Jump to content

Bmw e92 335i


cristy7610

Recommended Posts

E90-ul tau nu mai are vibratii la franare, dupa ce am schimbat jantele... Nici efectul acela de tramlining. Posibil ca vreo janta sa fie putin stramba. Discurile nu se ovalizeaza, ever. Incearca sa pui alte jante si vezi daca iti mai face. Sau pune-le de pe spate pe fata, chiar daca sunt marimi diferite, doar de test. Te asigur ca discurile nu ai nicio problema.

 

Ps: asa mi-au recomandat si mie toti mesterii, ca discurile sunt ovalizate, sa le

Schimb, cand de fapt erau jantele... Aceleasi simptome... Adica stii bine ce simptome avea.

 

Sa nu mai zic ca tot mesterii astia zei in ale marcii BMW imi ziceau ca astea perforate si cu striatii sunt foarte proaste si sa pun normale...

Edited by AFk^
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Discurile se ovalizeaza cel mai frecvent si vibratiile de la franare in majoritatea cazurilor de la discuri sunt, afk tu esti incepator asa ca nu mai zi ca discurile nu se ovalizeaZa ever ca nu sti ce zici. Pot sa fie si jantele putin strambe, trebuie verificate . Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

Despre jante pot spune ca sunt perfecte,nu bat absolut deloc.Sunt o gramada de cazuri asemanatoare in care discurile de frana erau problema..foloseste frana foarte mult si apoi cand discurile sunt foarte incinse,bagi jetul de apa pe ele..iti spun sigur ca se deformeaza...99% e si cazul meu..am condus mai sportiv,dupa care am fost cu ea la spalatorie,uitand sa-i spun baiatului sa o mai lase putin,pana se racesc discurile..omul a pus jetul de apa direct in ele,dupa care mi-au aparut acele vibratii in volan si pedala,doar la viteza mare..Oricum,vroiam sa le schimb cu unele perforate,asa ca nu-i bai daca nu sunt ele cauza..
Link to comment
Share on other sites

Faza e ca deja am ajuns la Bucuresti,urmand sa inceapa lucrarea la ea in cateva ore...Cei de la atelier mi-au recomandat prima varianta,fiind ceva nou,asigurandu-ma ca rezulatatul va fi pe masura si mi-au facut si un pret foarte bun..Foarte nasol cand nu esti hotarat 100%..Problema e ca nu gasesc si alte masini facute pe culoarea asta,fiind prima data cand o aduc in tara.Am mai gasit doua poze cu un Mercedes...

post-51658-0-45208100-1441967436_thumb.jpg

post-51658-0-14969900-1441967566_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.