Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu urasc presurile de cauciuc. In plus am observat mai mult praf in masina cand sunt presurile de cauciuc.

Banuiesc ca de pe cauciuc se ridica usor praful, iar in mocheta ramane prins.

Si eu recomand sa iei originale, in timp iesi mai bine la pret.

 

eu le spal si de 2 ori pe zi pt ca-mi e comod , practic nu prea stau mult timp cu praf . Imi e f incomod sa spal pe cele de mocheta si sa le las la uscat ore intregi , ma refer vara , chiar daca le periezi , daca le scuturi curge praf din ele pt ca sunt ...colectoare de praf . :thumbsup: In fine eu sterg si de praf in interior zilnic e o manie in toata regula . Fiecare cu nebunia lui :popcorn:

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pt cei care aveti covorase originale cauciuc cam care e rezistenta in timp , pt ca am luat petex si evident ca dupa 3 luni la sofer a inceput sa se toceasca in dreptul pedalei de frana si le-am purtat vara cu incaltamine normala , ma gandesc ca daca incep cu ghete clar se va rupe de tot deci o calitate f slaba . La cele originale e aceeasi situatie ? pt ca vad ca se poate comanda doar setul de fata cele 2 presuri , sofer pasager .

Eu am originale pe e36 de cauciuc, de cand e masina, inca arata foarte bine dupa 17-18 ani (nu cred ca se se mai poate discuta de asa ceva in ziua de azi)

Ideea e ca tot ce am vazut nou, nu are grosimea si consistenta celor originale de atunci...

Poti incerca originale, insa eu am muscat-o si acolo, mi-am luat cheder oe nou pe lateralul masinii, solutia constructiva s-a schimbat si era mai prost decat cel vechi dat jos, atat ca material, textura, forma...cu alte cuvinte lasa un luft intre usa si stalp, acelasi cod oe ca si cel vechi.

Anii trec, fabricile cu care au ei contract se mai schimba...

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Spre rusinea mea,asa mai parchez si eu cateodata,preventiv :pardon:

nu e nici o rusine , normal ca e preventiv nu e nici o fita in treaba asta :thumbsup:

 

Arata bine vopseaua pe masina.

Ce culoare e masina ta?

A mea e carbon swarz insa vad ca are o tenta albastruie.

A ta vad ca e neagra neagra.

Imi spui si mie ce ceara folosesti? (si cleanser si ce mai folosesti)

 

Merci anticipat

E bmw 668 , practic cel mai negru din gama bmw daca se poate spune asa . Ca intretinere folosesc acum un glaze inainte de ceruire http://www.pro-detailing.ro/meguiars-ultimate-polish-glaze-auto-p-1507.html si ceara asta http://www.pro-detailing.ro/collinite-845-ceara-izolatoare-lichida-p-150.html si cred ca ramane favorita la mine. Azi e prima spalare la spuma, pana si spalatorul a spus ca a sters masina imediat pt ca apa s-a scurs rapid .La el mai spal uneori si a vazut instant diferenta :thumbsup: Sunt curios cat va rezista din review ar trebui cam 2 luni daca nu abuzez cu spuma .

 

http://www.youtube.com/watch?v=-TJlgoem-ys cam asta face , partea simpatica e ca fugea si spuma de pe ea in acelasi stil :))) oricum eu cer mereu sa spele spuma imediat , nu cred ca sta mai mult de 20-30 sec pe masina .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Oricum nu au loc 3 masini acolo, daca e vb de parcarea subterana din plaza.

:))) pai nu au loc , mai ales astea grase dar cand vor unii sa se inghesuie , parcase un retard intr-o zi a trebuit sa urc pe la pasager . Cretinoizi innascuti gen <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.