Jump to content

BMW E93 335i


Acero99

Recommended Posts

daca ti se pare ca masina iti depaseste bugetul de ce sa mai consumi timpul omului degeaba

 

eu nu ma apuc sa sun la vreun M5 de 60k euro , stiu ca nu am bani , trec mai departe

multi incearca ...tupeu prost .

Edited by Myx
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

consumul la un stil de mers fara mila in DS a fost de 10.7 , pot sa spun ca se simte greutatea caroseriei ,

 

Scuze dar eu nu cred ca a consumat atat sau tu ai mers doar cu 90 km/h.

Mie motocicleta mi-a consumat 10 % pe traseul ala

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

consumul la un stil de mers fara mila in DS a fost de 10.7 , pot sa spun ca se simte greutatea caroseriei ,

 

Scuze dar eu nu cred ca a consumat atat sau tu ai mers doar cu 90 km/h.

Mie motocicleta mi-a consumat 10 % pe traseul ala

 

am mers cu 140-160 pe autostrada ( + unele momente cu 170-180 cand eram impins din spate de diverse masini si nu aveam unde sa schimb banda ) , cu 110-120 pe DNuri + depasiri cand a fost cazul ( destul de liber drumul ) , cu 80 prin localitatile de pe Valea Prahovei + portiuni de bara la bara prin Comarnic / Posada .

Link to comment
Share on other sites

Deci daca el iti spune ca masina NU are km reali, tu ce nu intelegi?! :)) El din Spania are niste puteri nebune cu care citeste numarul reali de KM de la distanta. :blink: Acum, lasand gluma la o parte, masina asta ar fi pacat sa o vinzi; insa daca va despartiti, merita sa ajunga la cineva care s-o tina in puf, s-o rasfete si s-o alerge decapotata in weekenduri. Eu oricum mai pun un bilet la 6/49 in weekend :laugh:
Link to comment
Share on other sites

Poate ai putea incerca sa o pui pe mobile sau autoscout, eu cunosc caz concret de masini cumparate noi din Romania si vandute in Germania....doar pe forum este greu deoarece sunt multi potentiali cumparatori care nu frecventeaza forumuri specifice. Autovit si publicul lor reprezinta in mare parte imaginea pietei auto din Romania, cu masini trucate si cumparatori fara bani dar ambitii de parvenire maxime , asa ca nu e de mirare ca mai sunt unii care au ramas la stadiul de clima bizonica.
Link to comment
Share on other sites

Daca tot ai bagat bani in ea, mai tine-o o vara :) pacat ca este prea mult jeg sa mergi cu ea decapotata mai mult.

 

Ca si idee vad ca e9x isi pastreaza bine valoarea, cel mai ieftin e92 din 2006 este in jur de 10ooo si ma astept sa fie 8-9ooo anul viitor.

Cand am luat eu E46-le avea 10 ani si am dat mult mai putin decat este acum un e90 de ~10 ani, am zis ca o tin pana vine bebele dar am inceput sa bag bani in ea si acum nu mai merita sa o dau, vezi sa nu ajungi si tu la fel :).

 

Legat de cosum, este clar in "smiles per gallon" si cine vrea 335 si te intreaba de consum in prima intrebare, cred ca poti sa-i inchizi telefonul din start.

Link to comment
Share on other sites

Doar pentru curiozitatea mea personala daca se poate. Cat vroia nenea din Spania sa iti ofere ?

 

Povestea e prea faina, vreau sa aflu sfarsitul :)

 

Avea vro 10k si 2k ii achita dupa ce facea nunta lu baiatu lui :flowers:

Edited by BOASKA
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doar pentru curiozitatea mea personala daca se poate. Cat vroia nenea din Spania sa iti ofere ?

 

Povestea e prea faina, vreau sa aflu sfarsitul :)

 

nu am mai aflat si poate mai bine ca daca imi zicea vreo suma nebuna imi crestea tensiunea degeaba

 

la primul apel de la el bineinteles ca a intrebat "care e ultimul pret ?" ( parerea mea este ca nu intrebi asa ceva la telefon , intrebi dupa ce ai vazut masina , ai mers cu ea etc ) si eu ii zic 18.300 la care el " cuuuuuum ? nu era 16.000 in anunt ca parca asa mi-a zis baiatul " , era chiar 18.899 in anunt ... deci se pot trage multe concluzii

Link to comment
Share on other sites

Eu sper sa alegi F07 - e fara cusur si aici fac referire si la ” liga ” de mai sus ( e seria 5 apropo )

 

Ca aspect si prestanta live m-am referit. Oricum toate arata foarte bine dar aceasta este parerea mea subiectiva, pentru mine alegerea ar fi foarte usoara.

Edited by bomb3009
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

GĂŁsești o panarama de panamera..:)

Eu as merge pe seria 6, sunteți doar 2 acum, ĂŽncĂŁ merge o mașinĂŁ frumoasa și atât.

Din cele 3...435-ul ar fi prima opțiune, ĂŽn configurația aia arata demențial. Altfel, un 640i/d consider ca ar fi ideal, ceva similar cu cel al lui neo.

Link to comment
Share on other sites

GT-ul este un seria 7 defapt cu alt nume ( sasiul + suspensia + directia + sistemul de franare si tractiune + interiorul sunt idem cu cele de pe F01 )

 

GTul imi place si mie cel mai mult dar este oroare la vanzare , va spun sincer nu a sunat absolut nimeni dupa el ( autovit , olx , forum , mobile.de ) , el a fost vizionat si probabil o sa se vanda prin cunostiinte

 

seria 4GC in configuratia respectiva cred ca este nebunie curata , seria 6GC cu o configuratie similara sare binisor de 60-65k

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

La GT trebuie sa-i faci poze din unghiuri care sa o avantajeze ca sa atraga (in genul celor din anuntul de pe mobile), altfel poate parea putin ciudata pentru cine nu e obisnuit cu ele, din lateral cel putin. Edited by B69YMC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.