Jump to content

Bmw e92 335i


cristy7610

Recommended Posts

Multumesc FRE.

Oricum,navigatia era un "must"ptr mine.Am vazut ca se poate face retrofit si la optiunea Soft close..Practic,trebuie schimbata doar broasca de la un F10 si ar ajunge undeva la 150 $ pe Ebay.

In plan ar mai fi si un intercooler mai mare,dar asta mai la vara.

Astazi am descoperit si eu aplicatia Waze +We love traffic..Cea de-a doua chiar e intersanta,practic e un messenger in care se introduce nr masinii si poti face chat fara sa fie nevoie de nr de telefon.

Edited by cristy7610
Link to comment
Share on other sites

Multumesc FRE.

Oricum,navigatia era un "must"ptr mine.Am vazut ca se poate face retrofit si la optiunea Soft close..Practic,trebuie schimbata doar broasca de la un F10 si ar ajunge undeva la 150 $ pe Ebay.

In plan ar mai fi si un intercooler mai mare,dar asta mai la vara.

Astazi am descoperit si eu aplicatia Waze +We love traffic..Cea de-a doua chiar e intersanta,practic e un messenger in care se introduce nr masinii si poti face chat fara sa fie nevoie de nr de telefon.

Waze e baza :))) il folosesc zilnic , am scapat de ceva radare si cratere cu el , inainte foloseam doar la drum lung , acum a devenit o obisnuinta , mess ala distrage atentia dar why not . Ai grija cu pozitia masinii :) ca poate urmari si altcineva si vede exact pe unde esti . :laugh:

 

Frumos upgrade , te-ai agitat pana ai reusit :Devil:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ara f bine masina. ce semnalizari ai pe aripi?

 

broasca de F10 se gaseste cam la 299 usd. la 150 usd e pomana daca o gasesti....eu am pus momentan doar la sofer.....mai astept

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xwqy6OJrKac

 

 

mai uite ceva frumos........

 

http://www.youtube.com/watch?v=2R4uOREO4Fg

 

 

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edited by SKW
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mersi. euo sa fac o comanda pentru emulatoare de camera. ajunge cam la 100. daca vrei sa te bagi si tu anunta ma. pe la sfarsitul lunii dau comanda....

 

Da,vreau si eu unul.

 

 

Am o nelamurire legata de ce ulei sa folosesc ptr acest motor.Urmeaza sa fac schimbul de ulei si am citit pe alte site-uri ca trebuie neaparat un ulei cu specificatia long life 01.Momentan folosesc Castrol Edge 5w30 si din ce stiu ar fi long life 04.Conteaza atat de mult acest detaliu?

Link to comment
Share on other sites

sincer , nu stiu dar eu de obicei nu stau sa citesc toate tampeniile pe internet pentru ca sunt multi nebuni si daca stai sa asculti pe fiecare......o iei aiurea. am pus bmw 10w40 de data asta la recomandarea lui groza dan. in motor poti pune 5w30 sau 10w40

 

daca vrei sa ti comand emulator v a trebui sa mi depui banii in avans. eu intr o sapt cred ca o sa fac comanda

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc motul 5w40 LL01, motor injectie directa benzina.

E mult mai ok decat bmw si castrol..

 

La urmatorul schimb o sa merg pe Millers, Fuchs sau Amsoil.

 

Oricum ar fi , nu as baga bmw.

 

Motul am bagat la 320d si am fost super multumit de el..La benzinar nu stiu cat de bun e...

Link to comment
Share on other sites

Nu am folosit niciodata Ravenol dar am auzit numai lucruri bune despre el,plus ca e facut in Germania..Poate cineva de aici il foloseste si imi poate spune mai multe detalii..Oricum,va fi Motul sau Ravenol.

 

Motul mai are scapari cu "synthetic" care nu prea sunt sintetice :)

 

Ravenol folosesc eu, e drept ca nu pe BMW, ci pe Audi 1.8T si nu il menajez dupa ce se incalzeste. Sortimentele branduite ca sintetice chiar sunt 100% sintetice. E fabricat doar in Germania, primesti ce primesc si nemtii cand cumpara. Fisele tehnice arata foarte bine si este destul de ieftin a.i. e posibil sa iesi mai bine ca si bani/uzura motor decat daca folosesti un ulei super scump gen Red Line pe care-l schimbi mai rar. Pe forumul "concurentei" s-a discutat zeci de pagini despre uleiul asta (google "ulei ravenol").

Edited by lowlife
Link to comment
Share on other sites

Motul mai are scapari cu "synthetic" care nu prea sunt sintetice :)

 

Ravenol folosesc eu, e drept ca nu pe BMW, ci pe Audi 1.8T si nu il menajez dupa ce se incalzeste. Sortimentele branduite ca sintetice chiar sunt 100% sintetice. E fabricat doar in Germania, primesti ce primesc si nemtii cand cumpara. Fisele tehnice arata foarte bine si este destul de ieftin a.i. e posibil sa iesi mai bine ca si bani/uzura motor decat daca folosesti un ulei super scump gen Red Line pe care-l schimbi mai rar. Pe forumul "concurentei" s-a discutat zeci de pagini despre uleiul asta (google "ulei ravenol").

 

Asa ceva folosesti pe Audi?L-am gasit la 50 lei/l iar Motul la 65lei/l

 

 

 

Edited by cristy7610
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.