Jump to content

stie cineva bibiul asta?


e466666

Recommended Posts

sal baieti,

 

Am un var care ar vrea sa ia masina din linkul de mai jos , a tot sunat pe nr ala , nu raspunde nimeni (o fi in concediu)..in fine, va intreb pe voi ,poate stie cineva ceva info :)despre bibiu.

fugarita calarita etc?

 

mersi si bafta tuturor

 

http://mercador.ro/oferta/bmw-320-2003-ID1bBtL.html#b483411eec

Link to comment
Share on other sites

E normal sa nu raspunda pt ca e pusa de reprezentanta Toyota si probabil ca este telefonul de serviciu.

Daca o sa imi permita maine timpul voi trece s-o vad si daca chiar esti interesat pot sa iti spun ce am vazut.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

E normal sa nu raspunda pt ca e pusa de reprezentanta Toyota si probabil ca este telefonul de serviciu.

Daca o sa imi permita maine timpul voi trece s-o vad si daca chiar esti interesat pot sa iti spun ce am vazut.

mersi frumos, 4 mii mi s a parut ok ca si pret daca nu are vreun timbru de platit si sigur are. poate lovita etc...

astept parerea ta daca ai timp sa ajungi.

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

Am discutat cu vanzatorul de la acea reprezentanta care intamplator mi-este si prieten. Mi-a spus ca a calculat taxa si a iesit 4 mii de euro, deci probabil ca au avut toate datele cand au facut calculatia.

Am mai aflat ca masina este cumparata de noua din Ro de la reprezentanta in anul 2005. Din 2003 pana in 2005 a stat in showroom. Are toate interventiile in service BMW, carte service la zi. Probabil ca un pasionat ar face-o sa arate asa cum trebuie insa problema este taxa mare. Proprietarul nici nu se grabeste sa vanda masina, ultimul pret este 4.000 de euro fix.

In fond pe el nu-l deranjeaza taxa atata timp cat masina este inscrisa pe numele lui.

PS: Ca sa fiu sincer m-a tentat si pe mine masina cand am vazut anuntul, mi-a amintit de o astfel de masina pe care am avut-o prin 2006 si imi aduc aminte ca am fost foarte multumit de ea.

Edited by cataxxl
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cu procura fĂŁcutĂŁ la notar , contract de vânzare-cumpĂŁrare , dar nescoasa de la fisc ca sa nu ai probleme, lĂŁsatĂŁ pe numele lui si ii plĂŁtești impozitul si aia e, nu mai plĂŁtești nimic si nu are ce sa se ĂŽntâmple din moment ce ai toate actele plus contract de vanzare cumpĂŁrare.

Pare f buna la pret daca are km reali .

Link to comment
Share on other sites

multumesc ca ai fost la vizionare:) am sunat si eu pe tipul de la toyota si intr adevar are taxa aia imensa. in poze arata bine dar in realitate dupa cum zici e de muncit ceva la ea.

 

daca ai vreo masina de vizionat prin iasi ma duc:)cu placere.

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar trebui facut un topic cu asa ceva, fiecare sa isi spuna disponibilitatea si orasul si sa ne ajutam in astfel de cazuri. Imi amintesc cum am facut acum cativa ani un drum Pitesti-Baia Mare si inapoi de 1100 km ca sa vad o masina ce mi-a inselat asteptarile.

Eu sunt in principu disponibil si chiar ma pricep putin la masini, asa incat pt Pitesti puteti conta pe mine.

@kevinn14 Sa stii ca se pregateste o noua legislatie in care cumparatorul este obligat sa inmatriculeze masina la scurt timp dupa ce a cumparat-o (14 zile din cate stiu eu). Daca nu va face transcrierea i se va putea suspenda inmatricularea, e doar o chestiune de timp pana va intra in vigoare treaba asta. Chiar si asa nu sunt multi care sa accepte sa pastrezi masina pe numele lui in principal din cauza amenzilor de rovinieta, dar nu numai.

Asta este solutia gasita de guvern pentru masinile care au apucat inmatriculate fara plata taxei.

Edited by cataxxl
Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar trebui facut un topic cu asa ceva, fiecare sa isi spuna disponibilitatea si orasul si sa ne ajutam in astfel de cazuri. Imi amintesc cum am facut acum cativa ani un drum Pitesti-Baia Mare si inapoi de 1100 km ca sa vad o masina ce mi-a inselat asteptarile.

 

BunĂŁ idee, și eu am fĂŁcut un drum de Sibiu pentru o pușcĂŁrie de mașinĂŁ care n-avea nicio legĂŁturĂŁ cu pozele.

Link to comment
Share on other sites

Scuze, Tg-jiu - Sibiu, îs vreo 500 km dus întors, nu e exagerat ca la tine la baia mare, dar îți consumă ziua și banii aiurea.

 

Edit: mă refer la cel mai recent, așa în decursul ultimilor ani am avut o grămadă, inclusiv până la satu mare, adica vreo 1200 dus întors.

Edited by alex5aru
Link to comment
Share on other sites

Frumos din partea ta cataxxl :thumbsup:

 

http://www.nextgreencar.com/view-car/3090/BMW-3-Series-E46-320-Ci-Coupe-Petrol-Manual-5-speed

 

Aici apare ca euro 3 ca si pe listele RAR de altfel (poate confirma cineva ca acela e codul motor):

 

http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf

 

8500 euro pe o masina lovita, zgariata si rulata 200k km in Romania :frantics: sunt sigur ca a avut grija de ea daca a reparat-o de mantuiala si a lasat-o sa rugineasca.

Edited by lowlife
Link to comment
Share on other sites

Mersi Kenbobo!

Masina la 200 de mii reali si servisata la reprezentanta de noua si pana astazi nu poate fi rea pe motor. Dar cred ca ar putea avea unele mici defecte pe la mecanica, masina a fost condusa de o fata si n-a fost prea atenta cu ea. De aici si defectele estetice.

Pe mainile unui pasionat cu ceva bani de investit ar iesi ceva bun din masina asta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.