Jump to content

530i E60


Acero99

Recommended Posts

am rezolvat misterul xenonului , sunt de vina igniterele becurilor asadar trebuie becuri noi , nu am avut nici o eroare pe modulul de lumini sau pe orice alt modul , am incarcat si instalatia cu freon + bonus Vali a mai activat 2 optiuni : viteza digitala + cruise control programabil

 

http://i37.photobucket.com/albums/e87/ace99ro/IMAG0014Medium_zps7f74807c.jpg

 

http://i37.photobucket.com/albums/e87/ace99ro/IMAG0011Medium_zps6270d532.jpg

cruise control care functioneaza cum?

Link to comment
Share on other sites

cred ca merge pe orice E60 activata viteza digitala , cruise controlul programabil e foarte util daca se merge foarte mult extra-urban , se pot seta pana la 6 viteze diferite ale pilotului automat , si se pot schimba foarte usor din idrive sarind practic de la una la alta folosind rotita

 

stie cineva vreun magazin care vinde becuri D1S originale ( Osram CBI ) ?

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

cred ca merge pe orice E60 activata viteza digitala , cruise controlul programabil e foarte util daca se merge foarte mult extra-urban , se pot seta pana la 6 viteze diferite ale pilotului automat , si se pot schimba foarte usor din idrive sarind practic de la una la alta folosind rotita

 

stie cineva vreun magazin care vinde becuri D1S originale ( Osram CBI ) ?

nu vrei becuri originale la 130 ron :))) Eu le am de 6 luni si nici o problema in ciuda faptului ca s-a atacat lumea ca nu ar fi originale

Edited by Myx
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

da cam asa e , o sa vad maine ce si cum , ma tot uit la F10 / 5GT dar sunt f f putine benzinare , 5GT era unul singur la vanzare care a disparut ( cred ca a expirat anuntul pe autovit ) si F10 un singur 535 cred ca e pe benzina , restul diesel

 

oricum eu imi tot fac calcule dar o mare parte din bani sunt blocati in E60 si am o presimtire ca nu e genul de masina care se vinde intr-un timp scurt

F10-le ala 535i de pe autovit vrea sa il cumpere un prieten al meu,merge maine la Bavaria sa faca o verificare,sunt tare curios ce iese la iveala ( eu sper sa fie ok,m-as bucura sa il cumpere ).

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

nu vrei becuri originale la 130 ron :))) Eu le am de 6 luni si nici o problema in ciuda faptului ca s-a atacat lumea ca nu ar fi originale

E bine ca tin. Un set de becuri originale d1s Osram costa peste 120,130 euro. Iar cele oem bmw costa in jur de 700 lei doar un bec.

Alea de pe ocazii ce ai tu probabil sunt replici ceva, altfel nu se explica pretul atat de mic. :)

  • Like 1
  • Downvote 12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.