Jump to content

Seria 5 G30, 2017 - 2024


deeJayOg

Recommended Posts

Si e cum zici tu? SalveazĂŁ ce a filmat ĂŽnainte dupĂŁ ce apeși pe buton? Asta nu știam.

 

Pe mine nu ma deranjeazĂŁ sunetul ala, initial nici nu știam de care zici :)), adicĂŁ asa nu l bag in seama.

 

Emergency face si cu comanda vocala, același ca la buton.

 

Sigur vor face update si pt ala, e ok platforma.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Daca te gandesti la sh, banuiesc ca iei in calcul modelul fara facelift si atunci ai navigatia standard de 8.5 inch si cea professional de 10.2 inch cu google maps.

 

Apoi, nu stiu ce intelegi tu prin probleme. Nu exista nimic standardizat. Daca optezi pt unul sh, evident ca te poti astepta la absolut orice, iar asta este si in functie de nr de km pe care ii are masina

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca te gandesti la sh, banuiesc ca iei in calcul modelul fara facelift si atunci ai navigatia standard de 8.5 inch si cea professional de 10.2 inch cu google maps.

 

Apoi, nu stiu ce intelegi tu prin probleme. Nu exista nimic standardizat. Daca optezi pt unul sh, evident ca te poti astepta la absolut orice, iar asta este si in functie de nr de km pe care ii are masina

intre 70k-100k km , la bord is 3 variante nu? full digital l, semi si standard ?

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca depinde, nu se pot generaliza problemele.... diesel sau benzina, apoi capacitatea motoarelor...

Legat de navi, 2017-2020 are ecranul mai mic și nu suporta Android auto, 2020LCI (fabricat dupĂŁ iunie 2020 parca) are ecran navi de 12.5 inch, dacĂŁ nu ma ĂŽnșel, și suporta android auto. Mai bine spus, modelul LCI vine cu iDrive7 vs iDrive6.5 parca, iar pe LCI vine standard cockpit pro, cu bordul digital complet.

Nu știu ce altceva sa iti zic. La mine, diesel, singura problema este mersul ĂŽn oraș- injectorul AdBlue blocat de doua ori, dar se rezolva mergând mai sportiv, fĂŁrĂŁ start/stop activat.

De luat ĂŽn considerare și faptul ca G30 pe benzina au filtru de particule ĂŽncepând cu iunie 2020, indiferent de capacitate, iar toate G30 LCI au mild hybrid, excepție fĂŁcând M-ul de 4 litri.

multumesc frumos, intre 2017 si 2018 la g30 ii vreo diferența? azi am sunat la un dealer in țara si o inceput sa ma iei la misto ca 2018 nu gasesti sub 26 de mi nici cheala 🤦😂

Edited by tedcrew2k
Link to comment
Share on other sites

Pai tu cam cat estimezi ca va costa una din 2018 cu dotari si km sub 200 de mii?

pai difera prețurile in functie de km dotari dar is si sub 26k mai chele 2018 cu 150 100 k km

 

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

BMW 520dA Lim. EU6 /NAVI-Prof./Park Assist/AHK/KAMER

First Registration: 07/2018 Mileage: 123.708 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)

Price: €24,790

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=317017970&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

 

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

BMW 520d Lim. "LUXURY" NAVI LED STANDHEIZUNG LEDER

First Registration: 01/2018 Mileage: 178.939 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)

Price: €22,990

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?

Edited by tedcrew2k
Link to comment
Share on other sites

pai difera prețurile in functie de km dotari dar is si sub 26k mai chele 2018 cu 150 100 k km

 

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

BMW 520dA Lim. EU6 /NAVI-Prof./Park Assist/AHK/KAMER

First Registration: 07/2018 Mileage: 123.708 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)

Price: €24,790

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=317017970&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

 

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

BMW 520d Lim. "LUXURY" NAVI LED STANDHEIZUNG LEDER

First Registration: 01/2018 Mileage: 178.939 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)

Price: €22,990

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?

 

G30 este o masina care impresioneaza dupa parerea mea prin futurismul interiorului, tehnologie, poate ceva lux si in cazurile motoarelor mari - putere.

520D putere nu prea are :rolleyes:

Daca nu iei una care sa aibe macar cateva dotari si o mai iei si cu km multi nu cred ca faci alegerea cea mai buna.

Dupa mine nu ai cum sa iei G30 in mintile lui si decent dotat fara 30k euro.

 

imi puteti recomanda ceva produse de curatat ecranul bordului si a navigatiei? G30

 

E posibil sa existe ceva substante specifice eu unul am incercat cu ceva de la Sonax si mi-a lasat niste urme de toata frumusetea (ca de unsoare) pe care abia cu mai multe stergeri cu carpa uscata le-am scos. Sfatul meu este sa nu folosesti decat o laveta microfibra uscata (fara sa apesi) pentru cele 2 displayuri altfel risti sa ramai cu urme urate.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

imi poate recomanda cineva o camera de bord de preferat pusa in spatele oglinzii centrale, sa fie cat mai putin vizibila?1

Eu iti recomand camera asta:

https://www.blackboxmycar.com/products/blacksys-ch200

Se poate monta discret langa oglinda de sus, chiar langa ea.

Are un unghi de deschidere foarte bun; cea din fata. Cea din spate e mai slabuta.

Camera din fata are senzor Sony XMOR; senzor foarte recomandabil pentru inregistrare de calitate.

Conexiunea cu telefonul mobil, mai face figuri din cand in cand, nu se conecteaza de fiecare data, iar atunci cand se conecteaza exista o intarziere intre cadru filmat si cadrul vazut pe telefon..

Dar nici o problema cu vreun card de memorie.. sau mai stiu eu..

Am camera de mai bine de 3 ani ..de folosire zilnica.

Are mod de inregistrare in asteptare cu senzori de miscare, senzor ce o face activa la soc dat masinii..

Cam scumpa, dar de calitate.

 

Nu are baterie interna ..dupa care sa "plangi" ca nu mai inregistreaza cand masina e inchisa.. ca se descarca bateria interna..

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

G30 este o masina care impresioneaza dupa parerea mea prin futurismul interiorului, tehnologie, poate ceva lux si in cazurile motoarelor mari - putere.

520D putere nu prea are :rolleyes:

Daca nu iei una care sa aibe macar cateva dotari si o mai iei si cu km multi nu cred ca faci alegerea cea mai buna.

Dupa mine nu ai cum sa iei G30 in mintile lui si decent dotat fara 30k euro.

 

 

 

E posibil sa existe ceva substante specifice eu unul am incercat cu ceva de la Sonax si mi-a lasat niste urme de toata frumusetea (ca de unsoare) pe care abia cu mai multe stergeri cu carpa uscata le-am scos. Sfatul meu este sa nu folosesti decat o laveta microfibra uscata (fara sa apesi) pentru cele 2 displayuri altfel risti sa ramai cu urme urate.

 

@radu eu zic ca nu e chel asta

Probabil zici de preturile pe țara.

 

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

BMW 520 d Luxury Line*LEDER SPORT*NAVI*CAM*EGSD*LED*

First Registration: 10/2017 Mileage: 89.547 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)

Price: €26,990

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=315277685&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

 

 

masina full nu cred ca exista chiar full

https://ibb.co/1rftHjL

Edited by tedcrew2k
Link to comment
Share on other sites

Și eu sunt in cĂŁutarea unei mașini 😂😂 , dar de la X6 am ajuns sa la un seria 5 . Și eu caut dar e un buget mai mĂŁricel , și nu prea gĂŁsesc ... și mĂŁ gândesc sa iau un seria 3 330 sau 340 2019...

De ce sa iei Seria 3? Daca ai 30/40k, prea slabe la materiale.

Link to comment
Share on other sites

Da. E bine masina, doar ca nu are xdrive.

Cel mai probabil discurile si placutele nu sunt schimbate si sunt la final de viata.

Daca vrei originale bmw, la reprezentanta, mai ia in calcul 1500 euro fata/spate, inclusiv manopera.

Daca te carpesti cu ceva ieftin, scapi cu 1000 euro

Mai sunt anvelopele de iarna aprox 700 euro pe dimensiunea asta, daca nu iei ceva lowcost sau sh.

Edited by edit
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Da. E bine masina, doar ca nu are xdrive.

Cel mai probabil discurile si placutele nu sunt schimbate si sunt la final de viata.

Daca vrei originale bmw, la reprezentanta, mai ia in calcul 1500 euro fata/spate, inclusiv manopera.

Daca te carpesti cu ceva ieftin, scapi cu 1000 euro

Mai sunt anvelopele de iarna aprox 700 euro pe dimensiunea asta, daca nu iei ceva lowcost sau sh.

adevarat, daca il iei pe firma pica tva ul stie cineva procedura?

Link to comment
Share on other sites

De ce sa iei Seria 3? Daca ai 30/40k, prea slabe la materiale.

 

 

Nu am gĂŁsit un seria 5 sa ii spun wow , doar cu mulți km in acel buget . Și opțiuni mai deloc ...

 

 

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

 

BMW 530 i lim.xDrive Steptr.+Kamera+LED+AHK+382€mtl+

First Registration: 02/2018

Mileage: 41.449 km

Fuel Type: Petrol

 

Price: 28.750 EUR

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=311482453&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

 

 

Acest BMW ĂŽmi trage cu ochiul ...

Edited by Adrian28
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.