Jump to content

Monstruletu'


MuscleMike

Recommended Posts

Da si nu...depinde de starea de spirit :)). Ma tenteaza mai mult schimb...pt ca la vanzare sigur nu o sa scot banii pe care i-am bagat...daca nu iasa nimic o sa fiu mai fericit...:). In afara de M3 parca nu ma tenteaza nimic...am vorbit cu baiatul din Constanta care are http://www.autovit.ro/bmw-m3-C33045265.html (pare ok baiatul) stie cineva masina? Astept si M3-ul alb sa ajung la Cluj http://www.autovit.ro/bmw-m3-C34131140.html ...ambii sunt dispusi la un schimb...acuma sa vedem masinile si cat de "curate" is ele mai ales ca cel care trebuie sa vina e din Belgia vandut de arhicunoscutul boldy :).

 

P.S. Am vazut azi un CL500: http://www.autovit.ro/mercedes-benz-cl-500-C34112407.html dar nu m-a incantat prea mult...spre deloc, nu stiu...avea trimurile zgariate si interior si la geamuri, chestia aia de la centura sus care e din aluminiu lucios era zgariata rau...tastele acelea d ela navigatie de pe cotiera - cand am deschis-o era umpic patat...nu stiu nu m-a atras deloc...

Edited by MscleMike
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc...pe drum de la "intalnirea" cu CL-ul parca nu mai vroiam deloc s-o dau...chestia e ca cine are motoare mari in general tot motoare mari cauta...cel putin asta e "filozofia" mea si de aia am si pus anuntul pe autovit...mai mult sa se vada poze cu masina pt un eventual schimb, nu ma bazez nici 10% ca o sa o vand...ma tenta enorm S63-ul asta: http://www.autovit.ro/mercedes-benz-s-63-amg-C33805327.html, pana mi-a spus ca vrea masina mea si inca 12.000euro i-am urat bafta la vanzare...eram dispus la o diferenta, dar in nici un caz 12k euro lol... Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

In general firmele nu prea vor schimburi si daca vor il fac la nesimtire, cum zice enders, or sa vrea X6-le pe post de avans...

@tabacco - o fi un S63 160k euro dar eu ma orientez strict dupa pretul pietei...pai X6-le a fost 120k euro nou...ce facem acuma...platesc 40k euro dif?:)

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

In general firmele nu prea vor schimburi si daca vor il fac la nesimtire, cum zice enders, or sa vrea X6-le pe post de avans...

@tabacco - o fi un S63 160k euro dar eu ma orientez strict dupa pretul pietei...pai X6-le a fost 120k euro nou...ce facem acuma...platesc 40k euro dif?:)

 

Nu 40k ca diferenta se reduce direct proportional cu devalorizarea....un 8k-10k diferenta intre a ta si un S63 in mintile lui nu mi s-ar parea o afacere proasta deloc.

Poate sunt eu subiectiv si fan S63:)

In orice caz spor la cautari si succes in a gasi o masina macar la fel de frumoasa ca actuala

Link to comment
Share on other sites

Mike, de ce vrei sa dai un X6 cu motor potent si dotari faine pe un M3? As vedea ok schimbarea asta daca intentionezi sa mergi pe circuit cu M3-ul, insa pentru utilizare de zi cu zi plus drumuri dese pe afara cum faci tu, cred ca X6 este o masina mult mai potrivita per total.

 

Acum na, tu stii mai bine ce si cum...si inteleg oamenii care se plictisesc repede de masini, ca si eu sunt la fel :)

 

Daca o mai tii un an pana ma intorc, sunt un potential client :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ce praf e Suzuki fata de zgarieturile tale :hyper:

 

Bietii oameni...baiatul dormea (cel de afara) si tatal de la volan s-a speriat grav...baiatul a fortat usa sa iasa afara tatal a ramas inauntru: " sa no strice mai tare..."

 

Foarte naspa.

 

Asa si asa...cei de la rerezentanta de aici din Forchheim au zis ca daca eram cu masina mica (sedan) aveam baiuri mai mari...inclusiv stopurile/haionul etc...trebuie schimbat: bara spate, difuser, doi senzori parcare si tipsul dreapta de la evacuare...am decis sa pun tipsurile negre Performance si le schimb pe amandoua

 

 

Cand ajung acasa urmeaza upgrade-uri:

 

Navigatie NBT si soft-close...

Link to comment
Share on other sites

dupa parerea mea daca iei M3 E92 vei pierde, evident, la capitolul spatiu interior de care daca nu ai nevoie nu ii vei simti lipsa si apoi fiind vorba de trecerea de la turbo la NA, vei pierde cuplul de la ture joase, eeehh aici va fi problema cea mare :), altfel ceea ce ofera M3 e peste X6, chiar si la confortul suspensiei as putea spune dupa experienta mea. Aah bine, ar mai fi iarna o problema :mellow:

 

Imi pare rau de accident, dar e ok ca toti ati fost bine, stiu ca doare s-o vezi asa :) insa va arata si mai bine dupa :thumbsup: .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.