Jump to content

BBO 2.0: 535d


Kenbobo

Recommended Posts

Sunt jante pt daily-drive nu de mers la drag cu ele, arata bine pe masina, sunt rezistente si cel mai important, OE.

 

Pentru zilele de drag, caut alte jante.

 

 

Oricum, si cu astea am probleme de aderenta, trebuie sa imi moderez piciorul :rolleyes:

Edited by Kenbobo
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Poti sa te superi pe mine Kenbobo dar sunt sincer

Mie nu-mi plac jantele, nu se potrivesc cu masina ta absolut deloc

Tie iti trebuie niste jante sport in spite multe sau cu decupaje mari care sa aduca mai spre sport nu spre gt

No offence dar tu ii spui sa isi ia alte jante mai "sport", iar jantele astea vin echipare pe seria 6 (care e o masina sport, deci bmw sustine ca aceste jante sunt sport nu? Vin pe o masina sport doar)... Deci ceva se bate cap in cap, nu au fost niciodata astea pe GT si nici nu aduc a GT.

Jantele vin foarte frumos chiar pe e60, iar daca jantele sunt pe masina, inseamna ca ii plac, altfel nu cred ca le punea. Dar oricum si daca punea 128 se gasea vreunul ca nu is oe, iar daca erau oe se gasea altul ca alea after is mai concave si mai misto sau 172 etc. Fiecare cu piticii lui sincer.

Ok, acceptam si alte pareri, normal, doar suntem pe un forum, dar pareri pertinente...nu gen era frumos sa pui niste jante cu multe spite... poate omului nu ii plac :))

Again, vin f fain jantele + eibachurile alea care fac toti banii...grija mare la gropi...

 

Ps: nu o lua personal, dar stiu cati bani s-au investit in masinuta asta si jantele oe care au costat ceva...intelegeam daca aparea cu niste DEZENTURI :)))

  • Like 6
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

No offence dar tu ii spui sa isi ia alte jante mai "sport", iar jantele astea vin echipare pe seria 6 (care e o masina sport, deci bmw sustine ca aceste jante sunt sport nu? Vin pe o masina sport doar)... Deci ceva se bate cap in cap, nu au fost niciodata astea pe GT si nici nu aduc a GT.

 

Seria 6 este un GT

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Seria 6 este un GT

 

De acord cu tine. Mie nu imi aduce a masina sport, mai ales cand foloseste o versiune mai scurta a sasiului de E60. Cat despre jante, dau foarte bine pe masina si asa cum a zis si Kenbobo, e plin de 128 si 172. Intr-adevar sunt frumoase si acelea, dar si eu la randul meu as opta pentru ceva mai diferit fata de marea majoritate, ca doar nu degeaba investeste atat de mult timp si munca in masina, ca sa se diferentieze de celelalte.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Seria 6 este un GT

Sa-mi fie cu pardon, dar cred ca nu stii pe ce seria 6 s-au pus jantele astea...

Plus ca, confunzi GT cu GC. Dar din nou, n-are nici o treaba nici cu astea, pt ca vorbim de vechiul 6 (E63/64).

Seria 6 GT va aparea in 2018, ca tot il aduci in discutie.

Deci cum ziceam mai sus...fara nimic pertinent.

Ma opresc aici ca nu am asa mult timp liber. Poluam topicul omului, plus ca omul le-a pus deci ii plac si a si spus asta, nu vad problema. Bafta!

Edited by raul_bog
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Am facut din nou revizia (ulei Liqui Moly 5w30, filtre Mahle) si am comandat discuri de frana OE fata-spate, placute si senzori Textar, astept sa ajunga sa le vad sus pe masina deoarece au si uzura si au inceput sa vibreze la franare.

 

@Cookie

 

Nu m-am suparat, doar altfel nu mai postam si accept orice fel de parere dar faceam asa o medie a postarilor tale vis-a-vis de masina mea: jantele nu merg, tipsurile prea mari, masina nu e de drag, etc. Doar pt ca e diferita, nu inseamna ca e urata. Sunt satul sa vad e60 cu aceleasi modele de jante, cu tipsuri mici care par gatuite, etc.

Edited by Kenbobo
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Strict parere personala, masina este foarte frumoasa iar modificarile facute atent, bun gust dar si functionale (evacuare+tipsuri marite samd.) , jantele sunt superbe, nimic de spus, fiind de pe seria 6 au si dimensiuni specifice 8.5-9 j din cate stiu si et-ul mic; dar,poate ca si alte lucruri , dpmdv jantele "sunt de acolo" doar pe e63, pe acel tip de caroserie gran turismo si poate de asta, eu si ceilalti membri ai forumului nu suntem obisnuiti cu ceva diferit fata de standard.

 

Oricum ar fi , mult succes cu masina , multi km fara evenimente si spor in tot ceea ce ti-ai propus!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.