Jump to content

MGS 320d E90


mgs

Recommended Posts

Pai... frantics.gif

 

De claritate nu are rost sa deschidem subiectul, imi place ca indiferent de volum nu distorsioneaza.

Iar putere... WOW... am dat la volum maxim cateva secunde in parcarea subterana si au inceput cateva alarme sa urle :))

 

L.E.: Si inca imi lipsesc 80w (boxele de pe usile spate).

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mersi.Cost: 500e (fara grilele pentru tweetere de la usile fata, pe care le aveam deja), cu montaj facut acasa si codare facuta personal (cu ajutorul lui Alex si Cosmin).

Din care scad pretul cu care vand ce mi-a ramas de pe masina (2 subwoofere, 4 miduri, 4 tweetere de L7 si un amplificator HiFi), dar asta e altceva :)

Link to comment
Share on other sites

Frumos, cum ai prins difuzoarele din usile spate?

Ceva asemanator cu ce e in poza:

post-60251-0-10742400-1433827026_thumb.jpg

 

bun pret,cu montajul ma descurc dar la codat sunt afon :)

 

Codatul inseamna maxim 5 minute de munca, daca e totul pregatit si functional (softul, comunicatia)

Pentru ca am montat si codat totul acasa, am economisit minim 150e, iar instalarea cap-coada nu dureaza mai mult de o zi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Daca le schimbai mai repede, te scapam eu de sistemul ala Hifi. Asa m-am chinuit sa gasesc ceva decent si tot au fost probleme... Toata lumea vinde piese din dezmembrari intr-o stare deplorabila dar vrea pret de nou. Edited by C_o_s_m_i_n
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tu practic ai ramas cu sistemul Hi-Fi de pe masina ta? Cred ca m-ar interesa pe mine la o prima strigare. :) Daca nu trebuie facute nu stiu ce modificari si in mare este totul plug&play, m-as baga! Eu am sistemul standard, nu-s mare audiofil, dar parca nu mi-ar strica o fidelitate a sunetului mai buna. Eventual lasa-mi pe privat pretul pentru tot ce tine de Hi-Fi si ai disponibil. Si daca imi poti spune aici sau pe privat, ce presupune transplantul pe masina mea cu sistemul standard. Merci!
Link to comment
Share on other sites

Am ramas cu:

- 4 midbass de Logic 7

- 2 subwoofere de Logic 7

- 1 amplificator HiFi (4 x 25W + 2 x 40W).

 

Tweeterele de Logic 7 (4 bucati) le-am dat instant. Am vandut pana acum 5 perechi si se dau ca paine calda, nu inteleg de ce :)

 

Preturile le pot pune si aici, 200 RON / perechea de midbass si 500RON / perechea de subwoofere. Pentru amplificator inca nu am un pret. Preturile cu care am vazut la vanzare (550-600RON) mi se par putin cam mari, iar 250RON - cat zicea Cosmin - mi se pare cam putin.

 

Instalarea nu e chiar usoara, adica nu e 'plug and play', trebuie trase cateva perechi de fire suplimentare. La mine a durat 3 ore cand am facut trecerea de la standard la HiFi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hai ca arata bine...imi era teama ca sunt prea mari cele de 20mm, dar sunt ok.

 

Ne vedem diseara sa le vad si eu. :rolleyes:

 

LE: foarte bine ca ai luat varianta asta cu prindere separata. Este mai bine si oricum se vede calitatea eibach.

Edited by Andrei JSE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.