Jump to content

Service-uri BMW


WLF

Recommended Posts

Pe scurt...iar am ramas fara masina pentru un interval cuprins intre 7 si 14 zile :)

Acum ceva timp am facut o constatare pentru planetarele fata.Este necesara inlocuirea lor.Nu exista pe stoc decat cea de pe dreapta.Facem proforma pt.amandoua,urmand sa se faca si comanda.Buun,platesc avans 60% pentru piese.Trimit confirmarea de plata.Sunt sunat...puteti veni cu masina,piesele au sosit  :bash: Joi dimineata puteti veni sa le schimbam.Ajung acolo,las masina si plec,cu promisiunea ca o voi lua dupa amiaza.Mai adaug pe comanda si inlocuirea becului de faza scurta pe partea dreapta(xenon)Apuc sa ajung pe Stefan cel Mare si suna telefonul.Cine ? De la AB ?  :bash:

Stiti,s-a facut o greseala si au sosit doua planetare stanga  :) .Zic,perfect...pe cea de pe dreapta stiu ca o aveti pe stoc.Nu mai este...s-a dat  :D

Trebuie sa refacem comanda,dureaza in jur de 10 zile.Dar putem sa rezolvam cealalta problema,inlocuirea becului  :D

 

Peste 3 ore primesc iar telefon...nu avem nici becul pe stoc :)

 

Urmarea...dupa ce am avut masina in service 2 saptamani in septembrie,urmeaza alte 2 in noiembrie !

 

O masina nu tocmai ieftina ,trebuie sa stea in service o luna din ultimile 3 pentru niste greseli repetate pe care nu le fac eu ? Dar eu trebuie sa fiu intelegator de fiecare data ! De ce ? :blink:

150627[/snapback]

 

 

Niste DOBITOCI! Asta merita: :D (Ca sa nu se chinuiasca prea mult!)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dar angajatii am inteles ca au lucrat la AB ceea ce inseamna ca stiu cum se repara un BMW iar piesele de schimb sunt la preturi foarte bune.

150678[/snapback]

 

Te rog eu,lasa-ne cu povestile,daca vrei sa faci reclama la o firma adreseaza-te administratorului.

Pe topicul asta discutam de reprezentante BMW. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu este nici o poveste dragul meu. Afacerile mele sunt in cu totul alte domenii. Dar ma doare sufletul sa vad atatia oameni cum se plang dar continua sa mearga la vesnicul AB. Pentru ca nu stiu de alta optiune. Ma opresc aici cu "reclama" dar nu pot sa nu remarc cat de tare te-a deranjat, de parca ai fi actionar la AB. Am gresit atat de mult daca am incercat sa prezint o alta varianta? Sa inteleg ca tii partea serviciilor proaste si a lipsei de bun simt care predomina in tara asta? Cred ca off topic as fi fost daca discutam de politica sau de nu stiu ce DJ.

 

Nu am de ce sa ma adresez administratorului pentru ca personal nu vand nimic. Deci nu am ce reclama sa fac.

Link to comment
Share on other sites

Nu este nici o poveste dragul meu. Afacerile mele sunt in cu totul alte domenii. Dar ma doare sufletul sa vad atatia oameni cum se plang dar continua sa mearga la vesnicul AB. Pentru ca nu stiu de alta optiune. Ma opresc aici cu "reclama" dar nu pot sa nu remarc cat de tare te-a deranjat, de parca ai fi actionar la AB. Am gresit atat de mult daca am incercat sa prezint o alta varianta? Sa inteleg ca tii partea serviciilor proaste si a lipsei de bun simt care predomina in tara asta? Cred ca off topic as fi fost daca discutam de politica sau de nu stiu ce DJ.

 

Nu am de ce sa ma adresez administratorului pentru ca personal nu vand nimic. Deci nu am ce reclama sa fac.

150792[/snapback]

 

 

Da,sunt actionar la AB.

In alta ordine de idei,aici discutam despre reprezentante BMW,ai mai spus de cateva ori ce service minunat este acolo,si nu contest deoarece habar nu am cum este.

Exista alte topicuri unde se discuta de service-uri,in general :blink:

Link to comment
Share on other sites

Multumit de ce ??? Am castigat cumva la Loto?

 

Am spus deja ca pun punct. Ceea ce am facut eu nu se cheama reclama ci cel mult un micro review. Faci reclama atunci cand ai de castigat ceva. Dar din pacate unii de pe aici sunt mult prea gata sa sara cu ironii in loc sa deschida urechile. Stiu ca am fost cumva off-topic si imi cer scuze dar sincer din denumirea topicului nu remarcasem cuvantul "reprezentanta", ceea ce intr-adevar exclude ceea ce am spus eu. Inca o data scuze si spor la reparat la AB.

Link to comment
Share on other sites

La un moment dat o sa le cada in cap sigla aia ,care este pe cladire,si vor realiza ca exclusivitatea de care au avut noroc pana acum,nu  mai exista...

148016[/snapback]

 

Nu inteleg de ce nu s-a intamplat pana acum. Oare aia "mari" nu stiu ce se intampla? Sau nu vor sa stie?

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce nu s-a intamplat pana acum. Oare aia "mari" nu stiu ce se intampla? Sau nu vor sa stie?

151112[/snapback]

 

Nu stiu la cine te referi ,aia "mari".BMW nu exista in Romania,doar un dealer agreat de ei.Deoarece ei au exclusivitatea ,oricine vrea sa isi deschida un service BMW trebuie sa obtina aprobarea lor.Daca un service bun vrea sa obtina acreditarea,probabil nu o va obtine,deoarece ar insemna o concurenta directa cu AB in privinta calitatii lucrarilor ,si nu in ultimul rand pretul la piese....

Astfel apar tot felul de service-uri "aprobate" de AB.Pe primul loc,preferatul meu :blink: ,este acela unde nu se repara partea electronica,deoarece nu au ...electronist :)

 

Daca nu ma insel,legea s-a schimbat(sau se va schimba).In momentul acela ,orice service care va intruni conditiile BMW AG,va putea fi considerat autorizat.

Link to comment
Share on other sites

Am spus deja ca pun punct. Ceea ce am facut eu nu se cheama reclama ci cel mult un micro review. Faci reclama atunci cand ai de castigat ceva. Dar din pacate unii de pe aici sunt mult prea gata sa sara cu ironii in loc sa deschida urechile. Stiu ca am fost cumva off-topic si imi cer scuze dar sincer din denumirea topicului nu remarcasem cuvantul "reprezentanta", ceea ce intr-adevar exclude ceea ce am spus eu. Inca o data scuze si spor la reparat la AB.

151081[/snapback]

 

Deja esti obositor....

 

Tot in topicul asta ai mai precizat cat esti de multumit de service-ul respectiv

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...indpost&p=85618

 

Ori ai uitat,ori nu iti mai aduci aminte...

Banuiesc ca daca repeti la infinit acelasi lucru,nu reusesti decat sa enervezi lumea,sau sa dovedesti ca ai ceva de castigat ,facand reclama.

Cat despre ironii nu am ce sa zic deoarece sunt actionar la Bavaria,dupa cum bine ai descoperit :blink:

Link to comment
Share on other sites

Dupa 2 ani si-a dat seama cineva,in sfarsit,ca lucrez acolo.Istet,nimic de zis...

151261[/snapback]

 

"...si s-a intors cu lupul mort". Puterea Obisnuintei.

:blink:

151581[/snapback]

 

Ontopic...consider ca la latitudinea fiecaruia cata incredere sa doneze service-urilor BMW din Romania...

...ai o exp neplacuta si gata iti bagi picioarele...daca insisti si te implici eu zic ca ai sanse sa-ti iasa totul cum vrei...trebiue doar sa te lipesti de oameni priceputi, care intr-adevar sunt greu de gasit, dar nu imposibil...

 

p.s. sunt convins ca fiecare are cel putin o alternativa cand vine vorba de servisarea masinii... :)

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

am o intrebare : in caz ca se efectueaza o lucrare la masina si ea e in garantie , tre sa ma prezint cu contractul de garantie la ei (la AB)? sau pur si simplu ma duc cu cartea service.

151796[/snapback]

din ce stiu eu, nu e nevoie de hartii: au evidenta masinilor in garantie...

Link to comment
Share on other sites

am o intrebare : in caz ca se efectueaza o lucrare la masina si ea e in garantie , tre sa ma prezint cu contractul de garantie la ei (la AB)? sau pur si simplu ma duc cu cartea service.

151796[/snapback]

 

 

Pai daca verifica seria de caroserie nu afla anul si luna? :blink:

Dupa care e vorba de ceva aritmetica :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost dimineata la contempo.am ajuns la opt fix.la opt si cinci eram in masina cu sef service sa ii explic pb cu vibratia plafonului.au fost amabili si la noua fara zece plecam d acolo.greierasul respectiv a disparut d tot.acum pot savura condusul din nou.lucrarea nu m-a costat nimic,masina fiind in garantie.in cz am fost multumit .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.