Jump to content

E83 X3 2.0i, xDrive, alt Opel by DB77AAA


DB77AAA

Recommended Posts

pai constructive care ar fii ? anuntul tau suna ceva de genu mi-am luat X3 nu-i bun, il vand dar mai intai vreau sa ma laud...iti cam place la taclale pe forum pe aici se pare..vorba altui coleg, la cat de mult scri si la ce mod parca ai fii Creanga jr :)) ce sa iti uram de data asta ? sa o stapanesti sanatos sau bafta la vanzare ? :))
  • Like 6
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

O parte din colegi au spus ca pot scrie despre masina.

Mai departe, uite topicul.

 

Pe de alta parte, sunt inca in dubii, sa o tin o perioada mai lunga, sa o vand repede, ramane de vazut.

Momentan incerc vanzarea. Daca nu iese, asta e, oarecum masina ma multumeste.

  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Ai luat-o pentru ca a fost la pret bun, dar adevarul e ca nu stiu cat profit vei scoate de pe ea, pentru ca: e cheala, pana si barile sunt negre, e 2.0 benzina (romanul fuge cand aude de benzina, mai ales pe X), performante f slabe, performante slabe si pe coclauri, iar la un moment dat cred ca aici pe forum a fost votat ca unul din cele mai urate modele. Plus de asta, fara taxa platita, dar tu stii... Bafta cu ea!
  • Like 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pai constructive care ar fii ? anuntul tau suna ceva de genu mi-am luat X3 nu-i bun, il vand dar mai intai vreau sa ma laud...iti cam place la taclale pe forum pe aici se pare..vorba altui coleg, la cat de mult scri si la ce mod parca ai fii Creanga jr :)) ce sa iti uram de data asta ? sa o stapanesti sanatos sau bafta la vanzare ? :))

 

 

Nu mai te chinui sa-i mai raspunzi, ca el asta si vrea. Sa aibe discutii sa rada in continuare, nu pica in plasa lui ca altii :rolleyes:

 

Nu vezi ca el denigreaza marca BMW, mai mult isi lauda peugeo-tul 1007 ca trage mai bine :LMAO:

 

Auzi la el, masina avea bujii cu iridium si EL saracul nu avea altele de marca acasa ca sa le schimbe :super:

 

 

P.I.M.P ,tu chiar il crezi cu pretul, ce naiba tu crezi ca toti sunt corecti ca tine :rolleyes:

 

Nu vezi ce spune: Un nene oarecum cunoscut, tocmai cumparase doua Porsche Cayenne si primise banuiesc bonus in afacere un BMW X3.

 

Nu vezi ca face totul la misto. El a plecat sa ia masina si nu mai tine minte exact cati bani avea la el :laugh:, parca s-ar fi intamplat acum vreo 5 ani si nu mai retine exact. :laugh:

 

I-a spune-i sa ti-o vanda cu 5200, ca asa se lauda ca o vinde cu cat a luat-o, sa vedem o vinde? Ca si asa spune ca masina nu e buna, consuma mult, nu trage, etc.

Edited by inchizitorul
  • Like 8
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

@inchizitorul, vrei sa-mi faci o oferta? 5500 euro pentru tine ca mi-esti simpatic.

5500 a fost pretul, 5200 cash si 300 euro dupa ce-mi da certificatul fiscal.

Ca idee, daca te pasioneaza masina, o sa ai de plata ulterior inca ~1000 euro taxa sa o treci pe numele tau si in talon + carte.

Edited by DB77AAA
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

postez si eu cu riscu de a fi criticat de colegi si catalogat ca bagator in seama.Tu cand dai 5200/5500 eur pe masina de ce dai banii aia?adica banuiesc ca ai mers cu ea ti-ai facut o idee.Nu e ca si cum ai da 1000 eur,desi si acolo trebuie sa ai grija.Mai pe scurt cand ai cumparat masinile,nu stiai de problemele lor?sau care e logica iau azi masina maine nu mai imi place.Adica banuiesc ca ai vazut specificatiile tehnice la X3-ul asta,dupa cum din nou banuiesc ca stii ca un motor pe benzina are un cuplu mai mic ,obtinut la turatii mari,incerc sa vad logica din spatele achizitiei acestei masini.
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

postez si eu cu riscu de a fi criticat de colegi si catalogat ca bagator in seama.Tu cand dai 5200/5500 eur pe masina de ce dai banii aia?adica banuiesc ca ai mers cu ea ti-ai facut o idee.Nu e ca si cum ai da 1000 eur,desi si acolo trebuie sa ai grija.Mai pe scurt cand ai cumparat masinile,nu stiai de problemele lor?sau care e logica iau azi masina maine nu mai imi place.Adica banuiesc ca ai vazut specificatiile tehnice la X3-ul asta,dupa cum din nou banuiesc ca stii ca un motor pe benzina are un cuplu mai mic ,obtinut la turatii mari,incerc sa vad logica din spatele achizitiei acestei masini.

 

Care sa fie logica? El singur a spus ca e cel mai ieftin x3 din romania, in concluzie face profit. Sper sa se inchida topicul.

  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Alex, cum a zis si Cristi, cel mai ieftin de pe RO. Pana la urma e un X la care poti suporta impozitul, chiar daca sunt alte neajunsuri.

 

Masina daca se vinde cel putin in banii ei, bine, daca nu, probabil GPL + sper ca taxa sa se scoata cel putin la cele inmatriculate si apoi talpa vreme de 2-3 ani.

  • Like 5
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu te sfatuiesc sa nu te uiti la ce scriu astia pe aici ca majoritatea vorbesc din filme sau sunt frustrati ca si-au luat teapa de la un samsar cand si-au cumparat masini.

Tu posteaza ce cumperi, eu unul vad partea buna. Mai vad un pret , mai vad ceva probleme la diverse modele. Pentru mine este un plus sa iti citesc topicurile.

Bafta la revanzare, masina nu este rea din ce vad eu in poze.

  • Like 8
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Am fost odata la un test organizat cu ocazia lansarii modelului X6,unde ne-au bagat pe coclauri cu diferite modele X.

 

Eu am condus un X3 cu instructorul linga mine,vreau sa zic, pe ce nenorociri de vagauni abrupte de teren accidentat ne-au bagat sa mergem ,90% din toti soferii de Xuri nu ar intra cu masina pe asemenea drumuri.Ei bine,cu instructorul linga mine X3 ul a trecut toate obstacolele fara probleme.Dar e adevarat,era un diesel.

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mă,io cred că are paișpe ani și e pe nintendo.

 

 

 

 

Auzi,ajung noaptea acasă,mă apuc să desfac bujiile,....aa,sunt cu iridiu,le pun la loc ..looool

 

 

sorcerer.png

 

 

 

 

 

 

Sau o fi de la căldura asta...

Edited by sbircris
  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wheeler dealer..

 

 

Tu esti,Mike? sorcerer.png

 

Sunt si Mike si Edd <_< Nehhhh la noi nu va prinde ideea. Romanului ii place sa fie pacalit.

 

@sbircris, ce ai fi vrut, sa ma duc la @Service Premium sa fac o revizie completa? Probabil tu mai folosesti inca Nintendo :shifty:

 

@Service Premium, la cat de mult pari a fi in domeniu, explica o chestie asupra motorului prezentat pe acest topic. In anumite momente, mai ales dupa stationare indelungata la relantii, apare fum de ulei ars pe esapament la prima accelerare. Aparent uleiul nu scade pe joja. Segmenti sau simeringuri de supape?

 

Pe de alta parte, acum sub 10000 km a fost schimbat lantul de distributie. De ce oare? Se rupe si la astea?

 

@yellow mersi ca-mi promovezi anuntul. Daca e sa o luam asa, este al 3-lea anunt pus, insa primul postat de mine. Tu ce chilipir cautai pe OLX?!?

  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

In anunt scrie "Masina este inmatriculata in RO in decembrie 2005, probabil taxa neplatita, nu m-am documentat"

Pai va trebui sa se documenteze pt ca masina trebuie inscrisa in 30 zile de la data vanzarii (asta daca a facut contract si i-a scris pe talon instrainat catre X).

Link to comment
Share on other sites

 

Aparent uleiul nu scade pe joja. Segmenti sau simeringuri de supape?

 

Pe de alta parte, acum sub 10000 km a fost schimbat lantul de distributie. De ce oare? Se rupe si la astea?

 

@yellow mersi ca-mi promovezi anuntul. Daca e sa o luam asa, este al 3-lea anunt pus, insa primul postat de mine. Tu ce chilipir cautai pe OLX?!?

 

Parca in anunt scrie ca e in stare buna, daca nu au fost schimbate sim de sup. niciodata aici ar putea fi problema, n46/n42 are problema asta, uleiul pe joja scade sigur in timp si km parcursi. daca a ajuns sa fie vizibil fumul.

Link to comment
Share on other sites

Sunt si Mike si Edd <_< Nehhhh la noi nu va prinde ideea. Romanului ii place sa fie pacalit.

 

@sbircris, ce ai fi vrut, sa ma duc la @Service Premium sa fac o revizie completa? Probabil tu mai folosesti inca Nintendo :shifty:

 

@Service Premium, la cat de mult pari a fi in domeniu, explica o chestie asupra motorului prezentat pe acest topic. In anumite momente, mai ales dupa stationare indelungata la relantii, apare fum de ulei ars pe esapament la prima accelerare. Aparent uleiul nu scade pe joja. Segmenti sau simeringuri de supape?

 

Pe de alta parte, acum sub 10000 km a fost schimbat lantul de distributie. De ce oare? Se rupe si la astea?

 

@yellow mersi ca-mi promovezi anuntul. Daca e sa o luam asa, este al 3-lea anunt pus, insa primul postat de mine. Tu ce chilipir cautai pe OLX?!?

deci da cu fum dupa ce sta la relanti dar nu scade uleiul pe joja??asta e o premiera :) .daca te uiti pe forum o sa gasesti ca simptomele descrise de tine arata faptul ca semeringurile de supape ar trebui schimbate(nu e foarte mult maxim 1000 lei cu toate garniturile)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.