Jump to content

New BMW X3 2.0D FULL OPTIONS


Alexx_

Recommended Posts

Posesorul unui X3 2.0d de doar 50 km, doatri full options mai putin trapa, scaune memorie si TV; va spun cateva impresii legate de aceasta masina:

 

Motor, conducere: se conduce f usor cu toate ca este o masina de aproape 2 t, este agila, puterea este distribuita liniar, nu cum am citi in unele posturi anterioare ca doar de la 2300 rp/min; ar prinde bine cativa cai in plus dar pt mine este ok;

motorul este fff. silentios pt un motor in 4 cilindrii; la relanti motor cald aproape ca nu poti distinge ca este un diesel; singurul minus maneta schimbatorului trepideaza, lucru care mi se pare f deranjant, insa asa am vazut si la alte x3 2.0d;

La interior pielea terracota este senzationala, iar toate celelalte dotari iti fac viata mai frumoasa si mai usoara la volan

preg tel bluetooth f. utila, se conecteaza perfect cu un 6233, trimite si agenda

magazia de cd utila si f. la indemana, sistemul hifi acceptabil, cred ca cel standard era f. slab;

la exterior jentile model 205, 18" arata excelent, la fel si pragurile de aluminiu si geamurile fumurii; iar culoarea silver grey una din cele mai reusite de pe x3 poate doar negru met, si albastru sa se apropie; nu imi place absolut deloc titanium silver

 

una peste alta x3 este o masina excelenta si deocamandata la ce ofera nu exista clar nici un rival

post-4768-1178654526_thumb.jpg

post-4768-1178654595_thumb.jpg

post-4768-1178654657_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

felicitari pentru achizitia facuta...vezi ca unii de pe forum o sa se ia de tine ca nu e masina FULL OPTIONS...ti-am zis sa te astepti. bafta  :)

232033[/snapback]

 

Pai am avut si eu un 318 FULL EXTRASE. Avea chiar si ASC :blink:

 

Ontopic, misto rau culoarea pe interior. Dar inca nu inteleg ce poate fi in mintea unui om care isi ia X3 in ziua de azi. Masina mai urata ca asta n-am vazut in viata mea. :)

Link to comment
Share on other sites

Tu ce bijuterie ai?

232056[/snapback]

 

Eu sunt tigan si am o masina de tigani. Nu e BMW.

 

Si X3 tot urat ramane, imi pare rau. De obicei imi trecea senzatia asta despre modelele BMW cand le vedeam cu jante si un pachet M. Dar X3 e deja de cativa ani si tot mai urata mi se pare pe zi ce trece. Scuze posesorilor.

Link to comment
Share on other sites

Acuma sper sa nu fiu ostracizat pentru parerea mea sincera ca X3 e naspa. La exterior nu imi place deloc. Nici e39 nu mi-a placut deloc prima data cand l-am vazut, dar cu timpul am invatzat sa ii inghit formele si azi mi se pare unul dintre cele mai reusite modele BMW din toate timpurile. Dar X3 e dezastru IMO. Nu e nici gipan, nici combi, nici dric. E un fel de chestie cu care sa te poti urca mai usor pe borduri.

 

LE: oare nu aratau mai bine ornamentele alea pe lemn sau negre? Sincer nu prea ma incanta contrastele astea piele-aluminiu.

Edited by circoflax
Link to comment
Share on other sites

Da sunt foarte multi contestatari ai acestei masini, chiar si dintre prietenii mei au incercat cu orice pret sa ma convinga ca nu e o alegere buna, dar pana la urma ce defecte are?

la design e o chestie de gust, fiecare poate ii place altceva; unora probabil li s-ar parea mai frumos un tucson :blink:

iar la dotari si motor e totusi un bmw, iar calitatea lor e destul de ridicata, in plus chiar daca e un suv pastreaza placerea condusului unei limuzine ceea ce nu cred ca gasesti f. usor, sau daca da spuneti-mi si mie ce model ar fi peste

inca cateva poze (nu e ok combinatia terracota/orn. aluminiu?)

post-4768-1178690998_thumb.jpg

post-4768-1178691029_thumb.jpg

post-4768-1178691061_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

inca cateva poze  (nu e ok combinatia terracota/orn. aluminiu?)

232109[/snapback]

 

Mie intotdeauna mi s-au parut ciudate combinatiile astea contrastante. Personal as fi pus lemn sau negru. Asa e parca ai fii imbracat in costum si adidasi. Nu-i vorba, dar si la masina pe care o conduc acum am piele gri si ornamente din ceva lemn deschis la culoare, deci e aceeasi poveste dar invers. Doar ca eu n-am prea avut optiuni la momentul achizitiei, masina fiind second...

Link to comment
Share on other sites

Da sunt foarte multi contestatari ai acestei masini, chiar si dintre prietenii mei au incercat cu orice pret sa ma convinga ca nu e o alegere buna, dar pana la urma ce defecte are?

la design e o chestie de gust, fiecare poate ii place altceva; unora probabil li s-ar parea mai frumos un tucson  :blink:

iar la dotari si motor e totusi un bmw, iar calitatea lor e destul de ridicata, in plus chiar daca e un suv pastreaza placerea condusului unei limuzine ceea ce nu cred ca gasesti f. usor, sau daca da spuneti-mi si mie ce model ar fi peste

inca cateva poze  (nu e ok combinatia terracota/orn. aluminiu?)

232109[/snapback]

 

 

personal nu-mi plac masinile de teren sau oricum cu veleitati off-road insa am acondus X3 3.0 diesel si m-a uns pe suflet... a fost un drive test la AB si mi-a placut la nebunie masina (desi avea cutie automata)... cand esti intr-un X3 nu simti ca ai fi cu o masina foarte mare pe strada pentru ca e manevrabila. stabila (asta nu-mi place la majoritatea offroadurilor, zici ca sunt barcute) si se infige ca nebuna... ce sa mai, super-senzatie... totusi eu raman un fun al sedanurilor, coupeurilor si altor chestii care stau la 20 centimetrii de pamant....:) S-o stapanesti sanatos, e o masina frumoasa.

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
personal nu-mi plac masinile de teren sau oricum cu veleitati off-road insa am acondus X3 3.0 diesel si m-a uns pe suflet... a fost un drive test la AB si mi-a placut la nebunie masina (desi avea cutie automata)... cand esti intr-un X3 nu simti ca ai fi cu o masina foarte mare pe strada pentru ca e manevrabila. stabila (asta nu-mi place la majoritatea offroadurilor, zici ca sunt barcute) si se infige ca nebuna... ce sa mai, super-senzatie... totusi eu raman un fun al sedanurilor, coupeurilor si altor chestii care stau la 20 centimetrii de pamant....:blink: S-o stapanesti sanatos, e o masina frumoasa.

232119[/snapback]

corect dar asta pt ca nu are suspensie de off-road

Link to comment
Share on other sites

Pai am avut si eu un 318 FULL EXTRASE. Avea chiar si ASC  :blink:

 

Ontopic, misto rau culoarea pe interior. Dar inca nu inteleg ce poate fi in mintea unui om care isi ia X3 in ziua de azi. Masina mai urata ca asta n-am vazut in viata mea. :)

232046[/snapback]

sincer de ce tre' sa-i stricam cheful unui om care isi cumpara ceva foarte bun marca bmw...e bmw nene...sa fim seriosi , ca e X3 ca e X5 sau mai stiu eu ce..te felicit pentru 318 ala care l-ai avut cu "full extrase" da nu te-a intrebat nimeni nimic:)

Link to comment
Share on other sites

sincer de ce tre' sa-i stricam cheful unui om care isi cumpara ceva foarte bun marca bmw...e bmw nene...sa fim seriosi , ca e X3 ca e X5 sau mai stiu eu ce..te felicit pentru 318 ala care l-ai avut cu "full extrase" da nu te-a intrebat nimeni nimic:)

232201[/snapback]

 

Promit ca de acum inainte sa ma exprim doar cand ma intrebi personal. Promit de asemenea sa ridic doua degete inainte. Te rog sa ma ierti daca te-am suparat. Te rog de asemenea sa nu ma bati ca-s copil amarat. Era o gluma aia cu 318, dar era pt oameni cu oarisce circumvolutiuni. Daca nu stii ce-s alea, www.dexonline.ro

 

Mortala pielea aia Alexx_, dar arata mai bine intr-un e92 la banii respectivi.

Link to comment
Share on other sites

Promit ca de acum inainte sa ma exprim doar cand ma intrebi personal. Promit de asemenea sa ridic doua degete inainte. Te rog sa ma ierti daca te-am suparat. Te rog de asemenea sa nu ma bati ca-s copil amarat. Era o gluma aia cu 318, dar era pt oameni cu oarisce circumvolutiuni. Daca nu stii ce-s alea, www.dexonline.ro

 

Mortala pielea aia Alexx_, dar arata mai bine intr-un e92 la banii respectivi.

232367[/snapback]

you now what ?...whatever :blink:

Link to comment
Share on other sites

spunemi te rog daca nu apesi si frina cind accelerezi,dar fii sincer.In rest so stapinesti cu placere dar motorul este mic pentru caroseria asta.

232802[/snapback]

 

cum adica sa apesi frana cand accelerezi, ca nu inteleg, eu am o cutie manuala 6 trepte

motorul nu este mic pt caroserie, daca nu ai condus nu poti spune, atunci masina care ti s-ar potrivi probabil e cayenne turbo sau si aia e submotorizata; a mers cu ea o persoana cu 525d (deci diesel 6 cilindrii) iar diferenta e mica

normal daca vrei senzatii de m3 si viteze de 250km/h atunci cu siguranta x3 2.0d nu e o alegere potrivita, poate x3 3.0sd

Link to comment
Share on other sites

sa te bucuri de ea, felicitari

nu sunt un admirator al X3-ului, dar nu e o masina rea

pielea si scaunele sunt f frumoase, poate nu e cea mai fericita combinatie cu restul interiorului, cred ca ar fi aratat mult mai bine cu un interor crem.

oricum, frumos pt un X3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.