Jump to content

530i E60


Acero99

Recommended Posts

vezi ca e selfwash si la Lukoil acolo pe calea vacaresti dupa pod pe dreapta.

 

il stiu , e f slab , presiune proasta , sampon aproape deloc , nu e acoperit , canalizarea e cam degeaba , cand speli se face mega balta sub / langa masina

 

nu ma deranjeaza drumul pana in Berceni , oricum ma duc noaptea sa o spal cand e liber

Link to comment
Share on other sites

Da ce-o mai bibilesti, parca fostei 325i nu-i dadeai atata atentie.

 

exact la fel a fost intretinut si 325-ul , 318le nu primeste chiar atat de multa atentie pentru ca are vopseaua semi compromisa si nu prea are sens sa consum timp / energie / produse de detailing fara nici un rezultat final ( o spalare pe saptamana + Hard Body la 6 luni )

Link to comment
Share on other sites

Daca ai sta in Germania, te-ai plictisi maxim...probabil ai face operatiunile astea odata la 6 luni :p

 

In alta ordine de idei, referitor la 5GT, mi se pare o masina tare rau. Si-a luat un amic de curand un 530d si m-a dat o tura...e imensa masina in interior, super confortabila, iar daca gasesti cu trapa panoramica...e de vis ;)

Link to comment
Share on other sites

sunt si eu curios , vi se pare o suma exagerata 9000 de euro ( doar cu rotile pe 18 ) pe masina asta ?

 

intreb pentru ca astazi am primit o oferta de 6500 de euro si am aflat ca aparent genul asta de masini se cam vand pe la 5000 de euro

 

poate sunt eu prea visator , dar e cam plin de E46'uri la 6500 de euro

Link to comment
Share on other sites

Singura problema a romanului este ca nu se cauta benzinare pe 4 usi , toti cred ca daca isi iau un diesel obosit cu un milion de km fac o super afacere dar nu realizeaza ca o sa cheltuiasca mai multi bani cu intretinerea iar consumil este foarte apropot asa ca mai bine iei un benzinar si il pui pe gaz te scoti milt mai bine
Link to comment
Share on other sites

Mie pretul mi se pare corect, numai ca romanii fug de benzina, mai ales cu motor mare. Si cand ma gandesc acum un an jumate cat am cautat motorul asta... dar cum nu am gasit, mi-am luat diesel. Eu zic sa ai rabdare ca o vinzi. Edited by Unknovvn
Link to comment
Share on other sites

numai cine stie ce inseamna un bmw ingrijit va aprecia masina si va plati un pret apropiat de adevar , ca nu e nimic batut in cuie pana la urma . Multi vor doar o imagine si nu sunt dispusi sa plateasca prea mult pt ea , ar lua o masina ieftina , un ceas fake gen asta de oameni . Daca arata bine da e un bonus dar e eterna cautare dupa un disperat care are nevoie de bani . Si e bine ca nu e cazul aici , stai linistit ca daca GT ala e pt tine , va fi al tau . Daca nu , asta e ..sunt masini .Eu mereu gandesc pozitiv , chiar si cand totul merge rau :thumbsup: Edited by Myx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

il stiu , e f slab , presiune proasta , sampon aproape deloc , nu e acoperit , canalizarea e cam degeaba , cand speli se face mega balta sub / langa masina

 

nu ma deranjeaza drumul pana in Berceni , oricum ma duc noaptea sa o spal cand e liber

Unde o speli in Berceni?

Link to comment
Share on other sites

Alex, la masinile pe benzina, in special cele peste 2000cmc, trebuie sa ai ceva noroc sa le vinzi la un pret decent. Din pacate (nu inteleg de ce) toti vor diesel. La tine se agata si de navi mic si clima "aragaz". Eu zic ca 8500E doar cu un set de jante e un pret minim, tinand cont ca masina are 9ani si nu e chiar la prima tinerete.

Deja apar 630i la 13-14.000 si nu te gandi la vreun cazan, am vazut unul acum cateva zile in stare foarte buna si cu dotari de bun simt. Dar ma lovesc de acelasi zid, toti care vor A6, vor diesel.. :unsure: :twitch:

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar asa simplu sa o vinzi pe mobile.de, nu unui neamt cel putin...poate se uita la ea un polonez, bulgar ceva.

 

Ca sa se uite nemtii la anunturile de pe mobile.de trebuie sa pui la locatie Germania, sa ai un numar de telefon de Germania si cand te suna...sa stii sa le vorbesti in germana :)

 

Majoritatea cand o sa auda de masina din Romania, o sa fie neincrezatori si nu se va concretiza nimic...le e frica maxima de tepele romanilor, de incurcaturi cu actele, de TĂV, km dati inapoi, etc...

 

Avand in vedere ca are si taxa platita, masina asta ar trebui sa-si gaseasca proprietar in Romania...mai devreme sau mai tarziu, trebuie rabdare sa vinzi o masina cu motor mare.

 

Clientela pentru o asemenea masina este restransa, deci tine la pret si continua marketing-ul ;)

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut un 530i acum vreo 3ani si nici nu vreau sa imi aduc aminte ce greu l-am vandut . Mitul pt diesel te obliga sa cumperi numai motoare diesel si sa bagi o gramada de bani in revizii si consumabile daca esti navetist sau stai in provincie. Inteadevar ar fi bine ca o masina pe benzina sa aibe multe optiuni ca sa te simti bine cand platesti pretul ala
Link to comment
Share on other sites

mie imi place masina si cand am vazut ca ai pus-o la vanzare m-a si strafulgerat un gand, insa o prefer automata si e drept ca si clima "aragaz" e un deal breaker, pentru mine cel putin. Altfel, masina e foarte frumoasa si in mintile ei, bafta la vanzare si sper sa o dai cat mai aproape de target-ul tau, trebuie doar sa ai rabdare, orice se vinde pentru un pret corect pe o anumita piata :thumbsup: .
Link to comment
Share on other sites

pana acum nu a comentat nimeni de clima , tot climatronic e , doar ca e analog , are butonul "AUTO" si merge foarte bine , navigatia mica intradevar strica putin aspectul la interior , oricum ceea ce mi se pare foarte funny este ca nimeni nu intreaba detalii dastea neimportante gen ce ai schimbat pe la ea , la ce interval faci reviziile , toata lumea wow ce frumoasa e , ce bine arata , ce curata e etc

 

masina o spal la OMV SelfWash din Berceni de langa mallul ala care a dat faliment imi scapa acum numele exact

 

nu e stres , daca nu se vinde , mai strangem cateva luni si apare si GT-ul fara sa mai dau E60ul

Link to comment
Share on other sites

ma cam bate un gand pervers sa fac pasul la diesel , am gasit o masina cu o lista luuuuuunga de dotari , marele minus este anul si numarul mare de km ( 11/2009 - 182.000km zice omul ) aaa si jantele vopsite mare mare minus

 

http://olx.ro/oferta/bmw-530-d-gt-ID1RnIl.html#a67e47f2c7

 

daca poate cineva sa verifice VIN-ul ( pentru istoric ) WBASN61050C215445

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Pare a fi ok masina..daca are si un schimb de ulei la cutia de viteze in astia 180.000km ar fi ideal.

Am mers cu 535i GT la Xdrive tour acum cativa ani, te surprinde intr-un mod foarte placuta masina, pur si simplu nu te astepti de la o asemenea caroserie sa se miste asa bine.

 

P.s. In locul tau m-as orienta catre altceva, 25.000E pt o struto-camila care se va devaloriza la greu nu mi se pare o alegere ideala. Vezi clasa R la Mercedes, se gaseste la ce pret vrei tu. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.