Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mistoce ai facut pana acum la masina ...dar cu maciulia ai dat-o de gard,e din alt film fata de interiorul tau.

Oare merita sa bagi atatia bani intr-un e 60 ?,totusi e model 2003.

Multa bafta in continuare.

 

Ultima oara cand m-am uitat am platit din portofelul meu asa ca ce cheltui cred ca e problema mea . :thumbsup:

Nu cred ca am dat de gard , merge f bine la interiorul meu cu trim argintiu , ca daca era mafon era aiurea . Dar la vanzarea masinii am sa o pun pe cea originala ca sa nu se panicheze vreun cumparator .Pana atunci ma bucur eu de ea si e chiar deosebita daca o vezi live iti schimbi parerea .

Mai are cineva plangeri ca sa terminam ? :p

 

Bafta si tie .

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

e interesanta maciulia , eu personal avand in vedere ca ai volan cu padele acum , mergeam pe maciulia de steptronic sport , tot asa scurta e

 

http://www.bimmertoday.de/wp-content/uploads/P0033714.JPG

 

dar nu arata rau deloc nici asta , mai ales ca este iluminata si alaturi de butonul sport mode custom made rezulta un interior unic

 

oricum important este sa iti placa tie , ca doar tu conduci masina nu baietii de pe forum

Edited by Acero99
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Myx eu te-am intrebat daca merita,nu din ce portofel ai luat banii.

Avand in vedere ca am avut e60 inca din anii 2005,de la 520i pana la 535 individual nu stiu ce parere sa-mi fac.

Nasol e ca atunci cand vinzi masina te raportezi la an si km in Romania.

 

O mai tin anul asta , ce va fi voi vedea , eu nu gandesc asa . Nu am un stres cu ce bag in ea acum si nu ma astept sa recuperez mare lucru , poate doar jantele le voi pastra . Probabil ca sa nu pierzi la o masina trebuie sa o vinzi in 6 luni max si sa nu faci nimic la ea , poate o revizie si piese . Si daca schimb masina asta o sa iau F10 ca altceva nu am ce lua .

 

Acero la SAT sunt alte costuri , ceva mai mari si tot e mare maneta ca am probat una . Nu mai spun ca mufarea si iluminarea implica ceva electronica nu doar niste fire trase si o maneta infipta . In rest corect , mie imi place e game over si eu sunt destul de pretentios la aspect . :Devil: Eu nu incerc sa schimb perceptia nimanui. Doar ca sa spui ca e dat in gard fata de schimbatorul clasic , montat de la E39 incoace e cam mult spus .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

SAT e fain dar din câte știu nu merge pe 6hp19.

merge de la GA6HP26Z adica LCi ca si functionalitate , dar se poate monta fizic trimul si maneta , in schimb e f mult de munca doar pt aspect Neo va poate da mai multe detalii . La LCI merita retrofitul ca e diferenta si hardware si software dupa montare .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Eu imi pastrez afirmatia sincera de altfel,arata foarte bine.Parerile sunt impartite,fiind un forum public asa este si normal,insa cum a spus si Myx,el foloseste masina,el a platit modificarea si tot el se bucura de toate upgrade-urile aduse ( de bun gust zic eu si aici nu ma refer numai la jante care intr-adevar sunt superbe ).Spor in continuare :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Myx felicitari, apropo si de ultima modificare.

Jos palaria, mie toate mi se par din acelasi film, suspensia-jantele-terminatiile tobei + tapiterie-scaune sport-trimuri-volan-padele-buton-maciulie.

 

 

:thumbsup:

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

Ne tine in suspans Myxu... :)

nici un suspans dar a durat ceva comanda :))

 

CCC 2008 , modelul cu 8 butoane si clima LCI , un aspect mai fresh in masina si complet ca imi parea f anost business . Si cred ca am terminat la interior , am mai montat pe fata boxele si tweeterele logic 7 , momentan e o mica imbunatatire . Poate daca le iau pe bucati voi face si asta .

post-3467-0-53999700-1394816015_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eeee.....alta viata acum thumbsup.png

Ai decupat trim-ul,sau ai facut comanda de altul?

 

P.S. Cand o sa schimbi si wooferele o sa ai si o tentativa de bass in masina :)

O sa se auda mai infundat

te referi la trimul pt butonul idrive ? Ala inca nu e schimbat , cel mai probabil o sa decupez trim cand il schimb ,il duc la cineva , cred ca e mai ieftin decat sa iau nou . Momentan am nevoie de partea de jos de trim de la ccc si se pare ca nu vine separtat , eu acolo aveam o cutie depozitare si nu pot folosi trimul .Am gasit totusi o solutie pt trim complet dar nou vine negru jos , as fi vrut tot la culoare trimuri , mai caut sa vad ce gasesc .

post-3467-0-29632000-1394817227_thumb.jpg

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

nici un suspans dar a durat ceva comanda :))

 

CCC 2008 , modelul cu 8 butoane si clima LCI , un aspect mai fresh in masina si complet ca imi parea f anost business . Si cred ca am terminat la interior , am mai montat pe fata boxele si tweeterele logic 7 , momentan e o mica imbunatatire . Poate daca le iau pe bucati voi face si asta .

pai ai renuntat la cic pt ccc2008 :o

Link to comment
Share on other sites

Da,ma refeream la trimul de la butonul idrive.

As vrea sa pun si eu butonul asta nou de idrive,dar trimul meu e de aluminiu si nu stiu cine s-ar baga sa taie,iar nou...NO WAY!prea scump

Arata mult mai bine acum cu ecranul asta mare,inainte parca nu era complet bordul.Cat a fost ccc?Un cic pe ebay am vazut ca se invarte pe la 700euroi(display+unitate+idrive,nu stiu daca mai trebuie si altceva in afara de astea)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.