Jump to content

BMW 520i 24v


MyKe

Recommended Posts

Gata vacanta de Paste.

 

Desi evitam cu sfintenie orice groapa, vineri am fost luat prin surprindere de una care aproape mi-a pus capac. Janta dreapta-fata este indoita pe interior, in seara asta am vazut-o. Asa ca la intoarcere in Bucuresti am fost nevoit sa merg mai incet. Nu am depasit 90 km/h, prilej cu care si consumul s-a situat pe la 6.5 pe OBC. :flowers:

 

Sper sa se repare usor, sa scap doar cu jantele de indreptat + echilibrat + geometrie.

 

ODO ~ 206060

Edited by MyKe
Link to comment
Share on other sites

Tocmai i-am comandat un set de covorase velur. Acum asteptam 2 saptamani pana ajung, fiind o comanda "speciala" (culoarea interiorului, margini din piele, sistem de fixare). Oh boy. :frantics:
Link to comment
Share on other sites

Dupa cateva ore de chin, am reusit sa ma conectez cu interfata K+DCAN (si INPA) la ABS, Airbag etc. insa nu si la DME. Pentru asta probabil imi trebuie Carsoft. <_<

Ăn baza de date a programului INPA ai și motorul tĂŁu? DacĂŁ nu, de acolo poate sĂŁ provinĂŁ problema.

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi pentru ultima oara la "esteticieni", s-au polishat ambele capote pe motiv de defecte post-operatorii, s-au reglat usile de pe stanga (cea de la sofer facea zgomot la viteze mari si avea un luft maricel fata de usa spate, iar cea din urma nu se inchidea suficient), mi-am recuperat accesoriile din usile vechi (macarale, actuatori, cablaje etc.) si arcul de la clapeta rezervorului pierdut (au comandat altul nou).

 

Intre timp am comandat diverse piesulici (garnituri, plastice etc.), ma pregatesc pentru desfacut admisia atunci cand voi schimba si caseta de directie.

 

Ne apropiem de 207000. :flowers:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I-am cumparat capacul care lipsea, de la pompa auxiliara. Am avut nevoie si de piulite speciale, cu guler, trei la numar, altfel il tineam pe post de bibelou, in casa.

 

Cand ma gandeam cum rahat scap de lipiciul dubios de la oglinda retrovizoare, s-a dezlipit singura. Dupa ce am incercat si eu sa o lipesc (fara succes), am fost la Ager.

 

Nimic nou sub soare, merge schnurr. ODO 207400

post-9455-0-26831300-1431937591_thumb.jpg

post-9455-0-84734000-1431937595_thumb.jpg

post-9455-0-68077600-1431937609_thumb.jpg

post-9455-0-27074700-1431937612_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bineinteles ca o bucurie nu putea tine 3 luni, noroc ca am gasit faptasul dupa aproape 6 ore, in acelasi loc (am vazut opera de arta cand deja eram departe).

 

I-am lasat biletel in geam, sa ma sune. Daca nu recunoaste, recurgem la camera din stalp si/sau Politie.

post-9455-0-22517800-1432680560_thumb.jpg

post-9455-0-94837000-1432680562_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.