Jump to content

Chip tuning BMW


CT-87-ADY

Recommended Posts

Salut vreau sa imi fac chiptuning la pisic, stiu ca nu se castiga prea mult dar tot o sa se simta ceva, am de ales intre dimsport (+12 cp si +20 cuplu si dyno cu 300 euro) si chiptuning munchen (+12 cp si +20 cuplu 220 euro) ce imi rocomandati sau stiti voi alte firme. eu sunt din sibiu pt dim sport tre sa merg la pitesti, pt CT munchen la timisoara.

inclin spre dimsport pt ca pot sa ii fac si dyno, dar astept si ceva pareri.

Link to comment
Share on other sites

Salut vreau sa imi fac chiptuning la pisic, stiu ca nu se castiga prea mult dar tot o sa se simta ceva, am de ales intre dimsport (+12 cp si +20 cuplu si dyno cu 300 euro) si chiptuning munchen (+12 cp si +20 cuplu 220 euro) ce imi rocomandati sau stiti voi alte firme. eu sunt din sibiu pt dim sport tre sa merg la pitesti, pt CT munchen la timisoara.

inclin spre dimsport pt ca pot sa ii fac si dyno, dar astept si ceva pareri.

 

Recomand Powerchip Bucuresti!

Link to comment
Share on other sites

Salutare lume...postez si eu pt prima data pe forumul asta..am tot citit pe aici si ma intreb de ce lumea cand se plictiseste de puterea masini nu exploateaza si alte calitati (stabilitate,manevrabilitate...etc)....parerea mea este ca daca folosesti o masina in mai multe chestii (si in curbe nu doar pe linie dreapta ) at te plictisesti mult mai greu...scuze ca sunt un off topic dar nu am vazut pe nimeni sa vorbeasca de chestia asta :)
Link to comment
Share on other sites

Prin mufa OBD.

 

Depinde ĂŽnsĂŁ de maÂşinĂŁ.

La maÂşinile mai vechi fĂŁrĂŁ mufĂŁ OBD, cip-ul trebuie dezlipit sau ECU este demontat Âşi resoftat.

aha... la e36 exista mufa OBD, e cumva cea prin care se face diagnoza?

fizic unde il gasim? in interiorul DME-ului?

din cate stiu eu ar trebui sa fie un EPROM.

stie cineva mai multe detalii, sau are ceva linkuri?

Link to comment
Share on other sites

ne am mai strans si noi cativa caluti abandonati si avem de la 136 in trecut, 163 acum si un plus de 50 sau 60nm cuplu, ceva de genu asta. inca nu am mers la dynotest dar cand am timp o sa vad cum e. important e ca merge clar mult mai bine si merita investitia decat sa schimb pt una cu 150 si mai putine dotari decat am in prezent, fara a lua in calcul diferenta de bani. pt cei din bucuresti, in curte la antilopa/spate cora pantelimon, baiat ok, rezultate bune, pret bun. alte relatii pe pm daca e interesat cineva, nu vreau sa primesc suspendare pt reclama. Edited by florentincristea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.