Jump to content

ce masina am?


cyoara

Recommended Posts

Poate suna idioata intrebarea, dar chiar am o dilema... mi-am luat fara sa ma gandesc mult inainte, un seria 3 din oct 2003, diesel, steptronic, 150 CP.

Tot ma lovesc de discutii pe forumuri unde BMW-rile sunt identificate dupa un cod gen E91, E90, E45 etc.

Cum identific codul in cazul masinii mele? :blink:

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Poate suna idioata intrebarea, dar chiar am o dilema...  mi-am luat fara sa ma gandesc mult inainte, un seria 3 din oct 2003, diesel, steptronic, 150 CP.

Tot ma lovesc de discutii pe forumuri unde  BMW-rile sunt identificate dupa un cod gen E91, E90, E45 etc.

Cum identific codul in cazul masinii mele? :blink:

Multumesc

244500[/snapback]

eu unul cred ca ai e46

Link to comment
Share on other sites

Poate suna idioata intrebarea, dar chiar am o dilema...  mi-am luat fara sa ma gandesc mult inainte, un seria 3 din oct 2003, diesel, steptronic, 150 CP.

Tot ma lovesc de discutii pe forumuri unde  BMW-rile sunt identificate dupa un cod gen E91, E90, E45 etc.

Cum identific codul in cazul masinii mele? :blink:

Multumesc

244500[/snapback]

Bine ai venit in club.Totusi mai citeste si tu un pic asa de cultura ta generala.

P.S. Sa stapinesti sanatos masina si sa devii un adevarat pasionat de BMW :)

Link to comment
Share on other sites

Aici ai informatii despre masina ta !

 

Model: E46 320d (banuiesc ca este SEDAN)

Motor: M47 (4 cilindri) 150 CP

Viteza maxima: 216 km/h

Anul de fabricatie: 2001 - 2005

 

Sper ca ti-am ghicit masina !

244527[/snapback]

de cineva cu un raspuns ca al tau aveam nevoie de la inceput... bravo, baiat destept!

Link to comment
Share on other sites

de cineva cu un raspuns ca al tau aveam nevoie de la inceput... bravo, baiat destept!

244548[/snapback]

 

Merci !

Sa o stapanesti sanatos ! :)

Sincer, si eu cand mi-am cumparat masina (BMW E36), nu stiam care e faza cu E36, E46... care e ursulet, care e pisica !

Dar, lasa ca inveti tu ! :blink:

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

Merci !

Sa o stapanesti sanatos !  :)

Sincer, si eu cand mi-am cumparat masina (BMW E36), nu stiam care e faza cu E36, E46... care e ursulet, care e pisica !

Dar, lasa ca inveti tu !  :)

244815[/snapback]

 

Si eu la fel! :)

Ma uitam crucis pe forum. Nici nu stiam ca am facelift. :blink:

Acum dintr-o privire le recunosc pe strada care e facelift si care nu.

 

cyoara, sa-l stapanesti sanatos si fara incidente.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Poate suna idioata intrebarea, dar chiar am o dilema... mi-am luat fara sa ma gandesc mult inainte, un seria 3 din oct 2003, diesel, steptronic, 150 CP.

Tot ma lovesc de discutii pe forumuri unde BMW-rile sunt identificate dupa un cod gen E91, E90, E45 etc.

Cum identific codul in cazul masinii mele? :blink:

Multumesc

 

e 46

cum ai rezolvat problema cu trepidatia

am la fel 320 diesel, steptronic, 150 CP.cand pun pe D incepe si trepideaza (seamana cu zgomot de toba-parca) parca atinge ceva

Link to comment
Share on other sites

e 46

cum ai rezolvat problema cu trepidatia

am la fel 320 diesel, steptronic, 150 CP.cand pun pe D incepe si trepideaza (seamana cu zgomot de toba-parca) parca atinge ceva

 

 

daca ai trepidatii cand e in D-drive , schimba tampoanele la motor . exact in aceeasi situatie a fost un amic ii trepida masina (tot streptronic e)cand e in D si deschizi o portiera trepideaza tare si nu stia de ce , a schimbat tampoanele la motor si e OK , nu mai trepideaza deloc , am inteles ca asta e boala lor , se cam duc tampoanele dupa un anumit nr de km . numai bine

Link to comment
Share on other sites

de cineva cu un raspuns ca al tau aveam nevoie de la inceput... bravo, baiat destept!

 

Merci !

Sa o stapanesti sanatos ! :)

Sincer, si eu cand mi-am cumparat masina (BMW E36), nu stiam care e faza cu E36, E46... care e ursulet, care e pisica !

Dar, lasa ca inveti tu ! :)

 

Chiar, E30 e ursuletul, E36 pisicuta, dar E46 ce e, ca chiar nu stiu... catelus poate? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.