Jump to content

Audi A5


Vinti

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

off topic

ai gresit linkul.

ps: esti pe forumul bmw

 

on topic

Este o masina frumoasa. Concurenta sau nu cu BMW seria 3 sau Z4... Dar, ca orice "sportiva", se adreseaza unei anumite categorii. Sunt convins ca vor fi multi "propetari" in .ro... si da, mare parte vor fi copii de parinti. Iar cu drumurile... pana in 2010 o sa se construiasca autostrazi (amin).

Link to comment
Share on other sites

ce bateti campii atata cu coupe-ul lor diesel? de viitorul 635d n-ati auzit? probabil doar mercedes va mai tine steagul sus, ei chiar n-au nevoie de artificii de marketing :blink:

198202[/snapback]

Tocmai Mercedes nu are nevoie de marketing? Cel care s-a aflat in ultimii ani intr-o reala criza si care se zbate sa mai aduca o parte din clienti inapoi?

Comparativ 6 cu CL........6-le e ceva mai sportiv, iar CL este clar mai elegant, amandoua insa sunt reusite. Mie unul imi place ceva mai mult 6-le (probabil si datorita pasiunii pt BMW).

Revenind la A5....e superb. Indiferent la ce clasa il vor incadra, va fi un concurent de temut. Pare insa concurent cu 3coupe si CLK, desi cam are interiorul lui A6.

Link to comment
Share on other sites

Pana or sa puna astia muschiu la treaba sa mai creeze un OZN ca seria 6 de la bmw... o sa mai dureze mult. A5-ul ala sau cum se cheama... intra la versiunea standard..cum e noul 3-ar, 5-ar, a8 ...care le vedem destul de mult pe strazile noastre. Vorbesc de look. De ce e sub capota...d-zeu cu mila...chiar nu ma intereseaza ce are un audi :blink: Edited by DarKWavE
Link to comment
Share on other sites

e usor sa vb asa de audi,eu sint cu bmw,am doua bmw ale mele,dar am fost in Germania chiar la Audi la fabrica si nu e prima oara si a trecut pe strada un Audi argintiu cu doua usi nu era TT cu stopuri fagure nu scria modelul pe el si avea un sunet incredibil,un sunet cum am auzit numai la un Corvette V8 noul model,este unul negru in Timisoara cu nr de leasing,am ramas cu gura cascata cind l-am vazut....cred ca era ori R8 ori A5.....nu stiu nici acum...

 

 

pt Maverick sa stii ca lamborghini apartine de Audi,am fost la fabrica la Audi si la muzeu la ei si era un Lamborghini Gallardo in clairea muzeului (am si poze),si am vb cu angajatii de acolo si au spus ca toate motoarele ce sint pe Lamborghini sint de fapt Audi......este ceva destul de nou si nu am stiut de asta pina sa vad acolo..anul trecut deja...

Link to comment
Share on other sites

... Lamborghini sint de fapt Audi....

203249[/snapback]

Hmm, e ca si cum ai spune ca Porsche au motoare Volkswagen. Nu neg ca Lamborghini nu ar fi parte din grup (!?), ci doar ca folosesc motoare Audi pt masinile lor.

Cat despre calitatea masinilor, cu riscul sa supara/enerva pe multi de pe acest forum, consider ca sunt la acelasi nivel cu BMW/MB. Masinile sunt frumos desenate, au forme pline, care incanta ochiul; motoarele, foarte fiabile, au puteri comparabile cu concurenta; finisajele si confortul sunt la standarde f inalte; si nu in ultimul rand, au fost de multe ori, prin tehnologie, deschizatori de drum... (vezi "Quatro", primul "TDI" pe o masina de pasageri,"Tiptronic" etc.).

Pana or sa puna astia muschiu la treaba
Eu unul nu as arunca cu pietre in ei...
Link to comment
Share on other sites

Hmm, e ca si cum ai spune ca Porsche au motoare Volkswagen. Nu neg ca Lamborghini nu ar fi parte din grup (!?), ci doar ca folosesc motoare Audi pt masinile lor.

Cat despre calitatea masinilor, cu riscul sa supara/enerva pe multi de pe acest forum, consider ca sunt la acelasi nivel cu BMW/MB. Masinile sunt frumos desenate, au forme pline, care incanta ochiul; motoarele, foarte fiabile, au puteri comparabile cu concurenta; finisajele si confortul sunt la standarde f inalte; si nu in ultimul rand, au fost de multe ori, prin tehnologie, deschizatori de drum... (vezi "Quatro", primul "TDI" pe o masina de pasageri,"Tiptronic" etc.). Eu unul nu as arunca cu pietre in ei...

203257[/snapback]

 

Mie ca design imi place chiar foarte mult si avand in vedere noile preturi cu care se va afisa noul M3 imi da de gandit .

Link to comment
Share on other sites

Ce va tot place audi?!?!? Au acelasi design la toate masinile! Dca te vezi un audi in retrovizoare nu stii ce e : a3,a4,a6,a8. Plus ca e o marca fara target; nu stie nimeni la cine se refera! Cine vrea dinamism-comfort cumpara bmw ,cine vrea comfort dinamism cumpara mercedes. Probabil ca cine nu vrea nici una nici alta cumpara audi.
Link to comment
Share on other sites

... Au acelasi design la toate masinile! Dca te vezi un audi in retrovizoare nu stii ce  e : a3,a4,a6,a8.

Cred ca si fanii Audi zic la fel de BMW :). Si multi cred ca se intreba de ce se numesc 316, 318, 320 etc daca nu e diferenta decat de motor si dotari?

 

Plus ca e o marca fara target; nu stie nimeni la cine se refera! Cine vrea dinamism-comfort cumpara bmw ,cine vrea comfort dinamism cumpara mercedes. Probabil ca cine nu vrea nici una nici alta cumpara audi.

203521[/snapback]

 

Eu unul consider ca se adreseaza unor clienti foarte pretentiosi... Citeste doar lista de optionale... Ceea ce la multe BMW/MB este optional, la Audi e standard... :blink:

 

LE: am cerut o lista de preturi...

Imi pare rau pt nevorbitorii de germana.

a5.pdf

Edited by Maverick
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Bau??? :lol:

Stim si noi ce e ala Photoshop sau filtrele de fotografie...

 

Sau cumva ai incercat sa ne impresionezi cu masina?

 

 

Nici macar aia de la Promotor nu au reusit sa scoata un A5 peste E92... Si, saracii, chiar au incercat... :)

 

 

http://www.promotor.ro/teste-auto-teste-co...3-coupe-2314009

Link to comment
Share on other sites

Eu unul consider ca se adreseaza unor clienti foarte pretentiosi... Citeste doar lista de optionale... Ceea ce la multe BMW/MB este optional, la Audi e standard... :lol:

 

Depinde si ce este standard si ce nu este.Uite, o cunostinta de-a mea a cumparat un BMW nou de la AB.Pe langa cartea masinii, in torpedou, era si un abecedar.Cred ca o sa devina standard in curand.Are Audi asa ceva, macar ca optional?Eu cred ca nu. :)

Link to comment
Share on other sites

mai muaddib, aveam pretentii de la tine.

ti-am mai spus si ti-o repete:

in testele promotorului, teste care f probabil au fost platite de automobile bavaria( dupa patosul cu care vorbeau acolo) aia si-au batut joc de masini.

aia spuneau ca directia nu are feedback si ca tractiunea e praf la audi sau oricum sub bmw.

 

uita-te si tu ce roti are audi atat pe fata cat si pe spate: 255/35r19 si in acelasi timp sunt de vara. cum vrei sa nu-ti fie directia praf, daca ai roti de 255 de vara pe fata? ce tractiune vrei sa ai cu roti de vara de 255 care mai sunt si michelion pilot sport? bmw avea 245 pe spate si 225 pe fata care e altceva oricum. hai sa lasam la o parte amaratii de la promotor.

 

revenind la subiect, alea cu rs5 sunt poze oficiale. cica.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.