Jump to content

530i E60


Acero99

Recommended Posts

Probabil esti obosit de atatea clisee.

Gusturile nu se discuta dar se educa daca e sa continuam saga.

 

Si nu, nu poti face ce vrei tu. Poti face ce vrei atata timp cat nu-i deranjezi pe ceilalti. Continuand rationamentul tau, e treaba ta daca treci pe rosu la semafor, dar e si treaba aluia in care inevitabil ai sa intri intr-o zi. Dar asa e cu ghiorlanii. Au impresia ca universul se invarte in jurul lor.

 

 

Nu stiu cum se face,ca de cate ori apari reusesti sa te certi / contrazici cu cineva si nu cred ca asta este scopul nostru aici.Stii si tu ca gusturile nu se discuta,cu folii fara folii cu xenon fara xenon,fiecare face ce vrea si se descurca cum poate cand e oprit de Politie sau merge la ITP,ca noi avem alta parere,este alta discutie si nu cred ca e necesar sa ne ” impunem ” :thumbsup:

  • Like 3
  • Downvote 20
Link to comment
Share on other sites

Sa vezi ce bine e cand intalnesti o masina stationata toata foliata intr-o intersectie si nu ai vizibilitate atunci sa vezi ce injuraturi bagi, eu am patit si era sa fac accident.

Era sa faci accident pt ca ai vazut intr-o intersectie o masina cu folie pe geamuri?

  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

nu am plecat inca , in 10-20 de minute ajunge cineva la masina pentru o inspectie la fata locului , urmeaza sa vad ce fac dupaia

 

FRE sa traiesti 1000 de ani , o informatie foarte clara masina are toate reviziile la un dealer din Romania ( acelasi cod de dealer nu stim exact care este acel dealer ) , ultima citire de cheie fiind in martie 2014 @ 129.xxx km asadar masina cel putin dupa VIN pare sa fie corecta , doar ca a facut f multi km in 04.2013 avea aprox 70.000 si acum are aproape 130.000

Link to comment
Share on other sites

update ...

 

a fost omul la masina , s-a uitat la usa din toate unghiurile jura ca nu e nici o diferenta de nuanta :mellow: , a mers cu ea , merge bine , nu are nici o pata de ulei pe la motor , masina este pe numele matusei prietenului ( asta nu prea imi place )

 

asadar o sa ma duc sa o vad si eu sa vedem ce iese

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iti spun eu cum e.

Daca usa e vopsita ulterior si totusi nu e exact aceeasi nuanta, in poze se vede dar in realitate nu (cred ca senzorul foto face mai bine diferentierea). :)

In fine, daca live nu se vede... e ok.

 

PS: o fi pus-o pe numele matusei pentru asigurare mai ieftina. :D

Edited by C_o_s_m_i_n
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

update ...

 

a fost omul la masina , s-a uitat la usa din toate unghiurile jura ca nu e nici o diferenta de nuanta :mellow: , a mers cu ea , merge bine , nu are nici o pata de ulei pe la motor , masina este pe numele matusei prietenului ( asta nu prea imi place )

 

asadar o sa ma duc sa o vad si eu sa vedem ce iese

atunci mergi poate ai noroc :) .ma oftic ca nu am putut sa vad anuntul ala din Germania.posibil sa fi pus si masina la vanzare acolo,daca zici ca are revizii facute doar la noi.

Link to comment
Share on other sites

depinde, diferenta de pigment se observa ori la soare-lumina directa, sau la lumina scazuta de exemplu la intuneric cu o lanterna se va observa unde este revopsita, trebuie sa verifici cu atentie ptr evitarea surprizelor ulterioare Edited by BOASKA
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Plus ca uleiul se schimba la 30.000 de km sau 2 ani, iar din cartile service BMW nu identifici prea usor cand s-a schimbat lichidul de frana, antigelul, placuta de frana etc. .

Eu stiam ca uleiul se schimba la 10-15 mii de km. sau 1 an...
Link to comment
Share on other sites

Acero, in locul tau as evita autovitul. Stiu ca pretul e tentant dar....

Eu unul , la cate masini am verificat pe autovit mi s-a scarbit de ce am aflat. Nu zic ca masina aia n-ar fi in regula, posibil sa fie. Te pot ajuta prin cineva sa iei mai ieftin de pe mobile daca te intereseaza ( la pretul netto plus transport si comision).

In legatura cu km, daca vrei maine as putea afla cel putin ultima intrare in service la masina din link.

ai PM!

Link to comment
Share on other sites

La Bmw-urile vandute in Romania intervalul de service este la 30.000km/2ani. Acei 30.000km devin vreo 22-25.000maxim, atunci CB te avertizeaza ca trebuie sa faci revizia. Am un prieten care si-a luat un 123d acum 3-4 ani cu vreo 80.000km (ceva gen), iar masina avea doar 2 schimburi de ulei.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.