Jump to content

UN BATRAN IN PUTERE 540I


r0n1n

Recommended Posts

Eu ramaneam la 320ci-ul din 2002.

Vrea omul sa incerce si altceva. Eu as da ce am acum pe un 320ci, altu ar da un 320ci pe alta si tot asa. Daca nu-i mai place se pune la vanzare si pa. Nu-l obliga nimeni sa o tina. Desi sa recunoastem ca se aude mai frumos 540 decat 520.

Link to comment
Share on other sites

@cefi, nu stiu, dar fiecare face ce vrea cu masina/masinile/banii lui. Eu cred ca i-au mai ramas si bani din vanzarea e46-lui. Apoi, ca sa ai un v8 cred ca merita sacrificat un e46 coupe, iar faptul ca e pe BG e cea mai buna afacere, tre sa fii un pic dus sa le platesti la astia 1500eur pe an.
Link to comment
Share on other sites

Eu ramaneam la 320ci-ul din 2002.

 

Am tinut masina aia aproape 3 ani, ma plictisisem de ea.

Initial vroiam sa-mi iau un e60, dar lucrurile nu au mers cum trebuie si a trebuit sa ma orientez la ceva mai ieftin(328i).

Luna trecuta am fost f aproape sa cumpar un e60 530d de la Brasov si daca masina era ok, acum nu mai aveam V8.

Sper totusi in viitorul apropiat sa achizitionez si o masina de generatie mai noua(e60, e92) ca sa fie multumita toata lumea. :thumbsup:

 

@sly: sa mori tu?

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

nu te agita, cand ti-o plati careva de pe forum facturile poa sa isi dea cu parerea de ce nu cumperi o masina de 30k ..si iei una de 5, 8, 10 sau cat o fi..

pana atunci sa stea in banca lor...

Edited by DOMI
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai sa-ti dai cu parerea despre ce sa pui/nu pui pe o masina, despre anvelope, jante e una, dar despre masina deja achizitionata, nu cred ca e ok sa sa zici ca mai bine si-ar fi luat altceva.

 

Pana una alta asta e motor adevarat fata de 316-le pe care l-ai avut cefi, fara suparare (si eu am avut 318i, de aia nu-mi permit sa comentez).

 

Hai ca pe Pole il inteleg, a avut M6 si a zis-o intr-o maniera mult mai finuta.

Link to comment
Share on other sites

Pai sa-ti dai cu parerea despre ce sa pui/nu pui pe o masina, despre anvelope, jante e una, dar despre masina deja achizitionata, nu cred ca e ok sa sa zici ca mai bine si-ar fi luat altceva.

 

Pana una alta asta e motor adevarat fata de 316-le pe care l-ai avut cefi, fara suparare (si eu am avut 318i, de aia nu-mi permit sa comentez).

 

Hai ca pe Pole il inteleg, a avut M6 si a zis-o intr-o maniera mult mai finuta.

 

Da' de unde, e depasit, un 2l de generatie noua e altceva.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca intotdeauna se va gasi cineva sa comenteze aiurea, ba ca e masina prea veche, ba ca e motor mare si taxele sunt exagerate... daca tu esti fericit cu masina asta si iti permiti sa ai grija de ea atunci e bine pt sufletul tau :thumbsup:

Eu i-as schimba farurile cu unele de facelift, i-as pune pachet m la masina asta, poate si o suspensie, niste jante si iese o mega masina!!

Link to comment
Share on other sites

Exact

Masinile astea sunt foarte apreciate pe dincolo.

Acum normal ca intelegi si opinia unuia ca Pole, care are situatia favorabila sa cumpere/ruleze masinile de generatie noua, totusi vorbim de cateva zeci de mii de euro bune intre e39 asta si un m6 sau x5m,x6m, ar fi absurd sa gandim ca nu exista avans tehnologic si ca banii aia se cer doar asa...

 

Cum spune si colegul de mai sus, facuta facelift si un pachet m, ar face-o mult mai masina decat este acum. Si la aspect, nu doar la rulare.

Link to comment
Share on other sites

E un clasic...un BMW in adevaratul sens al cuvantului...de pe vremea cand inca se faceau "masini".Ma bucur ca mai exista modele din '98 care sa arate asa de bine...Parerea mea este sa il mentii stock si sa ai grija de el, sunt tot mai putine modele de genul acesta care sa arate bine, netiganite etc..Nu i-as face facelift, pentru ca e un clasic in devenire, pentru ca arata mult prea bine in stadiul in care e. Eu inca nu am renuntat la e39-ele meu, desi am avut in posesie si E60 si F10. Felicitari pentru achizitie si sa il stapanesti sanatos! :)

 

 

P.S. Daca a aparut si in Gone in 60 seconds alergand dupa Eleonore...inseamna ca e o masina care are ceva de spus in industria auto :p

Edited by corado
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, masinile astea americane, au ''that gloss'' luciul acela, indiferent de model, arata cum trebuie, la noi, chiar si a lui, e mata, de la praf... Fiindca aia investesc mult in look...

Te uiti pe bimmerforums si vezi niste pisici de zici ca nici din fabrica n-au iesit asa...

La noi..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.