Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Ok, ms. Sper sa gasesc prin Oradea pe cineva care sa se bage , sau macar prin TM, CJ. Aici la cine am sunat pana acum nu se bagau deloc la codari la F10.

pe Bolcas sau pe Onestilor mai sunt service-uri care se ocupa cu BMW, daca nici ei ramane reprezentanta...sau mai sunt sevice-uri si in Ungaria

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Mi-as dorii un 525d 218cp, 2012, navi mare, tapiterie semipiele (am avut piele 100% si nu mai vreau), la cutia de viteze nu stiu ce sa iau sunt in dilema manuala vs automata...poate ma mai ajutati cu ceva + - (de mentionat ca masina o voi folosii 80% in oras).
Link to comment
Share on other sites

De vreo 2 saptamani ma tot uit pe mobile in cautarea unei noi jucarii. Daca la inceput eram setat pe F06 am dat o cautare la CLS ..oricum pana prin aprilie tin f10..deci am timp sa ma hotarasc. La o sugestie imi arata a6..2013..am zis sa intru sa vad..facand comparatie cand am luat f10 ma uitam si la a6 care era mai scump si la ora actuala numi vene sa cred ce au cazut preturile la a6 fata de f10..
Link to comment
Share on other sites

Voi ati vazut cum se circula in Bucuresti acum? Eu n-am reusit sa merg cu mai mult de 30km/h azi dimineata la 7.

Si eu caut un F10 dar neaparat cu xDrive. Nu mai concep BMW fara xDrive...decat daca ma mut intr-o tara fara iarna. Sau cand o sa-mi permit si un F10 si un X5 :)

 

In alta ordine de idei, poate spune cineva cu 530d ce costuri are cu masina? (impozit, rca, casco, consum)? Pana acum eram centrat pe 525xd dar dupa cata loterie este cu N47-le acum parca ma gandesc si la un 530xd.

Link to comment
Share on other sites

Hello, de cand cu zapezile astea, aici in Craiova este ceva zapada, cum va descurcati cu f10( ma refer la cei fara XDrive) prin trafic, parcare.Vreau ceva pareri pt ca nu am anvelope de iarna puse, imi trebuie 245/45/18, deci este ceva investitie si merg acum cu alta masina, dar parca imi pare rau sa o vad in curte ca sta :)) . Edited by coco1382
Link to comment
Share on other sites

Eu am mers foarte bine (dar incet) si ieri si azi. Ieri mi se parea ca aluneca destul de rau. N-am ramas pe nicaieri, desi am intrat prin zapada. De obicei, prima data cand ies cu masina, daca este liber si pot face asta in siguranta, merg cu 20km/h si franez sa vad in ce distanta ma opresc, apoi adaptez viteza. Nu bruschez, nu intru tare in viraje. Aseara pe A1 (pe la ora 21) era accident deja pe sensul spre bucuresti.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.