Jump to content

MGS 320d E90


mgs

Recommended Posts

Frumoase jante!

 

Multumesc! Cred ca sunt printre cele mai aratoase dintre cele pe 17 pentru E90.

 

 

chiar o sa fie chin sa speli la spite :))

sunt toate 4 la fel?

cred ca ar merge si distantiere ;)

 

O sa fie , dar momentan nu vrea sa ma gandesc la asta :)) Sper ca fac treaba cu Sonax, ca altfel...

Da, sunt toate la fel: style 187. Dupa ce le pun pe masina, masor spatele si ma decid ce distantiere pun :)

Link to comment
Share on other sites

Asteptam poze cu jantele noi, si pe mine ma batea gandul sa le cumpar dar am facut o pasiune pentru style 188, am vazut atatea seturi incat parca m-am plitkisit de ele.

 

Multi km fara probleme.

 

PS: cred ca o sa arate mai eleganta masina.

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

Pe 15mm sunt axat si eu, dar inginerul din mine vrea sa masoare LMAO.gif

Multumesc la fel! Poze cu ele pe masina voi face abia saptamana viitoare, am planuit o excursie Sibiu - Sighisoara in weekend-ul acesta si raman la cauciucurile de iarna.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

More goodies:

post-60251-0-37434600-1426744090_thumb.jpg

 

post-60251-0-94985800-1426744090_thumb.jpg

 

 

E unul dintre volanele pe care le avea Inside la vanzare. Ori a fost retapitat/revopsit foarte bine (si nu imi dau seama eu), ori e de pe o masina cu rulaj foarte mic. Efectiv nu i-am gasit defect.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sigur, cauta si un footrest si cam ala e. Ai putea sa incerci ceva si la trimuri.

 

Cat vrei pe volanul "vechi"? As fi eu interesat, da-mi poze si detalii pe PM sa nu poluam aici, mersi.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Trimurile le vopsesti negru lucios, footrest...dar aici e munca adevarata...se monteaza foarte greu cel de m.cel performance se aplica.

Ckh...e cazul sa treci la volan sport/M.era nevoie de el si la cristian ;)

mgs imi place ce faci cu masina...e drumul cel mai dragut...

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Multumesc baieti,

Ma gandeam si la frana de mana, pedale si footrest, dar acum nu mai stiu daca sa le iau M - ca volanul, sau Performance - ca schimbatorul.

Era cat pe ce sa fac schimb cu un volan Individual mai devreme, dar nu era in cea mai buna stare si am zis pas. Mi s-a parut chiar deranjanta insertia de lemn din covrig. (Vulpea ... console.gif)

 

Trimurile imi plac asa cum sunt acum si arata si foarte bine, nu cred ca exista zgarietura pe ele. Si se potrivesc cu schimbatorul :) .Poate un Piano Black pe viitor, dar mai astept. Momentan caut scaune sport sau un interior complet mai special, apoi un plafon negru.

 

@ckh, m-a intrebat Daniels13 inca de dimineata despre volan; daca nu ne intelegem, sau se razgandeste, discutam. Eu oricum o sa ii fac poze detaliate si le pun in topic.

Apropo, inca ma intreb cum ar fi aratat cu style225 :( (daca iti aduci aminte)

Link to comment
Share on other sites

In weekend am facut o plimbare catre Sibiu si Sighisoara, in total aproape 700 de km. Am ramas uimit de calitatea drumului Sibiu-Sighisoara (mai putin craterele din Medias). Informativ, am avut un consum mixt de 5.7 l/100km.

La intoarcere: Sighisoara-Brasov-Ploiesti-Peris cred ca am trecut pe langa 10 radare, majoritatea bagati prin boscheti. Foame mare! :)

 

Pentru ca s-a comportat exemplar, MGS a mai primit un "cadou" aseara. Din pacate am terminat tarziu si nu am poze.

Revin mai tarziu cu un before & after frantics.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iti place sa ne tii in suspans :) Si eu am facut anul trecut un traseu similar: Bucuresti-Curtea dearges-Balea Lac-Sibiu- Paltinis-Brasov-Bucuresti, acum 2 saptamani am fost din nou la BV si m-am intors pe Cheia, iti recomand, e frumoasa zona si cu multe curbe :p Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

Cum am promis, am revenit cu poze. Nu eram foarte decis sa fac aceasta schimbare, dar la sfatul unui prieten (Andrei, daca esti pe aici, ridica mana thumbsup.png) si la pretul oferit de CataXXL nu am avut cum sa mai spun NU.

 

post-60251-0-83133200-1427211629_thumb.jpg

 

post-60251-0-81348000-1427211628_thumb.jpg

 

Am incercat sa pun masina in aceeasi pozitie si sa fac pozele din acelasi loc, dar nu mi-a reusit 100%.

Dupa ~100km am -25mm pe fata si -20mm pe spate. Ar trebui sa coboare inca 5mm, sper cat mai curand. Urmeaza si rotile de vara spre sfarsitul saptamanii frantics.gif.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt aici! Bravo...este cum trebuie si a coborat destul de ok.

Se vor mai aseza dupa cateva sute de kilometri (cam 500 in cazul meu), plus ca se mai schimba comportamentul.

 

Este vorba de arcuri eibach Pro Kit.

 

Te salut!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.