Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Salutare. Am si eu o mare problema . Am luat un F10 530 acum 3 saptamani si problema este ca km nu prea coincid cei din bort cu cei reali . am fost la bmw si am verificat km cu cheia si am ramas tablou cand mi a zis reprezentatul cati km are . masina este din 2012 a 05 si are 330 000 la ultimia iesire din service de la bmw germania , iar in bord sunt 160 000 km . este vorba de masina asta wbaxa51050dw58121 . Trebuia sa dau 23 mii euro dar am dat nu mai 20 mii iar restul ramasese sa dau pana in martie . Masina arata impecabil si are o gramada de optiuni nici pe seria 7 nu gasesc atatea optiuni . Vreau sa precisez ca este in stare tehnica foarte buna nu troncane nu bate ........ dar sunt in dubii cu km . Am vb si cu cei de la parc si le am zis sa imi faca alta oferta sau sa imi dea banii . Totusi la cate dotari are pe ea masina eu le am zis ca mai mult de 20 mii nu le ofer ptr ca mau mintit cu km . Voi ce ziceti sa o pastrez tinunt cont ca din stare tehnica este foarte ok , sau sa iau banii inapoi ? multumesc frumos
Link to comment
Share on other sites

merita sa ii dai in judecata. ei ce au avut de spus???

 

Ei au zis ca imi da banii inapoi sau se mai gandesc pana luni la oferta care le am facut . Aseara mau sunat si a zis ce sa mai pun 2 mii peste 20 mii euro . dar i am refuzat din start . mai mult de 20 mii nu le dau sau sa imi dea banii inapoi . Apropo unde pot verifica VIN wbaxa51050dw58121 poate sa fie si cu bani . pe ce site ?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

dotarile sa vad mai exact . Istoricul l am vazut ieri la bmw , si mi au zis ca are intrari normale , piese consumabile schimbate . nu a fost lovita sau alte probleme grave .Dar daca are km astia asa multi poate de acuma o sa inceapa sa cada una cate una sau ........ nu stiu ce sa zic nu ma pricep . Eu as opri masina ptr dotari dar si daca vreau sa o vand la anul nu stiu ce bani mai iau pe ea .
Link to comment
Share on other sites

Salutare. Am si eu o mare problema . Am luat un F10 530 acum 3 saptamani si problema este ca km nu prea coincid cei din bort cu cei reali . am fost la bmw si am verificat km cu cheia si am ramas tablou cand mi a zis reprezentatul cati km are . masina este din 2012 a 05 si are 330 000 la ultimia iesire din service de la bmw germania , iar in bord sunt 160 000 km . este vorba de masina asta wbaxa51050dw58121 . Trebuia sa dau 23 mii euro dar am dat nu mai 20 mii iar restul ramasese sa dau pana in martie . Masina arata impecabil si are o gramada de optiuni nici pe seria 7 nu gasesc atatea optiuni . Vreau sa precisez ca este in stare tehnica foarte buna nu troncane nu bate ........ dar sunt in dubii cu km . Am vb si cu cei de la parc si le am zis sa imi faca alta oferta sau sa imi dea banii . Totusi la cate dotari are pe ea masina eu le am zis ca mai mult de 20 mii nu le ofer ptr ca mau mintit cu km . Voi ce ziceti sa o pastrez tinunt cont ca din stare tehnica este foarte ok , sau sa iau banii inapoi ? multumesc frumos

 

Ia-ti banutii inapoi si fa-le plangere penala pentru inselaciune.

Poate se invata minte.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu asta as face. altii ar vedea ce piese importante sunt schimbate recent, gen: volanta, turbina, distributie, etc. daca toate astea ar fi schimbate recent (max acum 30-40 de mii de km) multi ar pastra masina

Cei de la reprezentata bmw au zis ca nu pot sa vada ce sa schimbat la masina , doar poate sa imi zica km reali la masina sau daca a avut accident.

 

Ai putea sa ne spui si numele parcului auto, macar sa afle si altii cu ce se ocupa baietii de acolo.

Este vorba despre un parc auto din Comstanta . dupa ce rezolv cu ei problema promit sa zic exact de unde am luat masina .

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ani am luat un e90 de la Ald Hannover , si m-am dus atata drum pentru ca am sperat sa gasesc o masina buna si ceva mai multa onestitate ...am luat masina si apoi la serviceul unui prieten mi-au zis ca ei cred ca km sunt dati inapoi...cam cu 100k ..ziceau ei....initial am fost foarte suparat, apoi am pus in balanta cum arata interiorul fata de o alta masina ce o aveam cu km mai multi , ulterior am decis ca nu vreau sa aflu de la reprezentanta daca e adevarata banuiala pentru ca apoi as fi fost bantuit de ganduri :))....i-am schimbat distributia , si acum am 180k in bord (asta ar insemna sa fie vreo minim 300k reali) ....dar ghici ce Ionut... masina merge brici si nu as vinde-o ... concluzia mea e ca sunt pentru o masina buna technic cu mai multi km decat una mai noua cu probleme stresante
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ani am luat un e90 de la Ald Hannover , si m-am dus atata drum pentru ca am sperat sa gasesc o masina buna si ceva mai multa onestitate ...am luat masina si apoi la serviceul unui prieten mi-au zis ca ei cred ca km sunt dati inapoi...cam cu 100k ..ziceau ei....initial am fost foarte suparat, apoi am pus in balanta cum arata interiorul fata de o alta masina ce o aveam cu km mai multi , ulterior am decis ca nu vreau sa aflu de la reprezentanta daca e adevarata banuiala pentru ca apoi as fi fost bantuit de ganduri :))....i-am schimbat distributia , si acum am 180k in bord (asta ar insemna sa fie vreo minim 300k reali) ....dar ghici ce Ionut... masina merge brici si nu as vinde-o ... concluzia mea e ca sunt pentru o masina buna technic cu mai multi km decat una mai noua cu probleme stresante

 

pai asta zic si eu . masina arata impecapil si interior si exterior plus merge ceas. interiorul zici ca acuma a iesit din fabrica. tinunt cont si ce dotari are : Asist line , Camera night vision , distronic plus + , alert colision , chestia aia cu triunghiul in oglinda :) , incalzire in scaune fata spate , clima si in spate , soft close usi porbagaji ...... foarte multe nici pe seria 7 nu vezi atatea la o masina .

Edited by IonutG
Link to comment
Share on other sites

DacĂŁ e din ConstantĂŁ e clar parcurile auto de lângĂŁ Maritimo acolo am fost sĂŁ ĂŽmi cumpĂŁr o mașinĂŁ am fĂŁcut 800 km dus ĂŽntors iar mașinĂŁ era o rablĂŁ și mai cerea și 20 mii euro. Stimate coleg fĂŁ bine și i-ați banii ĂŽnapoi și cĂŁuta altĂŁ mașinĂŁ chiar dacĂŁ mai pui ceva , gĂŁsești mașini destule la banii ĂŁștia , iar pe viitor numai lua mașini fĂŁrĂŁ test reprezentanțĂŁ costa 450ron inclusiv test vopsea iar verificarea km este gratis. Stai liniștit ca gĂŁsești mașini dotate eu am dat21500 euro pe un bmw 520 din 2012 cu scaune seria7 piele ventilatĂŁ, trapĂŁ , sistem prologic 7(se aude demențial 16 difuzoare 600w) și alte acareturi. GĂŁsești la bĂŁieți care ĂŽși recupereazĂŁ tva și te costa mai puțin decât ai cumpara-o tu din afarĂŁ. DacĂŁ vrei te pot ajuta ĂŽn acest sens .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

IonutG ai km trecuti pe factura( contract)? Daca nu ii ai cred ca nu prea ai ce sa le faci... Vei da obligat-fortat si diferenta de 3000 de euro.

Altfel, iti meriti soarta. Te-ai gandit ca s-a intalnit hotu' cu prostu' si nu ai vrut sa verifici km inainte de a da banii. Si acum prin postarea ta vrei in continuare sa cauti argumente pentru a pastra masina de peste 30000 de euro pe care ai dat cu aproape 10 mii mai putin.

Edited by skyflm
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.