Jump to content

Seria 5 G30, 2017 - 2024


deeJayOg

Recommended Posts

Adevarul e ca m-am cam saturat de cand incerc sa vand E ul,asa la schimb imi pica destul de bine,dar voi pierde probabil peste cativa ani la revanzare din cauza lipsei de dotari.Mai asteptam,doar ca putini mai vor schimb ,iar daca vor imi pun cazanu meu in 4000.Pana la urma cred ca schimb tabara si cu banii de diferenta ma duc si iau un B9 .Si E ul il vand cand o vrea Domnul.Sau eu sa las la pret.

Oare cer eu prea mult pe o masina care are 202k,distributie noua,telescoape spate si toate discurile schimbate,gume de iarna noi pe 17?eu am cerut 6500.

Edited by ADRIAN HD
Link to comment
Share on other sites

Deci sunai la relatii cu clientii aici, in Romania si sfatul lor este urmatorul: 1. reasociere cont cu masina- sa sterg masina din cont si sa o asociez din nou cu aplicatia cea noua; 2. sa resetez Idrive-ul- tinand apasat 30 sec-1 min pe butonul de la radio.

 

Incerc diseara sa vad ce si cum.... :)

Link to comment
Share on other sites

Voua va pune masina singura frana cand dati cu spatele intr o parcare cu masini stanga - dreapta? Se intampla atunci cand trec aproape de ele, senzorii dau pe lateral cu rosu, sunt prea panicati degeaba loc fiind.

Pune niste frane violente ea crezand ca lovesti masinile din lateral dar nu e asa, spatiu fiind. E buna chestia asta de protejare dar e prea panicata, pune frane aiurea.

Edited by branevl
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Voua va pune masina singura frana cand dati cu spatele intr o parcare cu masini stanga - dreapta? Se intampla atunci cand trec aproape de ele, senzorii dau pe lateral cu rosu, sunt prea panicati degeaba loc fiind.

Pune niste frane violente ea crezand ca lovesti masinile din lateral dar nu e asa, spatiu fiind. E buna chestia asta de protejare dar e prea panicata, pune frane aiurea.

 

Pune si din laterale? Eu am experimentat doar cand dau cu spatele si trebuie sa o bag in curte, sa o aranjez la milimetru sa mai intre si cea de-a doua, asa ma deranjeaza franarea asta tampita...

Ca sa o pun cat mai aproape cu spatele, am si pus o pe N si am impins-o, pt a nu frana singura :)))

Link to comment
Share on other sites

Voua va pune masina singura frana cand dati cu spatele intr o parcare cu masini stanga - dreapta? Se intampla atunci cand trec aproape de ele, senzorii dau pe lateral cu rosu, sunt prea panicati degeaba loc fiind.

Pune niste frane violente ea crezand ca lovesti masinile din lateral dar nu e asa, spatiu fiind. E buna chestia asta de protejare dar e prea panicata, pune frane aiurea.

 

Da asa e si la mine, e buna asta cand iesi cu spatele dintr-o parcare si ai trafic din ambele parti pe strada unde iesi.

Parca se numeste cross traffic alert si merge dezactivata din Idrive.

Link to comment
Share on other sites

Da e buna si cand iesi intr o strada vede masiniile din stanga - drepta, cand dai cu spatele, anunta acustic daca vrei sa iesi si vine masina, pune frana...nu vreau sa dezactivez e buna, doar ca e prea panicata. Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

Uite, eu chestiile astea nu le suport absolut deloc.

 

Sa spunem ca atunci cand am luat g30-ul nu am avut posibilitatea sa accesorizez masina prea bine, insa acum cand am luat A6-le am pus optionale de 19.400 euro si puteam sa ii pun orice tip de optional din categoria asistenta la condus.

In ambele cazuri, nu am nimic pe masina ca asistenta la condus decat ceea ce era in standard si anume senzori de parcare fata/spate. Nici macar camera video. Pe ambele am in standard asistenta in caz de impact cu alta masina sau pieton si cred ca pe A6 am si lane assist insa stiu ca se poate dezactiva. Sper.

 

Am condus un X5 care avea absolut orice se putea bifa din acest punct de vedere iar rezultatul a fost ca masina aia te zapacea complet, inclusiv la parcare.

Trebuia sa urmaresti atatea cacaturi pe display incat efectiv nu te puteai concentra la manevra efectiva de parcare si chiar era sa o dau cu spatele de un gard. O lua o panica totala si erau atat de multe avertizari, incat era stresant si chiar nu te lasau sa parchezi masina.

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca asa suntem noi obișnuiți edit ca si nație, agitații, grĂŁbiți, dar daca ești calm si ĂŽnțelegi perfect toate avertizĂŁrile alea nu te mai stresezi pentru ca deja ești obișnuit si știi ce ĂŽnseamnĂŁ.

 

Pai sa vezi in alte pĂŁrți cat dureazĂŁ sa facĂŁ ĂŁștia o parcare laterala sau mai complicata, la noi daca nu o bagi din prima ti ai luat claxon, mai alea daca stai sa mergi ĂŽncet sa calculezi fiecare miscare.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cei mai retardati mi se par astia care te vad ca ai pus semnal sa faci o parcare laterala cu spatele, ai bagat in reverse si s-au aprins luminile pe spate, si ei vin si se lipesc de tine infipti in claxon. Chiar nu ii inteleg, apoi trec pe langa tine si brusc nu se mai grabesc, se opresc sa te injure, brusc au timp. Doar nu e ca si cum ei nu au niciodata nevoie sa parcheze lateral.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.