre noi, din nefericire :(

costa, noname, ciumidel ( sper ca lista sa se sfarseasca aici )

un topic cu pozele lor, in care sa nu fie offtopic, doar amintiri placute

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dumenezeu sa il odihneasca acolo unde este

Incepe sa ma ia cu groaza cand imi aduc aminte ca anul trecut s-a mai dus ocunostinta tot cu motorul mare pasionat de BMW,apoi S-a dus si Robi(noname)un alt pasionat

Mare grija tuturor cum mergeti pe drumurile tarii indifernt ca sunteti pe doua sau pe patru roti

RIP

Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa-i ierte dar e numai vina lor, in cazul de fata e clar ce s-a intampla, viteza prea mare si a ratat curba, nu a mai putut sa tina trasa si a intrat pe contrasens, o greseala comuna in randu incepatorilor. Dar cei ca el sunt un adevarat pericol, eu as fi mai ingrijorat de cei din masina, ca mergi pe banda ta legal, si vine unu care intra in tine...nu e bine.

 

Imi aduc aminte si de baiatul cu porsche de la arad care tot asa a luat un viraj cu vreo 230 km/h si a murit, parca a intrat intr-un opel in care se aflau 2 oameni care bineinteles au fost omorati si ei. Daca e unul de pe forum ipocrizia e in floare, daca era unul "strain" vai de el ca il faceati de sange...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa-i ierte dar e numai vina lor, in cazul de fata e clar ce s-a intampla, viteza prea mare si a ratat curba, nu a mai putut sa tina trasa si a intrat pe contrasens, o greseala comuna in randu incepatorilor. Dar cei ca el sunt un adevarat pericol, eu as fi mai ingrijorat de cei din masina, ca mergi pe banda ta legal, si vine unu care intra in tine...nu e bine.

 

Imi aduc aminte si de baiatul cu porsche de la arad care tot asa a luat un viraj cu vreo 230 km/h si a murit, parca a intrat intr-un opel in care se aflau 2 oameni care bineinteles au fost omorati si ei. Daca e unul de pe forum ipocrizia e in floare, daca era unul "strain" vai de el ca il faceati de sange...

Sti cum e.. nu e bine sa condamni omu la faze de astea..bine ca au scapat cei din masina, se poate intampla oricui! pacat de ei, RIP.

Link to comment
Share on other sites

Imi aduc aminte si de baiatul cu porsche de la arad care tot asa a luat un viraj cu vreo 230 km/h si a murit, parca a intrat intr-un opel in care se aflau 2 oameni care bineinteles au fost omorati si ei. Daca e unul de pe forum ipocrizia e in floare, daca era unul "strain" vai de el ca il faceati de sange...

lucerno, aia din opel n-au murit...ciumidel era doar pasager. gtfo!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

lucerno, aia din opel n-au murit...ciumidel era doar pasager. gtfo!

versace, s-a omorat pe el...e suficient.

 

Credeam ca ciumidel conducea, atunci e si mai rau...el a fost ucis si bolnavu ala care conducea forta pe viraje cu pasager...cand ai pasager nu fortezi ca pe un tur de calificare, mergi normal.

Edited by Lucenzo
Link to comment
Share on other sites

dumnezeu sa-l(i) ierte, pacat de asemenea vieti tinere, dar de asemenea pacat ca la asemenea varste riscul este cel mai mare, in cazul de fata si-au irosit vietile, dar exista cazuri mai dureroase cand irosesc vieti nevinovate... deci grija mai multa. In perioada asta eram si eu prin zona Transalpina, cu sotia si copilul, si instinctiv ma gandeam acum daca baietii astia erau cu masina... si eu eram in locul VW-ului...

 

 

 

 

departe de mine gandul de incriminare, dar pe langa parerea de rau pentru ce-au lasat in urma lor, mi se ridica si un alt semn de intrebare, ca bineinteles fiecare-si traieste viata pt el...

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa ii ierte!

Chiar azi m-am intors de la Tg Jiu, culmea de la o inmormantare.Am trecut pe unde s-a intamplat accidentul, era sange pe asfalt si azi.

La 5 km de la locul accidentului stau bunicii mei stiu foarte bine zona.Cum venea el din spe Tg Jiu nu avea cum sa vada ce venea din fata, pur si simplu a intrat in plin in cei din fata, nu a avut nici-o sansa.

Duminica au fost ai mei pe Transalpina, accidentul s-a intamplat cu cateva minute inainte sa treaca ei pe acolo mi-au povestit ce s-a intamaplat.

Nu stiam ca unul dintre cei 2 morti era coleg de forum, acum am aflat, imi pare foarte rau pentru cei doi.

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

offff...cand am vazut un nou topic speram sa fie unul "usor".

cand am citit articolul din link nu am inteles asa bine cine este Ciumidel,motociclistul sau pasagerul.

Oricum ar fi s-au dus doua vieti intr-o secunda de nebunie.

Nu suntem in masura sa judecam,toti ne luam portia de adrenalina zilnica intr-un fel sau altul.

 

Imi pare rau pentru cei decedati.Pe el nu il cunosteam decat de pe forum.

 

DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA IN PACE!

:bye:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@bitz ,uni sunt si mult prea disperati, am vazut zilele trecute pe unu cu un d-ala(motoreta) de mergi cu el pe pamant sau drum prost pe la unirii , pai frate , aglomerat si cum a prins o bucata libera direct pe o roata pana la 100 cel putin..daca cadea ,sanatate !

si nu doar pt el, cine stie peste cine venea si cum

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.