Jump to content

e90 320d fl


danny008

Recommended Posts

mie sincer imi plac mai mult in culoarea originala ....

Mersi de rasp. Asta e motivul pentru care am apelat la plasti dip, in 10 minute sunt la culoarea initiala. Eram curios cum arata masina si cum ies jantele vopsite cu asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

masina asta merita niste jante frumoase,originale, de la 17 in sus :thumbsup:

Pai sunt in cautarea la ceva pe 18-19 de vara. Jantele actuale vor ramane pentru iarna. Le-am facut negre din curiozitate cum ies cu plasti dip si cum arata masina cu jante negre.

Cele care le voi lua pentru vara in caz ca o sa fiu hotarat sa le fac negre(in caz ca nu sunt deja) o sa fie vopsite electrostatic.

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare cĂŁ aratĂŁ chiar așa rĂŁu cu jantele negre. Ăn general combinația argintiu-negru aratĂŁ bine. Problema cu jantele negre este cĂŁ fiind și anvelopele negre, jantele nu sunt puse ĂŽn valoare (par mai mici).

De curiozitate, de unde Plasti-Dip? Au inceput sa aduca și la noi? Știu cĂŁ era nebunie cu el pe forumurile din state.

Link to comment
Share on other sites

salut. pe olx gasesti. eu am ales varianta mai ieftina pentru ca le-am facut mai mult de proba si a fost prima data cand am folosit asa ceva, iar daca alegi spray-ul mai scump care e undeva la 80 lei, ajungi la un pret la care se merita mai bine sa le vopsesti electrostatic.

Am vazut si eu masina ta si poate daca momentan nu dispui de bani pentru alte jante, ar fi o solotie de moment pentru tine.

Link to comment
Share on other sites

Cam asa arata spalata si cu jante negre. Poate nu-i modelul ideal de jante pentru culoarea asta, dar mie pot sa zic ca imi place cum arata masina.

Eventual ceva pe 18, poate concav si pe negru ar arata mai bine, dar va primii altceva in primavara.

 

post-55679-0-41640800-1409314116_thumb.jpg

 

post-55679-0-41640800-1409314116_thumb.jpg

post-55679-0-30592300-1409314122_thumb.jpg

Edited by danny008
  • Like 3
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

asa urate sunt?? poate nu sunt pozele ok. in realitate nu mi se pare chiar asa rau :))

 

 

Nu ti se pare pentru ca esti subiectiv.

 

In realitate, cu masina in mers, impresia e ca ai jante de tabla, negre...

Unii se chinuie sa scoata in evidenta ca au jante de aliaj iar altii vor sa ascunda aspectul asta, vopsindu-le in negru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ti se pare pentru ca esti subiectiv.

 

In realitate, cu masina in mers, impresia e ca ai jante de tabla, negre...

Unii se chinuie sa scoata in evidenta ca au jante de aliaj iar altii vor sa ascunda aspectul asta, vopsindu-le in negru.

 

nu contest ce zici. sincer nu imi prea place sa vad lucruri lucioase/stralucitoare pe masina, pentru asta am facut si grilele negre.

acum tot caut ceva pe 18 sa iau pana in primavara. momentan imi place modelul asta:

post-55679-0-21007700-1409918304_thumb.jpg

post-55679-0-46815300-1409918319_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.