Jump to content

F30 - 320xdA - ce ati modifica la configuratia atasata


oSerX

Recommended Posts

mi'am vopsit coupe-ul in alb mineral... si imi place mult ... trebuie sa ma despart de el acu asta e , dar sunt inca in dubiu privind culoarea ... as incerca si o alta culoare....

 

la trimuri am 2 optiuni care imi plac ... ceva gen piano black si cele setate in configuratie : lemn fineline antracit.

 

legat de scaune cu siguranta nu pun scaune sport ... am ales pachetul luxury pt insertiile de aluminiu exterioare si interioare si chiar nu as fi vrut piele, dar daca tot trebuie sa iau piele caci altceva nu pot lua decat sensatec -- mai bine sa ma rasfat cu o piele frumoasa .. iar nu o sa'mi iau blugi inchisi n ani :) ... apoi pachetul advantage e cam chior la exterior :(

 

iar la volan - nu merg pe sport pentru ca alegand linia luxury, masina as vrea sa fie mai spre limuzina lux/confort ... cat se poate la seria 3 :) - am ales volan cu piele si inscriptia individual

 

oricum sunt ingrozit de plasticareala din f30 ... poate pe lci au mai imbunatatit ceva ...

 

 

@Andrei - by default in pachetul luxury vine dakota maro saddle cred

 

---

 

BTW - stiti ceva de motorul de 190cp ? cica nu mai e n47 ci b47 .... o veni asta cu alte bube ?? o fi mai silentios decat n47 ? ultimul n47 de 184 cp e cam zgomotos

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

daca ere 325xd l'as fi luat ... dar marketingul la bmw e minunat ... iti dau ce vor ei nu ce vrei tu :)

 

e diferenta de vreo 5-600eur intre 320xd si 325d.... oricum sunt undeva la limita bugetului si nu pot sa mai urc aiurea ... cum ziceam : marketingul bmw e o minunatie...

 

LE: as castiga cam 0.6-0.7s pt 0..100 ... acu ma rup de tot de tractiune spate ... x3 - xdrive , asta - xdrive ... papucii mei ...

 

sotia mea m'a rugat sa tin cont si de rugamintile ei: pana in 200 cp... ce m'as face cu o herghelie ...hihi :), fara scaune sport , tractiune integrala, cutie automata si chestii de confort pe care le avem deja

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

o sa ma duc sa vad/revad scaunele sport ... m'am urcat intr'una si erau stranse aripioarele alea si sincer m'au deranjat destul de tare ... n'am avut chef sa le desfac ...si uite asa am ramas cu o parere poate proasta ....

 

legat de piele si exterior ... multe culori de piele nu am ... maro-ul ala nu prea'mi place ... negru nu iau nici mort ... prefer culoarea asta si poate iau alta culoare exterior.

 

anyway ... o sa ma duc sa vad culorile de piele si culorile de caroserie din nou ...

 

LE: sunt curios cat de bune sunt farurile led adaptive pe ploaie ... am o mare confruntare cu un prieten !

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

eu am 1.75.... 86-87kg ... sunt si lat in umeri ... oricum la scaune nu fac nici o concesie - m'am decis pe clasice ... nu o iau neaparat sa o alerg ... nu mai am timp de alergat masini :)

 

sincer si la piele as renunta ... mai ales ca desteptii astia sunt chiar nesimtiti de nu pun piele cu ventilatie in scaune ... ma poticnesc cu pielea numai pt ca nu'mi place exteriorul chior si chestiile cat de cat dragalase pe interios la pachetul luxury ...

Link to comment
Share on other sites

de ala ziceam cu scaunele :) ... are mai putine optiuni decat am eu pe coupe-ul meu din oct 2008 :) (LE: nu de ala dar de unul similar :)

 

e o masina frumoasa, dar daca tot fac o nebunie sa o fac pana la capat ... apan este dealer-ul meu si pt asta ... a fost si pt x3 ... reviziile la ei le'am facut la x3... chiar daca pierd o zi pe drum buc-braila-buc.

 

 

imi pare rau de relatia cu MHS ... dar doamna/ domnisoara nisip/ nisiparu sau cum o cheama mi'a taiat elanu in toamna lui 2013 cand discutam cu ei de oferte ...

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Merita luati in seama si Proleasing Motors Ploiesti, sunt mult peste reprezentantele din Bucuresti...Mi s-a livrat luna trecuta un F15 prin ei si ca info poti timp de o luna sa modifici orice la masina, mai putin motorizarea (aparent daca voiam 4.0d sau 5.0d prelungeau cu minim o luna fabricatia, dar se fac in SUA e alta poveste...)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@sm3agol - apan e dealer-ul de unde voi lua. Sunt foarte multumit de relatia cu ei. Configuratia de asemenea o pot modifica pana in status masina nr ??? ...

 

@mgs - scaune spate incalzite spate nu ma intereseaza. Imi pare rau pt cei din spate - dar eu stau in fata. Webasto nu am vazut in optiuni, probabil exista retrofit ca si la x3. Legat de culoarea alba ... Si eu sunt un pic in dubiu. Am vazut f30 albe si imi plac mult, apoi pe toate le'am luat albe pt ca imi place culoarea

 

@mmneg - am avut trapa pe seria 1 ... Pt mine a fost aproape inutila. Era placuta seara in general, dar nu stiu daca am deschis'o de 50de ori in 5-6 ani cat am tinut masina

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

eu am 1.75.... 86-87kg ... sunt si lat in umeri ... oricum la scaune nu fac nici o concesie - m'am decis pe clasice ... nu o iau neaparat sa o alerg ... nu mai am timp de alergat masini :)

 

sincer si la piele as renunta ... mai ales ca desteptii astia sunt chiar nesimtiti de nu pun piele cu ventilatie in scaune ... ma poticnesc cu pielea numai pt ca nu'mi place exteriorul chior si chestiile cat de cat dragalase pe interios la pachetul luxury ...

 

 

durduliu :)

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.