Jump to content

ce motor mai puternic sa pun pe un 316i ?


secadan

Recommended Posts

Eu vorbesc din experienta si iti spun ca aia 2 ani de itp o sa treaca repede ,or sa apara si alte probleme la masina si va trebui sa le rezolvi iar cand va veni ITP ul o sa iti para rau ca nu e omologat .Asta daca vrei sa nu iti bati joc de banii tai care din moment ce ti-ai luat un compact din 96 nu cred c a ai prea multi.Tu faci ce vrei dar eu iti spun ca mai bine incerci sa faci schimb sau sa o vinzi si sa iti iei ce vrei .

 

majoritatea e de parere ca pentru ce vreau eu e nevoie de alta masina si trebuie sa tin cont de asta, cat despre bani,intradevar nu am prea multi pentru masina si asta deoarece ,din pacate , masina e undeva printre ultimele puncte din lista mea de prioritati . Apropo, e din 95 dar se tine !

Edited by secadan
Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca ati lamurit problema cu franele,.....dar eu am discuri si pe fata si pe spate, si daca nu ma insel, si pe spate am tot discuri ventilate

 

318is, coupe din 1997.....(specific ca masina a venit din fabrica cu suspensii ///M , deci cred ca si franele sunt ventilate pe spate

Link to comment
Share on other sites

Cum adica, "cred? Poti sa te uiti, ca nu e greu.

 

 

 

pai m-am uitat , dar din cate stiu eu discurile ventilate au etriere cu placute si pe o parte si pe cealalta( la mine asa este ), dar nu sunt sigur daca teoria asta este corecta,si de asta am zis ca, "cred" (discul nu este dublu cum este si pe fatza, dar are suprafata de frecare pe ambele parti)

Edited by bmw3er
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca ati lamurit problema cu franele,.....dar eu am discuri si pe fata si pe spate, si daca nu ma insel, si pe spate am tot discuri ventilate

 

318is, coupe din 1997.....(specific ca masina a venit din fabrica cu suspensii ///M , deci cred ca si franele sunt ventilate pe spate

 

asa am avut si eu la 318is din 12.96 , numai ca pe spate nu cred ca erau ventilate sau am uitat eu

Link to comment
Share on other sites

pai m-am uitat , dar din cate stiu eu discurile ventilate au etriere cu placute si pe o parte si pe cealalta( la mine asa este ), dar nu sunt sigur daca teoria asta este corecta,si de asta am zis ca, "cred" (discul nu este dublu cum este si pe fatza, dar are suprafata de frecare pe ambele parti)

:)) au gauri sau nu au?pe romaneste

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca s-a discutat, in caz de un accident care se soldeaza cu vatamare corporala, un motor neomologat poate atrage vinovatia soferului.

 

 

soferul e vinovat si daca are alte anvelope (de alte dimensiuni) decat cele omologate in C.I.V. sau pentru orice mijloace de iluminat sau avertizare acustica neomologate .Depinde de cat de zelos e cel ce te opreste in trafic . Stiati ca , pentru un banal parasolar -sticker , ce se aplica in partea superioara a parbrizului si a carui latime (masurata de la cupola inspre stergatoare ) depaseste latimea parasolarului rabatabil interior, desfasurat, se retine certif. se aplica amenda si se returneaza cetif. doar dupa o vizita la R.A.R ?!

Link to comment
Share on other sites

Asta nu inseamna cã trebuie sã Încurajãm astfel de modificãri, cât ºi neomologarea lor, care vor duce la alte accidente grave.

 

Din câte am inteles omul nu îºi schimbã nici franele, iar alþii nu ºtiu cum sã facã sã le facã mai bune. În fine...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.