Jump to content

Ce costuri presupune un X5 ĂŽn anul 2017?


severin31

Recommended Posts

Pai acolo e echivalentul la ce ai cautat tu!

Tu ai prezentat 2 E70 cam pe la 85- 90% din toatalul optiunilor care se puteau pune la vremea aceea.

Un f15 dotat LA FEL cam cu 85-90% din optiunile disponibile in 2014 costa acum 60k.

Eu asa vad.

Ca idee, un F15 3.0d 2015 f bine dotat (85-90% din optiuni) 60-80k km valoreaza undeva la 50mii eur cu tot cu tva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu am zis cĂŁ aș cĂŁuta pe F15 aceleași dotĂŁri, ci cĂŁ prefer un autoturism cu cel puțin 2 ani mai tânĂŁr, modelul mai nou, mai puțin rulat (pânĂŁ ĂŽn 100.0000 km), scaune comfort, ĂŽncĂŁlzite, peste 300 cp și altele binevenite.

Suspensia adaptativĂŁ și trapa ar fi bonusuri.

Toate cele de mai sus se gĂŁsesc și pânĂŁ ĂŽn 40.000 euro, deci nu e cazul sĂŁ exagerĂŁm cu 60.000+.

N-aș zice ba la un 2000 cmc mai dotat peste cele povestite.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Vezi prost.

Aratati-mi voi atunci un F15 cu:

M packet

Scaune confort cu ventilatie

Hud

Led

Bang and olufsen

Soft close si comfort access

Driving assistant cu trafic jam

Clima 4 zone

Night vision

5 camere si volan incalzit sub 60k.

 

Nu am zis cĂŁ aș cĂŁuta pe F15 aceleași dotĂŁri, ci cĂŁ prefer un autoturism cu cel puțin 2 ani mai tânĂŁr, modelul mai nou, mai puțin rulat (pânĂŁ ĂŽn 100.0000 km), scaune comfort, ĂŽncĂŁlzite, peste 300 cp și altele binevenite.

Suspensia adaptativĂŁ și trapa ar fi bonusuri.

Toate cele de mai sus se gĂŁsesc și pânĂŁ ĂŽn 40.000 euro, deci nu e cazul sĂŁ exagerĂŁm cu 60.000+.

N-aș zice ba la un 2000 cmc mai dotat peste cele povestite.

Nu ma intelege gresit.

Eu nu zic ca nu e mai ok un F15 dar tu nu esti sincer cu tine...

Ai cautat doar e70 cu multe optiuni (85-90%) si trebuie sa fii constient ca o sa renunti la multe din ele....atata tot.

Tu ai spus ca sunt e70 la 20k cu optiuni modeste si km putini si arata bine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aratati-mi voi atunci un F15 cu:

M packet

Scaune confort cu ventilatie

Hud

Led

Bang and olufsen

Soft close si comfort access

Driving assistant cu trafic jam

Clima 4 zone

Night vision

5 camere si volan incalzit sub 60k.

 

A mea are tot ce ai enumerat, mai putin M-kakat, si am platit 45 mii.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Uite pentru E70, cat de cat full, al meu.

WBAFF01090L202211

 

Din cate stiu se mai putea pune piele pe bord, portbagaj cu buton si scaune spate individuale in loc de bancheta.

Daca m-au mintit aia de la bmw va mint si eu pe voi...

 

Total offtopic: a mea are 150.000 reali insa nu am cu ce sa o schimb. 🙁

Mai mult de 38.000 nu as da pe urmatoare, iar f15 bine dotat sau range sport modelul nou nu gasesc in banii astia.

Edited by Eduard55
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu am zis că aș căuta pe F15 aceleași dotări, ci că prefer un autoturism cu cel puțin 2 ani mai tânăr, modelul mai nou, mai puțin rulat (până în 100.0000 km), scaune comfort, încălzite, peste 300 cp și altele binevenite.

Suspensia adaptativă și trapa ar fi bonusuri.

Toate cele de mai sus se găsesc și până în 40.000 euro, deci nu e cazul să exagerăm cu 60.000+.

N-aș zice ba la un 2000 cmc mai dotat peste cele povestite.

 

Nu stiu care iti sunt nevoile, dar dupa vreo 40.000km cu un ML250 iti pot spune ca un F15 2.0d este in 95% din cazuri suficient. E misto sa ai 1000cp, doar ca nu prea ai unde sa ii folosesti..din moment ce vrei un SUV cu motor diesel puternic, ma gandesc ca il vrei pentru uz extraurban, singurul plus pe care l-ai avea de la un 3.0 fata de un 2.0 ar fi in depasiri.

Sfatul meu: mergi pe motorizare 2.0 si nu renunta la dotarile pe care le doresti neaparat. Arunca un ochi si la X3 ;)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=250826837&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=20100&makeModelVariant1.modelId=18&maxPrice=40000&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&pageNumber=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&vatable=true

Sau Cayenne, mai ales ca a aparut si noul model si la exterior nu e foarte diferit.

Edited by B-490-RZV
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

...pai tu de unde sti ? N-ai nici x5 model nou nici cayenne medel nou....ai e91 318 diesel.Ma intreb de unde sti popcorm1.gif

 

Le-am avut pe mana , am lucrat in U.K. car valeter si am condus foarte multe tipuri de masini printre care si cele mai sus mentionate.

  • Like 1
  • Downvote 18
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.