Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
23 minutes ago, Itarachiu said:

Ce poti sa mai comentezi?

Mda, ..drogat, fara carnet. 

Concluzie: legile circulatiei sunt slabe. Slabe, prea slabe.

..ce am citat mai jos as pune titlu acestui topic, sau macar subtitlul. Poate da un pic de gandit celor care stiu sa citeasca (fara ofensa aici) si vor/au carnet de putin timp.

On 7/1/2022 at 5:24 PM, mgi said:

Gizas christ...de unde rasar astia si cine palaria mea le da carnet?

 

Link to comment
Share on other sites

Politia nu face mai nimic, ei fac filtre in orasele mari pe arterele principale, daca ar face filtre si ziua s-ar schimba putin situatia.

Nu stiu daca am mai scris aici, am un coleg la munca, care daca nu bea 3-4 beri nu poate sa conduca, nu are masina de fite(mazda mai noua) de aceea nu il opreste politia.

Edited by enders
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stalpul s-a oprit in diferential si punte spate.

Just now, Itarachiu said:

Break cred ca e sigur, pare un seria 5. F11?!

realmente nu imi dau seama. dar nu am mai vazut asa ceva. presupunand ca a lovit perfect pe centru, ce naiba de viteza putea sa aiba idiotul sa sectioneze asa masina in doua?

88 DN1 - Google Maps

aici e accidentul. aparent directia de deplasare de la Est spre Vest.

 

Stalpul e al doilea de pe dreapta cum se deschide linkul de la google maps.

Link to comment
Share on other sites

 

image.png

CJ 18 CLI. Informatie din presa, adica publica. Eu nici asa din spate nu imi dau seama ce masina este. Nu imi pare F11 break.

2 minutes ago, WIN60 said:

Nu știu ce sa zic, dar pare ireal, daca nu vedeam nu credeam ca se poate intampla. 

Exact ce am spus si eu! Cred ca daca lovea o cladire o darama pur si simplu la ce energie kinetica presupun ca s-a disipat.

Link to comment
Share on other sites

Imaginile ar trebui folosite la scolile de soferi, eventual si ceva imagini cu starea victimei; eu ma intreb totusi, nu era vorba ca se monteaza stalpi deformabili, care sa nu provoace asemenea daune. Utila ar fi si montarea unor camere care sa monitorizeze traficul: amenzi automate, eu sincer nu inteleg de ce oamenii normali trebuia sa imparta strazile cu asemenea specimene.

Probabil victima era sub influenta alcoolului, sa stupefiante, un om normal , indiferent de circumstante, nu ruleaza cu asemenea viteza, pe o artera circulata, unde limita este de 50 kmh.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Romulus said:

FOTO. Tânărul mort din BMW-ul intrat în stâlp pe Calea Moților, fost traficant de etnobotanice - Cluj24.ro

Vorbesc de tatal tanarului, care a livrat spre vanzare fiilor acele substante...

 

Azi ma uitam la poze si la filmare; viteza mare, anvelope de iarna(se vede in filmare cum nu a reusit sa tina curba)si uite asa a reusit sa taie un F11 din fata pana aproape de portbagaj. Bine ca nu a luat mai multi dupa el  

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.