Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

http://www.bacau.net/grav-accident-la-bacau-produs-de-un-tanar-sofer-baut-bilant-3-morti-si-5-raniti/

Poate din cauza ca acea soferita a busit 3 masini pe cand acest pusti a omorat 3 oameni.

 

la ce viteza pare sa fi avut duduia, doar norocul ca nu s-a aflat nimeni prin prejur a facut sa nu existe victime. Mi se pare la fel de grav accidentul. Sau n-am inteles eu ce ai vrut tu sa spui?

Link to comment
Share on other sites

la ce viteza pare sa fi avut duduia, doar norocul ca nu s-a aflat nimeni prin prejur a facut sa nu existe victime. Mi se pare la fel de grav accidentul. Sau n-am inteles eu ce ai vrut tu sa spui?

este adevarat ca ambele accidente sunt f.grave, si doar norocul a facut ca nimeni sa nu fie ranit in accidentul cucoanei respective, dar comparand accidentele si lasand norocul la o parte faci o comparatie intre 3 masini distruse si 3 oameni morti. Oare cine iese "castigator"?

Link to comment
Share on other sites

De ce nu imi e frica in Bulgaria..sau Ungaria.sau Austria?In 8 luni am 3000 km,din care 2500 afara..si fara frica.

Cum reintru in Ro,parca am capiat...cele mai fanteziste situatii numai la noi vezi.

Nu am vazut nicaieri soferi injurand ca la noi,nici claxoane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mai multa proasta crestere decat in traficul din Bucuresti (si in general in Romania) nu am vazut. Asta m-a determinat sa folosesc mai mult transportul in comun, ceea ce pana la urma este mai bine. Asta nu schimba comportamentul soferilor, dar macar nu imi mai fac mie nervi. Imi place in mod special cum oricare din trafic se grabeste mai mult decat mine, indiferent de situatie. :) Edited by MuciX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mda..adevarul e ca multi care se vad la volanul unui BMW se dau mareti si de aici consecintele.Deja m-am obisnuit iarna asta sa vad incepatori cu BMW care se dau de-a dura...numai neatentia si bravada e de vina.Cum poti sa te urci la volanul unei masini ,,tari'' daca simti ca nu o stapanesti??? La inceput,sincer,am luat pe cineva in dreapta-experimentat,si am ,,invatat'' masina,am auzit-o,pe distante f mici.Apoi am luat instructorul :-).cand omul a zis OK da,poti conduce masina asta! ei,atunci m-am simtit in siguranta.Si orice surubel l-am pus la punct,pt iarna.Pe polei niet,pt ca am constientizat ca sunt pericol..incepator,femeie,blonda si BMW..mai doriti ceva pe sosea iarna?? Eu chiar nu :hyper:
Link to comment
Share on other sites

Janee in Romania se circula destul de bine,in Italia,Grecia ai fost ? Mie imi place mult traficul din Bucuresti si ca se circula mai rapid,in schimb detest traficul din Cluj, acolo mi am gasit si masina in parcare cu oglinda rupta si aripa indoita.

Nu am fost,ci doar Bulgaria,unde se circula chiar f ok,cu matza in punga,de frica amenzilor si politailor bulgari renumiti,si chiar m-am simtit f ok,apoi in Ungaria,unde nu auzi claxon,lumea parca nu se grabeste,nu vezi exchibitii,asta de partea lor,caci romanii ii recunosti de la distanta,si fugi de ei,si Austria,o placere,politete domnule,vii din spate pe banda 3 pe autostrada,semnalizeaza si se repliaza pe banda 2...la noi iti ranjeste si baga a cincea...

Aici imi plac in mod deosebit grabitii,care vin din spate,te depasesc,si se grabesc spre stop,unde ii ajungi cu a doua...din spate.Intrebam instructorul odata..unde se grabesc astia???? ,,Spre puncte,amenda..moarte.Tu sa nu faci ca ei!"Si acum,dupa 10 luni de permis,nu am nici un punct,amenda..nimic..sa ma laud putin nu?? :rolleyes:

Si in plus,cred ca as crapa sa stric masinutza mea frumoasa.....care oftica pe multi.as face infarct nu alta.

Edited by Janee
Link to comment
Share on other sites

pt ca am constientizat ca sunt pericol..incepator,femeie,blonda si BMW

Imi pare rau ca adancesti stereotipul femeii la volan, sper ca a fost doar o gluma. :)

 

Cum poti sa te urci la volanul unei masini ,,tari'' daca simti ca nu o stapanesti???

 

Pai tocmai asta e problema, ca simt ca o stapanesc si e o falsa impresie.

 

 

P.S. Nu fac pe lupul moralist - pe mine m-a invartit a mea odata, iar o alta data era cat pe ce. Am avut mare noroc in ambele cazuri si nu s-a intamplat nimic, dar ambele incidente au avut loc pentru ca mi-am fortat eu norocul, logo-ul, sexul, placuta de inmatriculare n-au avut nicio relevanta. Mi-am promis sa nu mai repet greseala.

Edited by MuciX
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca adancesti stereotipul femeii la volan, sper ca a fost doar o gluma. :)

 

 

 

Pai tocmai asta e problema, ca simt ca o stapanesc si e o falsa impresie.

 

 

P.S. Nu fac pe lupul moralist - pe mine m-a invartit a mea odata, iar o alta data era cat pe ce. Am avut mare noroc in ambele cazuri si nu s-a intamplat nimic, dar ambele incidente au avut loc pentru ca mi-am fortat eu norocul, logo-ul, sexul, placuta de inmatriculare n-au avut nicio relevanta. Mi-am promis sa nu mai repet greseala.

Oooo...si pe mine! O data si bine..eram la prima zapada mare..am simtit ca alunec,s-a invartit o data,am auzit claxoane,pe bord mi s-a aprins ESP plus avertisment audio,m-am trezit cu fatza la altul care venea din spate..gata am zis..Adio lumeee !!!

Am reluat mental ce facusem,viteza in giratoriu,intoarcere completa...No,de atunci sunt cuminteee .

Edited by Janee
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.