Jump to content

MGS 320d E90


mgs

Recommended Posts

La Autozone Pipera am facut si montaj si echilibrare si geometrie. Nu au pus greutati, dar aveam plinul facut.

De ce ar trebui sa puna greutati?

Revin cu pretul putin mai tarziu, sa verific factura. Undeva in jur de 100 RON pentru 17".

Link to comment
Share on other sites

Hai ca acum am vazut poza pe calculator, la dimensiune mai mare.

 

Arata excelent, ai facut super treaba cu jantele. Bine ca am insistat suficient sa le cumperi. :goodjob:

 

Iti plac anvelopele? Mie mi se par cele mai bune din categoria asta.

 

Ne vedem duminica sa iti vad si eu masina si sa mai stam de vorba.

 

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Multumesc! S-a schimbat foarte mult si comportamentul masinii pe viraje si la franare, intr-un mod pozitiv, evident! Look-ul completeaza aspectul tehnic si per total cred ca e unul dintre cele mai bune upgrade-uri pe care le poti face cu o suma atat de mica...

Am avut ocazia sa testez cauciucurile, atat pe ploaie, cat si pe uscat, atat la temperaturi mici cat si la temperaturi mai mari si sunt placut impresionat de ele si foarte multumit de alegerea facuta.

 

Am comandat si un kit original pentru mici retusuri si o plasa de stocare pentru fata :

post-60251-0-47034600-1428311107_thumb.jpg

 

 

Ma gandeam la un upgrade rolleyes.gif

post-60251-0-76364800-1428311106_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plasa de stocare se pune in dreapta fata la picioare acolo in stanga?

 

Aveam la E60 si tineam California Scents acolo ca sa nu mai tin suportu de pahare din spate ocupat.

 

In ce se prinde sau cum se monteaza mai exact daca este vorba despre ce am mentionat eu?

Link to comment
Share on other sites

Plasa de stocare se pune in dreapta fata la picioare acolo in stanga?

 

Aveam la E60 si tineam California Scents acolo ca sa nu mai tin suportu de pahare din spate ocupat.

 

In ce se prinde sau cum se monteaza mai exact daca este vorba despre ce am mentionat eu?

 

Da, in stanga pasagerului, sub bord. Se prinde in colturi, cu 4 cleme, care se "insurubeaza" in mocheta. Fac cateva pozele detaliate azi si le postez.

Edited by mgs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kitul de retus e aproximativ 100 RON. Mi-am luat si eu de la reprezentanta anul trecut. Contine doua recipiente cu pensule fiecare. Unul cu vopsea, si celalalt cu lac.

 

Nu am dat refresh si ai scris tu inainte :)) scuze.

Edited by Radu I
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kit de retus mi-am luat si eu de la Bavaria Baneasa, dupa VIN. Culoarea masinii mele este Sparkling Graphite. Asa scrie si pe kitul de retus, care contine vopsea si lac. Atunci cand am aplicat vopseaua pe masina intr-o zona cu vopsea sarita pe bara din fata, vopseaua aplicata era mai mult spre negru decat gri. Am aplicat si lacul peste apoi, dar se vedea diferenta foarte evident, nefiind vorba de nici o potrivire de culoare. Pana la urma am vopsit bara la vopsitorie. Nu stiu de ce, dar sunt deloc multumit de aceste kit-uri. Sfatul meu este sa testezi pe altceva vopseaua inainte sa nu ai surprize. Eu am folosit insa lacul, cu care am mai acoperit ciobiturile de pietricele de pe capota. Lacul este foarte ok. Voi ati intampinat astfel de probleme cu kit-urile de retus?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.