Jump to content

Cel mai bun Seria 3


TheTom

  

146 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

Numai la pescuit pe campuri nu l-am scos ca ncu..

 

 

Urmaresc topicul dar pt ca am condus doar e46 (imprumut) si e90 (proprietate) am zis ca nu ma bag in discutie.

 

Si totusi, sa raspund ON ...cel mai bun seria 3 e ala pe care-l ai !

...dar parca e46 mi s-a parut "mai BMW" in comparatie cu e90 desi in final am optat pt e90.

 

Nu poti compara un model cu altul, fiecare generatie a venit cu plusuri si minusuri. Mai intervine si factorul subiectiv si personal - unii se uita la plastice interior, altii la performante motor, linii caroserie, confort, costuri, sportivitate - depinde pt ce ai cumparat masina ! ...adica pt tine si curu' tau sau pt pt a te afișa altora (pasageri sau lumea de pe strada)

 

Si da Bimmer, cand ai dreptate, ai ! Fiabilitatea unei masini in asta consta - la x ani vechime + 1 milion kilometrii, mai e in stare ...sa nu dezamageasca ? Evident, pastrandu-se inca in parametrii functionali, economici, confort si siguranta.

 

Si da, sunt unul care chinui un e90 pt ca l-am luat pt mine ! Si trecerea de la y17dt la m47 am facut-o pt putere si clima, ceea ce anterioara nu prea avea.

Si nu sunt sclavul masinii ci incerc sa ma ajut cu ea in activitatile mele - am bagat-o si pe camp la pescuit, si pe aratura, si pe tot felul de hartoape si santiere ...dar stiu si sa o scot seara in oras, spalat, pomponat si siliconat si sa rulez cu 37 km/h pe banda 2 si sa incasez injuraturi maxim :)

Cu manelele aferente.

 

PS - un singur minus gasesc la e90 - nu poti cĂŁra mai nimic cu ea. Degeaba ai un portbagaj cat casa daca gura de intrare e ingusta. Desigur, pt asta s-a inventat e91.

Edited by 13NCU
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu chiar sunt curios câți dintre forumiști au mașini noi in rate, dar stau in chirie sau cu parintii sau pe scurt, nu au cumpĂŁrat ceva al lor in materie de locuința cu sau fĂŁrĂŁ rate.

 

Poti sa fi milionar masina tot in leasing o iei, dobanda 0 sau pana in 2% trebuie sa fii nebun sa bagi 50k intr-o masina cand poti face orice altceva cu banii aia.

Link to comment
Share on other sites

Poti sa fi milionar masina tot in leasing o iei, dobanda 0 sau pana in 2% trebuie sa fii nebun sa bagi 50k intr-o masina cand poti face orice altceva cu banii aia.

Atat timp cat ai bani de buzunar 5-600 euro/luna pe un model mai rasarit ce mai conteaza? ;)

 

Arata si la altii cum obtii dobanda 0% sau 2% ca sunt curios.

Ce inginerie folosesti ca un creditor sa astepte ca tu sa platesti masina fara dobanda?

Hai, arata-mi realitatea ta.

 

https://btleasing.ro/solutions/persoane-fizice/

Link to comment
Share on other sites

Poti sa fi milionar masina tot in leasing o iei, dobanda 0 sau pana in 2% trebuie sa fii nebun sa bagi 50k intr-o masina cand poti face orice altceva cu banii aia.

 

Nu ai inteles la ce ma refer eu.

 

Dobanda 0 poate la cardul de cumparaturi, iar dobanda 2% nici la telefon nu primesti daca ĂŽl iei pe ecredit :))

Cu dobanda de 4,27% am cumpĂŁrat casa, știi cat plĂŁtesc de fapt? Aproape dublu, chiar si daca iei ceva cu dobanda 2%, cred ca nu știi cum se calculeazĂŁ aceea dobanda, nu ĂŽți ia 2% din suna totala si gata.

Edited by WIN60
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ca sa raspund, am masina noua 2.9% dobanda, da nu pe toata suma odata ci pe an, si ca sa raspund si la postul de mai sus telefonul il platesc prin abonament in rate cu 0% dobanda.

 

Eu am luat masina fix cand era cu criza asta de cipuri si la dobanda nu am putut negocia dar am un coleg care a luat cu 1% dobanda, intr-adevar a luat un bmw seria 5 non lci de pe stock la o luna dupa ce a aprit lci deci a fost mai usor.

 

Am vazut reclame sunt dealeri ( nu bmw ) care dau cu dobanda 0

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.