Jump to content

Service-uri BMW


WLF

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Filaretul este degeaba. Am fost cu masina fratelui meu, un E39 sa verifice putin fata pe sub ea ca aveam un zgomot ciudat, verdict: bratele superioare si inferioare sunt varza. N-am crezut asta si am mers la un service unde merg de ceva ani buni specializat BMW, baietii mi-au spus imediat problema: amortizorul stanga curs si bieleta de directie pe dreapta bulita. Bratele nu aveau nimic. Am schimbat amortizoarele si bieleta de directie si masina si-a revenit miraculos. Deci o bila neagra pt FILARET. Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Pentru posesorii de BMW din Valcea: Service-ul dinspre Olanesti de langa stadion. Mergeti si intrebati de Dl. Liviu. Omul este artist in BMW. A fost mecanicul meu in Bucuresti, acum s-a mutat la Valcea. Norocul vostru. Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Imi poate recomanda cineva un service in Timisoara pt cutie viteza manuala ?? - masina din semnatura.

Citeodata sare din viteza a 4-a [pe la 2000rot, numai cind mentin viteza constanta, niciodata cind accelerez].

Se intimpla doar in viteza a 4-a.

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

filaretul e PASTA la tinichigerie.

la tinichigerie va recomand un tinichigeriu bun, cu scule care din asta traieste. omul ala o sa faca impecabil masina, pt ca altfel nu supravietuieste. atelierele astea gen filaret si bavaria... i se rupe la om daca iti iasa sau nu bine ca tot acelasi salar ia :blink:

asta am invatat-o pe cont propriu, am un mosulet in care am cea mai mare incredere... efectiv nu se vede nici cu lupa ca a fost vopsita, se misca si repede. nu se arunca nici la bani

de cand am dat de omul asta nu-mi trebuie altceva

Link to comment
Share on other sites

Imi poate recomanda cineva un service in Timisoara pt  cutie viteza manuala ?? - masina din semnatura.

Citeodata sare din viteza a 4-a [pe la 2000rot, numai cind mentin viteza constanta, niciodata cind accelerez].

Se intimpla doar in viteza a 4-a.

 

Multumesc anticipat.

304047[/snapback]

 

Incearca la Carlos

Link to comment
Share on other sites

Acum 5 minute am venit de la Filaret. Am fost acolo pt diagnoza motorului, a rezultat ca amestecul este prea bogat si ca trebuie sa curat injectoarele. Din cauza ca n-aveam timp sa stau azi m-am reprogramat pt Marti 06-11. Cand sa plec intreb cat trebuie sa platesc si........ stupoare,"nu platiti acum ci data viitoare". Precizez ca nu am dat date personale si nu am lasat talonul la receptie. Ma gandesc ca un "roman de bine" poate pleca linistit acasa fara sa mai plateasca si sa nu mai apara la urmatoarea programare,iar curatarea injectoarelor poate s-o faca la alt service.
Link to comment
Share on other sites

Alta ciudatenie: il intreb pe inginer daca poate sa-mi regleze debitmetrul si zice ca nu el se ocupa de asa ceva,ci mecanicii. Intrebare: debitmetrul nu se regleaza conectat la un tester sau pus pe un banc special? se regleaza la "ureche" precum carburatorul de Dacia 1300 in fata blocului?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.