Jump to content

Vreau sa-mi fac masina frumoasa :)


route36

Recommended Posts

Fa o M si cand iesi pe autostrada i ti da clasa si un logan de 1,6 ... Ca de arata a M dar motorul ?

 

 

Stai cuminte cu motorul ... Nu e M dar ingroapa 2,8-ul stock...

 

Urat volan.

 

 

Ca e urat, ca e frumos, conteaza sa-mi placa mie... ;)

Nici mie nu-mi place rosul ala ponosit de pe masina ta sau motorul ala jalnic de 1,6 dar nu ma apuc sa-ti dau sfaturi... ;)

 

Manca-i-as volanul lui :bye:

 

 

Si eu tobita ta de 4 clindri economic , 100 de cai si un zambet... ;)

Conteaza ca ai stema pe capota :bye:

 

 

Incetati cu atacurile daca vreti o atmosfera prieteneasca ! Si eu stiu cu " de-astea "... Eu ce-ar trebui sa va spun ? Ca motoare de 4 cilindri mi-as pune la rasnita de cafea sau la cama de la put ? Sau ca daca n-ati fi niste saraci cu ifose ati trece la 6 pistoane ? Ar fi normal sa avem astfel de dialoguri ???

 

Propun sa revenim on-topic !!! ;)

Edited by route36
  • Like 2
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

Omule ai intrat pe un forum de pasionati ai mărcii întrebând cum sa iti "cocalaresti" mașina. La ce raspunsuri te-ai fii așteptat? Aici nu e 4tuning. Răspunsul tau răutăcios vizavi de colegii care au motoare in 4 cilindri "de rasnita" spune multe despre tine.

 

PS. Al naibii de urat volanul. Prefer un 316i OEM din bara in bara decât o mașina cu stickere M si volan de jucărie.

Edited by buldy
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Schimba si tu volanul ala, pune unul cu airbag de e46 nfl sport cu comenzi and stuff, incearca sa tii masina cat mai OEM.

Daca masina e tehnic ok , fa-i retrofit-uri care sa-ti fie de folos cum ar fi tempomat, comenzi volan, cd player OEM, incearca un interior de piele OEM etc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ca pune un capac de M pe un motor, nu e tiganeala, e inutil, dar daca lui ii place... poti sa faci ceva in gustu omului? Macar e o piesa OEM, in schimb volanul e din alt film. Te lauzi ca ai un bolid si nu te gandesti la minimum de siguranta? pune-i un volan de M cu airbag decat capacu ala la motor. Edited by mihai vigariu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stai cuminte cu motorul ... Nu e M dar ingroapa 2,8-ul stock...

 

 

 

 

Ca e urat, ca e frumos, conteaza sa-mi placa mie... ;)

Nici mie nu-mi place rosul ala ponosit de pe masina ta sau motorul ala jalnic de 1,6 dar nu ma apuc sa-ti dau sfaturi... ;)

 

 

 

 

Si eu tobita ta de 4 clindri economic , 100 de cai si un zambet... ;)

Conteaza ca ai stema pe capota :bye:

 

 

Incetati cu atacurile daca vreti o atmosfera prieteneasca ! Si eu stiu cu " de-astea "... Eu ce-ar trebui sa va spun ? Ca motoare de 4 cilindri mi-as pune la rasnita de cafea sau la cama de la put ? Sau ca daca n-ati fi niste saraci cu ifose ati trece la 6 pistoane ? Ar fi normal sa avem astfel de dialoguri ???

 

Propun sa revenim on-topic !!! ;)

Eu am zis ca nu imi place volanul pentru ca nu este OEM, nu m-am legat de alte aspecte originale ale masinii tale. Genul ala de volan se pune pe masinile de drift, in special japoneze. Nu prea are nici o treaba cu E36. Nu te ataca nimeni pe aici, asta crezi tu, lumea incearca sa te faca sa nu iti bati joc de masina cu modificari inutile si inestetice. Sa stii ca prefer o "tobita" originala de "4 cilindrii, 100 de cai si un zambet", intretinuta si OEM, decat un M3 "wannabe" de prost gust. Daca te asteptai sa primesti numai laude, cred ca ai gresit forumul.

Link to comment
Share on other sites

Are un tupeu incredibil flacaul asta. Conform lui, posesorii de BMW-uri cu motoare in 4 cilindri sunt niste "saraci cu ifose". Tu vrei sa ti se acorde respect cand vii cu astfel de afirmatii? Sunt BMW-uri in 4 cilindri pe forum care valoreaza de 20 de ori mai mult decat masina ta.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dupa ceasuri(daca nu au fost schimbate) e inainte de 1995 masina, deci maxim un 325i, caz in care...mai bine adauga un s50b32 daca vrei elemente de M care sa te ajute la ceva, poate sa bati un 2.8i sau ceva de genu. Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Incetati cu atacurile daca vreti o atmosfera prieteneasca ! Si eu stiu cu " de-astea "... Eu ce-ar trebui sa va spun ? Ca motoare de 4 cilindri mi-as pune la rasnita de cafea sau la cama de la put ? Sau ca daca n-ati fi niste saraci cu ifose ati trece la 6 pistoane ? Ar fi normal sa avem astfel de dialoguri ???

 

Vezi ca exista BMW-uri cu 4 cilindri la care numai casco-ul pe an costa mai mult decat cazanul tau M :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ma gasiti pe 4tuning... :bye:

Acolo oamenii par mai ok .

Daca pt voi elementele de M sunt tiganii inseamna ca sunt un tigan la fel ca si constructorii marcii pe care chipurile o apreciati care au inventat "PACHETUL M " pe masini care nu au motoare M .

 

Nu stiu care e mai cocalar dintre noi...

 

Sa stii ca prefer o "tobita" originala de "4 cilindrii, 100 de cai si un zambet", intretinuta si OEM, decat un M3 "wannabe" de prost gust. Daca te asteptai sa primesti numai laude, cred ca ai gresit forumul.

 

Stiu ca a ta e intretinuta OEM ... si mai stiu ca e intretinuta OEM cu piese primite la donatii pe 4tuning...

 

Bineinteles ca iti permiteai sa si le cumperi dar preferi deja piesele cu rodajul facut ;)

 

Si nu doar o piesa ci mai multe... Cat sa fie impecabila si OEM :D

Edited by route36
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu este vorba de piesele de "M" pe o masina care nu este M ci de aroganta ta, asta este de fapt problema, cu o pisica nu esti si nu o sa fi niciodata "buricul pamantului" , indiferent ce fumuri da si ce badge-uri de M poarta, incearca sa revii cu picioarele pe pamant si o sa vezi ca altfel se pune problema.

De ce nu ne incanti si noua privirea cu "bijuteria" ta?

Edited by DYC88
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nu trebuie sa fii atat de drastic. forumul are toleranta mica la tuning-uri de-astea "aiurea". trebuie sa accepti si parerea lor, dar in final sigur, o sa faci ce-tiplace tie, numai ca ce iti place tie nu place si altora si basta. doar nu o sa fugi plangand ca nu ti-au laudat colegii masina.
Link to comment
Share on other sites

Cred ca ma gasiti pe 4tuning... :bye:

Acolo oamenii par mai ok .

Daca pt voi elementele de M sunt tiganii inseamna ca sunt un tigan la fel ca si constructorii marcii pe care chipurile o apreciati care au inventat "PACHETUL M " pe masini care nu au motoare M .

 

Nu stiu care e mai cocalar dintre noi...

 

 

 

Stiu ca a ta e intretinuta OEM ... si mai stiu ca e intretinuta OEM cu piese primite la donatii pe 4tuning...

 

Bineinteles ca iti permiteai sa si le cumperi dar preferi deja piesele cu rodajul facut ;)

 

Si nu doar o piesa ci mai multe... Cat sa fie impecabila si OEM :D

Nu ti-a zis nimeni sa nu iti pui pachet M pe masina. Tu ai sarit singur de cur in sus cand ti s-a zis ca volanul e urat. Aici nu se promoveaza astfel de modificari si nici aroganta. Da, am cont acolo si am luat unele "piese", nimicuri ca sa zic asa, chestii marunte ce nu trebuie neaparat cumparate noi: semnale aripi, proiectoare, capace proiectoare, toate cu "rodajul facut", bineinteles. :laugh:

Chiar asa, arata-ne si noua "chestia" aia de nu e M, dar "ingroapa" un 2.8 stock. :D

Edited by Alin KIR
Link to comment
Share on other sites

Cred ca ma gasiti pe 4tuning... :bye:

Acolo oamenii par mai ok .

Daca pt voi elementele de M sunt tiganii inseamna ca sunt un tigan la fel ca si constructorii marcii pe care chipurile o apreciati care au inventat "PACHETUL M " pe masini care nu au motoare M .

 

Nu stiu care e mai cocalar dintre noi...

 

 

Clar acolo este locul tau si nu-ti vom duce dorul deloc.Sanatate

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.