Jump to content

F30 - 320xdA - ce ati modifica la configuratia atasata


oSerX

Recommended Posts

@ Scaunul sport deschis la maxim e destul de strans pe spate... E ca o pereche de blugi stramta :) nu sunt decis ... Chiar sunt un pic convins ca nu as lua

 

Asa mi s-a parut si mie la inceput (si eu sunt destul de maricel), dar te obisnuiesti, si apoi incepe sa iti fie confortabil contactul cu scaunul pe o suprafata mai mare.

 

Pielea oyster e terorist de deschisa :) dar cred ca ar merge bine cu o forma de albastru. Cu alb alpin cred ca e prea ... Fada...

 

Parerea mea - trebuie sa faci contrast interior-exterior; cateva variante cu pachet Luxury care mie imi plac

- vopsea alb mineral cu ornamente shadow line, Jante 18" tip 441 M Ferric Gri, Piele cu continut extins BMW Individual Negru, ornamente BMW Individual Ash Grain White, bord individual imbracat in piele; e adevarat, se adauga vreo 3500 euro, dar asta mi se pare cea mai luxoasa configuratie.

- vopsea Albastru Mediterranean cu ornamente crom, Jante 17" tip 414, Piele Dakota Oyster/Oyster inchisÑNegru, Ornamente din lemn de frasin

- vopsea Jatoba, ornamente cromate, jante 18" tip 415, Piele Dakota' Venetobeige/Akzent Oyster dunkel, Ornamente din lemn de frasin (ar fi mers ceva mai lemn la culoare, dar alea de nuc nu imi plac)

 

daca luxul e factorul principal, cred ca trebuie folosite elemente din linia individual (bord imbracat in piele, etc).

Edited by wolfenstein99
Link to comment
Share on other sites

Ia uite aici , tot la Apan http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gf70p.html :thumbsup:

Asta da...insa naspa albastreala aia de la motor cu vopseaua mata...din economia folosirii lacului :)

 

 

Foarte frumoasa asta mica :thumbsup:

 

Eu daca ar fi sa am posibilitatea de a face un asemenea pas, as alege:

- M-Pack

- culoare estoril blue sau alpinweiss

- xenon

- trapa

- scaune sport incalzite piele bej

 

Dar poate ca asta e decizia mea acum, fiind necasatorit si fara obligatii de vreun fel. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca ambele sisteme de navigatie, si Business si Professional, au diagonala de 8.8". Ce diferenta mai e intre ele in cazul asta?

 

Si Business si Professional au acelasi dimensiune a locasului din bord in care e montat ecranul propriu zis; la business e mai putin lat fata de professional, diferenta de spatiu fiind acoperita cu niste plastice, similar ca la E90; pe langa dimensiunea ecranului mai sunt si diferente de software si hardware (ceva mai rapid la Professional, plus spatiul de stocare pentru muzica).

Link to comment
Share on other sites

Xenon nu mai exista ca optiune. Doar halogen, led si adaptive led.

 

Deja ma gandesc la mediteranean blue cu piele oyster....

 

Nu am vazut mediteranean blue ... Doar in poze... Pare un albastru cu reflexii indigo in anumite pize

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Si Business si Professional au acelasi dimensiune a locasului din bord in care e montat ecranul propriu zis; la business e mai putin lat fata de professional, diferenta de spatiu fiind acoperita cu niste plastice, similar ca la E90; pe langa dimensiunea ecranului mai sunt si diferente de software si hardware (ceva mai rapid la Professional, plus spatiul de stocare pentru muzica).

 

Deci "display 8.8'' " e o mare vrajeala :)

Link to comment
Share on other sites

am fost la Bavaria Baneasa si am gasit o masina pe afara in culoarea Mediteranean Blue si cred ca merita ...cu pielea oyster ... care e extrem de deschisa ...

 

culoarea este extrem de diferita sub actiunea diferitelor conditii de iluminare ...

 

mostra de piele din ultima poza este cam galbena .... dar e mai spre alb de fapt

post-431-0-75408000-1442609038_thumb.jpg

post-431-0-06648700-1442609051_thumb.jpg

post-431-0-62156000-1442609061_thumb.jpg

post-431-0-70235200-1442609071_thumb.jpg

post-431-0-08146000-1442609081_thumb.jpg

post-431-0-12966200-1442609088_thumb.jpg

post-431-0-51319900-1442609096_thumb.jpg

post-431-0-73188400-1442609105_thumb.jpg

post-431-0-09543400-1442609112_thumb.jpg

Edited by oSerX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Desi albastru/oyster probabil ca e o combinatie mai eleganta, totusi per total cred ca alb/saddle brown este o combinatie mai inspirata, datorita plusului dpdv functional - mai usor de intretinut.

daca ai putea sa adaugi si accentele Individual (bord imbracat in piele, piele individual), ar fi si mai elegant si distinctiv :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se par cele mai elegante trimurile piano black. In rest nu ma bag. Albul nu cred sa mearga bine decat cu negru la interior dar daca zici ca nu vrei piele neagra ...asta e. Cel mai bine e sa-ti placa tie nu altora :) Sa speram ca B47 nu mai are probleme cu distributia. Dar tinand cont ca e cu garantie extinsa nu te doare capul. Si cum ai zis si de leasing e clar ca peste 4-5 ani o dai ca avans pt alta noua. Asteptare usoara. Apropo in cat timp se livreaza ? Tot 3 luni ca si la X ? :Devil:
Link to comment
Share on other sites

masina trebuie sa se produca prin noiembrie din ce am inteles - si eu pana acum nu am ales culoarea de exterior si interior .... sunt distrus rau de alegerea asta ....

 

am de ales intre alb alpin sau alb mineral la exterior cu piele .... neagra sau crem si blue mediteranea si piele oyster sau crem ....

 

ma enerveaza de mor ... si e si mai groaznic sa gasesti 3 rahati insirati despre f30 lci ... nimic concret, nimic spectaculos ... foarte putine informatii, foarte putine poze ... chiar pe alte forumuri mult mai mari nu prea gasesti ...

 

 

am pus coupe-ul la vanzare si deja am vreo 2 persoane aparent interesante plus un prieten ... imi pare rau de el ca am bagat ceva bani la ultima revizie tocmai cu gandul sa'l tin pe durata mai lunga, dar asta e ...

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eu cred ca se vand masini noi in romania ... sunt si altii care le iau de noi sau aproape noi din tarile UE - dar cred ca se vand si la noi ...

 

cred ca sunt si multe extreme....gen - super masini de zeci de mii de euro si masini ieftine, chele doar de dragul ... masinii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.