Jump to content

BMW 520i 24v


MyKe

Recommended Posts

M-am gandit si la asta, insa am renuntat cand am vazut ca nu se pupa la Part Number. Par destul de diferite sistemele. Daca gresesc, sa ma corecteze cineva.

 

Iau fara probleme si un kit aftermarket, dar nu vreau sa nimeresc vreo porcarie. Imi puteti recomanda ceva? Pe net se gasesc 99 de feluri. Nu ma intereseaza sa aiba display, sunetul mi-ar fi suficient.

Link to comment
Share on other sites

Cu motorul asta e cam inutil. Ma rog, poate te ajuta iarna putin. Desi tot pneurile conteaza mai ales.

Ajuta enorm blocantul iarna,sau cel putin la E30 dupa ce am pus blocantul nu am mai ramas blocat nicaieri(avand acelasi set de gume) mai ales ajuta blocantul la plecarea de pe loc in cazul suprafetelor alunecoase sau daca ai intrat cu rotile spate intr-un sleau de exemplu :)

@MyKe -daca ai oferta de blocant eu zic sa il iei,mai ales ca vine iarna .

Link to comment
Share on other sites

Ajuta enorm blocantul iarna,sau cel putin la E30 dupa ce am pus blocantul nu am mai ramas blocat nicaieri(avand acelasi set de gume) mai ales ajuta blocantul la plecarea de pe loc in cazul suprafetelor alunecoase sau daca ai intrat cu rotile spate intr-un sleau de exemplu :)

@MyKe -daca ai oferta de blocant eu zic sa il iei,mai ales ca vine iarna .

E34 nu ramane in zapada ca un E30. E mult mai greu.

Link to comment
Share on other sites

Si cu toate astea, a ramas. M-am incapatanat sa-l parchez pe un loc cu zapada afanata, de intrat am intrat usor. A doua zi dimineata.. sufletul. :)

 

@MyKe -daca ai oferta de blocant eu zic sa il iei,mai ales ca vine iarna .

Ramane pentru iarna viitoare, nu dispun de atatia bani momentan. :)

 

chiar asa.... ceva idei de blocant? sau de pe ce as putea lua un blocant cu raport peste 4.....

Stai cu ochii pe grupuri, nu am idee momentan. Sau schimbi miezul, umbla vorba ca ar merge, ia legatura cu Alex Maniacu'.

Edited by MyKe
Link to comment
Share on other sites

Atunci aveam niste Fulda Kristall Montero 2 cu DOT 2007, 195/65.

 

Pentru iarna asta m-am dotat cu Michelin Alpin A4 cu DOT 2013, 205/65. :D

niste sugestii de anvelope iarna noi si bune la un pret accesibil? am gasit matador, barum, nexxen, hankook, petlas... pareri?

Link to comment
Share on other sites

Depinde cati bani ai si ce dimensiuni cauti. Anvelopele 205/65 sunt destul de scumpe, fiind atipice, insa pe la 300 RON/buc. gasesti Viking, Barum, Firestone, BFGoodrich. Si Hankook sunt OK.

nu caut pe dimensiunea aia.. nu sunt sigur daca merita.. caut standard... 195/65 15... numa nu stiu pe ce brand din astea mai accesibile sa merg... am gasit un hankook la 220..mai sunt barum la 210.....petlas 220...nexxen 190... stiu ca toate is praf fata de marcile premium dar momentan asta e

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.