Jump to content

MGS 320d E90


mgs

Recommended Posts

Janta are ~9.5kg.

Ansamblul janta+cauciuc are greutate diferita, in functie de cauciuc. Pot sa cantaresc si asa daca vrei.

 

Te-as ruga mult ca si eu vreau niste goodyear runflat ca m-am saturat sa umblu cu roata in portbagaj

Sunt tare curios cat are o roata completa cu runflaturi

Si ma mai intereseaza daca ai avut probleme cu ele la rezistenta, se indoie repede ?

Eu vreau sa pun runflaturi pe ele si ma intereseaza si aspectul asta ca datorita runflat-urilor se indoaie mai repede

Este cam cel mai usor model pe 17 pt e90 alaturi de style 157 care nu prea imi plac

Link to comment
Share on other sites

Te-as ruga mult ca si eu vreau niste goodyear runflat ca m-am saturat sa umblu cu roata in portbagaj

Sunt tare curios cat are o roata completa cu runflaturi

Si ma mai intereseaza daca ai avut probleme cu ele la rezistenta, se indoie repede ?

Eu vreau sa pun runflaturi pe ele si ma intereseaza si aspectul asta ca datorita runflat-urilor se indoaie mai repede

Este cam cel mai usor model pe 17 pt e90 alaturi de style 157 care nu prea imi plac

Nu am cum sa te ajut cu informatia asta deoarece am anvelope normale, nu runflat ( Goodyear F1 Asymmetric 2 225/45R17 ).

Nu am avut probleme cu ele, insa merg foarte atent si mai tot timpul pe drumuri bune, nu urc borduri, trec incet peste liniile de cale ferata / tramvai, etc...

ce anvelope t ai pus, de arata asa off road?:p

http://www.bmwclub.r...ost__p__2304468

Continental ContiWinterContact TS850 205/55R16, montate pe jante 'corecte' (7J ET31).

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Eu tin minte ca le-am cantarit si aveau 9.5kg. +/- abaterea cantarului (cateva zeci de grame) dar in nici un caz peste 1kg. O sa le cantaresc cu totul si revin cu rezultatul. Daca gasesti sa cantaresti si un cauciuc identic rezolvam misterul :)
Link to comment
Share on other sites

Adrian, am avut si eu eroare aceea cand am incercat sa instalez 2016-1, avand versiunea 2011i pe masina. Presupun ca 2015 fiind primul an cand harta Europei se imparte in 2 (EAST + WEST) e nevoie sa fie instalata 'ca baza' . Altfel nu imi explic de ce acum a mers:

post-60251-0-09096500-1448896699_thumb.jpg

 

Intre timp, am aflat ca modulul de lumini este FRM2 LED NSW (61359204532) . Eu am avut pe masina FRM1 CA XE. Problema pe care o am este ca nu pot actiona lupele, faza lunga fiind numai pe halogene. In rest, totul pare sa functioneze ok.

Se pricepe cineva sa imi spuna daca am nevoie de FRM2 XE sau se poate face ceva si cu acesta? Poate fi reprogramat sau se poate modifica in cablaj pentru a avea aceeasi functionalitate? Vreau sa fi totul 100% ok, altfel nu vreau sa il tin pe masina.

 

P.S.: Am cautat,dar nu am gasit ce inseamna fiecare termen (NSW, CA, LED(ca si functionalitate) / LOW, BASIS, etc...), in afara de XE-xenon // AHL-faruri adaptive.

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru explicatie. Oricum nu am CA pe masina, deci nu as pierde nimic.

De fapt problema de baza e daca poate fi facut totul sa functioneze ca un FRM 2 XE sau nu. De exemplu flash din xenon / faza lunga din xenon SI halogen. Daca mut firul de shutter ar fi comun cu halogenul si nu ar functiona cum vreau eu...

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am renuntat la FRM2 si am revenit la al meu.

 

 

Wishlist:

1. Combox

2. FRM2 XE

3. Camera video marsarier

4. Interior sport / piele sport individual ( heart.png ).

 

Primele 3 urmeaza cat de curand, pentru 4 am nevoie de un miracol. Poate acum, ca se apropie Craciunul clover.png

 

P.S. Se poate monta FRM3 pe faruri NFL? Daca da, care - FRM3 XE, FRM3 LED XE sau FRM3 MAX BROSE? Care e diferenta intre ele?

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Long time no see hairy.png.

 

Intre timp am facut revizia la ~140.xxx km si mi-au ajuns piesele pentru viitorul retrofit:

- combox media

- suport combox

- mufa combox

- antena bluetooth

- microfon

post-60251-0-15060600-1467785370_thumb.jpg

 

Am decis sa schimb si becurile, ele functioneaza ok, dar cred ca le ajunge aproape 10 de ani de functionare.

post-60251-0-38637000-1467785372_thumb.jpg

 

 

Am gasit si un interior complet, piele sport incalzit, full electric cu memorie, cu bancheta spate rabatabila, de pe o masina cu volan pe partea stanga. E in stare foarte buna si la un pret bun. Doar ca nu imi place culoarea (gri) si cred ca se potriveste ca nuca in perete...

 

O alta varianta ar fi scaune fata sport (incalzite) din textil. Am gasit ceva, insa nu m-am inteles la pret cu vanzatorul, consider ca cere prea mult. Voi care credeti ca ar fi pretul corect pentru ele?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.