Jump to content

Service-uri BMW


WLF

Recommended Posts

Ma duc azi la AutoTransilvania Cluj (un fel de AB local). Le spun problema cu sunetul la masina mea. Raspuns sec: "Nu ne ocupam de electronica aici. Nu avem electronisti. Mergeti in alta parte."

 

Va las pe voi sa comentati.

129975[/snapback]

e romania.....

Am uitat sa te intreb...Muzica face figuri numai cand merge un CD sau si cand e pus pe radio ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma duc azi la AutoTransilvania Cluj (un fel de AB local). Le spun problema cu sunetul la masina mea. Raspuns sec: "Nu ne ocupam de electronica aici. Nu avem electronisti. Mergeti in alta parte."

 

Va las pe voi sa comentati.

129975[/snapback]

 

 

Deci acolo dau doar cu ciocanul ,schimba placute si pivoti :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ma duc azi la AutoTransilvania Cluj (un fel de AB local). Le spun problema cu sunetul la masina mea. Raspuns sec: "Nu ne ocupam de electronica aici. Nu avem electronisti. Mergeti in alta parte."

 

Va las pe voi sa comentati.

129975[/snapback]

si chiar, de ce nu meri la un centru d-asta meserias de pune scule audio pe masina, poate au vre-o alifie magica si-si dau seama ce are in gat de se ineaca!

sau ai mers si.... :blink: ?

Link to comment
Share on other sites

si chiar, de ce nu meri la un centru d-asta meserias de pune scule audio pe masina, poate au vre-o alifie magica si-si dau seama ce are in gat de se ineaca!

sau ai mers si.... :blink: ?

130039[/snapback]

 

Am mers la doi si mi-au "reparat" car-kitu' si amplificatoru'. Puteau sa-mi faca si frectie la roata de rezerva, tot ala ar fi fost efectul. Totusi, mi se pare ciudat sa te trimita la plimbare cei de la reprezentanta.

Link to comment
Share on other sites

Am mers la doi si mi-au "reparat" car-kitu' si amplificatoru'. Puteau sa-mi faca si frectie la roata de rezerva, tot ala ar fi fost efectul. Totusi, mi se pare ciudat sa te trimita la plimbare cei de la reprezentanta.

130076[/snapback]

"ciudat" e un cuvant bland, poetic de-a dreptu', dar asa esti tu, un finutz! :)

cum poti sa deschizi repr. si sa nu indeplinesti toate conditiile? ca mi se pare normal ca o sectie de electronica sa existe in orice service...impertinenta crasa. sau mai bine zis, de rasa! Report la BMW AG! :blink:

Link to comment
Share on other sites

"

cum poti sa deschizi repr. si sa nu indeplinesti toate conditiile? ., Report la BMW AG!  :blink:

130088[/snapback]

 

 

Asta cam asa este :)

 

 

E reprezentanta bmw(cu litere mici :) ),unde se schimba bucsi si pivoti.

 

Eu oricum le lasam masina acolo,sa o repare,nu ma interesau aberatiile lor.

Din moment ce sigla aia este sus,trebuie sa isi asume niste responsabilitati.

Prima si cea mai importanta,sa repare BMW-uri :)

Link to comment
Share on other sites

Prima si cea mai importanta,sa repare BMW-uri :)

130466[/snapback]

pai poate ei nu stiu ca masinile BMW mai au in componenta si niste cabluri, ceva sarme, litze, integrate, un mic Terminator! :blink:

poate mai ai taria sa mai mergi inca o data la ei. Daca si atunci isi pun palma-n fund, atunci un mic memoriu la un for superior n-ar strica. Binenteles cu avertisment verbal mai intai: stai ca trag! :)

Link to comment
Share on other sites

Am trait cateva experiente la Trado Motors din Iasi anul trecut cu E39-le gen nu putem sa ne conectam la comp masinii si nu cunoastem motivul :blink: insa pot acum sa spun ca deja au incep baietii sa se miste mai cu talent , iti pun huse pe volan si bancheta , sunt mai atenti cu tine -cel putin asa mi s-a parut mie in ultima perioada...sper sa o tina tot asa!btw am programare la ei vineri si o sa revin cu detalii.
Link to comment
Share on other sites

Bun. Azi am programare la AB pt o constatare, programare facuta in august a.c. pentru ora 7. Ajung la 7.12 min: :blink: s-a schimbat programul de 2 sapt, service-ul incepe la ora 8-8.10, nu era sigur baiatul...am inceput bine....sa vedem mai incolo. Revin cu detalii.
Link to comment
Share on other sites

hmmm, acu m-am intors. mecanicii receptivi, chiar cooperanti, recomandari, chestii trestii- dar cam acri aia in costume de la receptie, parca n-aveau deloc timp...mi-au zis ca astea-s (bucsi, brate) probleme minore... :blink: Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tocmai m`am intors de la noul sediu Bavaria unde am oprit sa vad E92-ul.macinat de curiozitate am vrut sa vad in cat timp ma vor programa pentru un schimb de ulei........stupoare,mi`a cerut cheia si actele.neamtu` o rupea destul de bine in romana,serviabil,profesionist.in mai putin de juma`te de ora aveam cheia si ma indreptam spre receptie pentru plata.deci....se poate!
Link to comment
Share on other sites

tocmai m`am intors de la noul sediu Bavaria unde am oprit sa vad E92-ul.macinat de curiozitate am vrut sa vad in cat timp ma vor programa pentru un schimb de ulei........stupoare,mi`a cerut cheia si actele.neamtu` o rupea destul de bine in romana,serviabil,profesionist.in mai putin de juma`te de ora aveam cheia si ma indreptam spre receptie pentru plata.deci....se poate!

138208[/snapback]

si in Timisoara, cand au deschis, nu aveai nevoie de programare. in plus diagnosticarea era gratis. am fost astazi si ne-au spus ca electricianul e in concediu doua zile si ca pe luni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.