Jump to content

BMWhat / Carly - diagnoza, testare, verificare, stergere erori, soft-codding


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu ultima versiune de BMWWhat care merge cu ELM327, in privat?

Cred ca ar fi v12, dar nu sunt sigur.

Imi trebuie pentru un E46, doar partea de diagnosticare si doar daca e capabila sa citeasca erorile de pe module, nu doar cele generale(acelea care aprind check engine).

Am ISTA, dar e foarte incomod cu laptop si cu faptul ca imi tot da o eroare PAD, cu cablul K+D CAN. Intr-o vreme imi mergea bine, apoi vad ca a revenit iar eroarea asta PAD.

 

Sau daca stiti alta solutie cat mai ieftina, in afara de DeepOBD(nu prea mi-a placut nici asta, foarte greoi prin meniuri, nu reuseam sa ajung la chestiile pe care puteam sa le resetez/modific pe diverse module, o lua de la capat cu scanarea, etc).

Cabluri as avea:

- K+D can(cu cipul FTDI fake, din pacate, dar pe windows i-am pus un driver mai vechi care nu il invalideaza)

- ELM327 bluetooth de pe aliexpress

- ELM327 pe USB de pe aliexpress

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare tuturor!

Cu

Bimmercode
OBDLink CX

nu reușesc să readuc interfața ceasurilor (varianta Alpina) la cum era înainte (varianta tradițională) la un G30.

 

Am cumpărat aplicația (200 lei), am cumpărat accesul (300 lei long life) dar îmi spune ca pot dezactiva interfața doar prin varianta de backup.

Doar ca: mie mi-a activat varianta Alpina (ceasuri de bord albastre cu max speed 330) o alta persoana, eu neavând nici o varianta de backup.

Pentru a activa/dezactiva opțiuni și toate cele, am cumpărat aplicația + accesul + OBD-ul.

Ce nu fac bine?

Ar trebui să funcționeze chestia asta indiferent cine plătește aplicația / accesul / persoana care accesează mașina. Părerea mea…

Sau așa funcționează, iar eu sunt un alt păcălit care a aruncat 500 de lei pe fereastră, plus OBD-ul?

 

Va mulțumesc anticipat pentru info.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Carly este cea mai proastă achizitie. Am cumpătat o diagnoză Carly de pe un site online -diagnoze4u.ro- iar după 3 luni nu a mai funcționat aplicația în condițiile în care mi sa spus că are licență nedeterminată. Am discutat cu o persoană-Alex-pe whatsapp care mi-a spus că de fapt aplicația nu este a lor apoi nu a mai răspuns. Deci, feriți-vă de acest magazin online-diagnoze4u.ro-pentru că o să luați o mare țeapă.

Edited by Christian1973
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Christian1973 said:

Carly este cea mai proastă achizitie. Am cumpătat o diagnoză Carly de pe un site online -diagnoze4u.ro- iar după 3 luni nu a mai funcționat aplicația în condițiile în care mi sa spus că are licență nedeterminată. Am discutat cu o persoană-Alex-pe whatsapp care mi-a spus că de fapt aplicația nu este a lor apoi nu a mai răspuns. Deci, feriți-vă de acest magazin online-diagnoze4u.ro-pentru că o să luați o mare țeapă.

Pai da, dar asta nu inseamna ca aplicatia in sine este nasoala. Problema la tine a fost ca n-ai achizitionat atat interfata, OBD-ul, dar mai ales aplicatia din sursa oficiala. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/22/2024 at 12:30 AM, patrutalex said:
49.02
https://www.mediafire.com/file/zvjurjg93rd0lk3/Carly+OBD2+v49.02+Unlocked.apk/file

am testat si nu functioneaza, ma obliga sa creez cont si cand incerc crearea contului primesc notificare ca este o versiune neoficiala si ca nu se poate utiliza...
fac eu ceva gresit?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.