Jump to content

accident in mamaia


poison

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

N-a mai gasit pedala de frana ala cred. Si eu am mers cu 200 prin Mamaia dar am stiut sa mai si franez cand venea sensul giratoriu...

197689[/snapback]

 

Si aici ai dreptate......in orice caz , ori lipsa de experienta ori un moment de neatentie a fost deajuns ! Pedala nu te iarta.......

Link to comment
Share on other sites

Am o cunostinta care cand a implinit 18ani a primit un golf 5GTI nou nout de la parinti.Dupa 2 zile a intrat intr-un tir si l-a facut praf iar acul s-a blocat la 170.Nu a patit nimic grav,doar niste zgarieturi.Dupa o saptamana a primit cadou o alta masina................................Logan 1.5dci .
Link to comment
Share on other sites

Am o cunostinta care cand a implinit 18ani a primit un golf 5GTI nou nout de la parinti.Dupa 2 zile a intrat intr-un tir si l-a facut praf iar acul s-a blocat la 170.Nu a patit nimic grav,doar niste zgarieturi.Dupa o saptamana a primit cadou o alta masina................................Logan 1.5dci .

197871[/snapback]

 

Acum inteleg de ce nemtii nu le cumpara masini la copii lor. Sau daca le cumpara le iau un golf de 500 de euro si mai il si limiteaza la 90km/h. Parintii din .ro mai au de invatat la capitolul asta... Daca ei cred ca le fac bine la plozi cumparandu-le cele mai puternice masini.. ei bine, asta e exemplu ca se insala. Unul din ele, din pacate.

 

 

.. tocmai am primit cateva poze...

Edited by Maverick
Link to comment
Share on other sites

Smecheria costa....Dar sa fim sinceri eu cred ca majoritatea care suntem aici pe forum am facut cel putin o data ceea ce faceau si ei

198294[/snapback]

 

Intradevar si eu m-am dus pe autostrada cu masina si i-am dat de vreo 2-3 ori blana pana la 220-230 si simteam ca inebunesc si mai vreau......dar pe autostrada , drum bun , drum drept ....... nu in localitate :blink:

Link to comment
Share on other sites

Vina parintilor. Eu conduc mult mai mandru un 5ar cumparat de mine decat un Cayenne de 450 de cai cumparat de parinti. In totalitate vina parintilor. La 18 ani mergeam cu... ma abitn. Vina parintilor ! Sunt foarte revoltat asupra acestui gen de oameni, respectiv copii "zmei" pe banii parintilor si genul de oameni... "tati si mami iti cumpara ce vrei tu".
Link to comment
Share on other sites

parerea mea nu e bine sa-i judecam pe oameni mai ales dupa ce ca numai sunt pe lumea noastra .Dumnezeu sa-i odihneasca !Acum alceva cati dintre voi ar zice nu vreau !daca avea bani aveau si gata !si eu as vrea un cayenne mai ales sa mil cumpere parinti si nu stiu cati ar zice ca nu vreau ia-mi gold 4 sau alceva io stiu !

sa fim seriosi si cine se urca cu el in masina ai placea acum asta e sa intamplat din vina vitezei corect dar nu cred ca e alcineva de vina in rest de persoana in sine .Pt actiunile noastra pe care le facem raspundem si asta e el a raspuns pt teribilismul lui la volan - cu viata .Nu-l cunosc pt ca nu am avut de unde dar sincer imi pare foarte rau despre el ,cele doua fete si familile acestora

Link to comment
Share on other sites

daca mai era cazu` de un alt exemplu in care viteza ucide.

Nota:imaginile sunt extrem de greu de digerat,d`asta le`am pus .rar

197881[/snapback]

pe cuvant de nu mai facut sa ma sperii :blink: am ramas fara cuvinte ,infricosatoare poze

Edited by paco_wonderboy
Link to comment
Share on other sites

Celor din Mamaia nu li s-a oferit sansa de a fi vazuti...au fost inmormantati in sicrie inchise...

Intradevar...rarul ala e chiar grotesc ...daca noi, vazand pozele, ni se ridica parul pe spate (cei care au :) )..nu ma gandesc ce vointa/putere/creier au cei ce au manipulat bucatile alea :blink: oribila meserie :) brrrr

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Asta nu cred ca a mai fost la viteza mare, desi spectatorii asa comentau. Masina arata mai bine decat una de la testele EuroNcap, care se fac parca la 60 km/h. Cred ca asta era cu aproximatie viteza la care s-a produs accidentul.
Link to comment
Share on other sites

http://www.protv.ro/filme/tinerii-din-mama...ile=13754#13754

 

Astia viseaza numai liniute si "curse infernale", dupa cum arata opelul ala, nu pare sa fi avut nici macar 50 la ora in momentul impactului.

 

Asa ar fi aratat la 75 de km/h.

200804[/snapback]

 

Foarte corect.....in jur de 50 cred si eu ca aveau !

Link to comment
Share on other sites

Ca intotdeauna ProTV-ul cauta senzationalul unde nu e...Daca ala e accident grav si aia e masina de liniutze inseamna ca orice tamponare o sa ajunga la stiri ca accident deosebit de grav :blink: Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Ca intotdeauna ProTV-ul cauta senzationalul unde nu e...Daca ala e accident grav si aia e masina de liniutze inseamna ca orice tamponare o sa ajunga la stiri ca accident deosebit de grav :blink:

200828[/snapback]

Senzational nu este, dar grav este, avand in vedere ca s-a lasat cu mortaciuni.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.