Jump to content

BMW G20 - 330i


BlshOp-VR6

Recommended Posts

9 hours ago, Viper05 said:

Wow foarte tare, cu cablurile cum ai facut? Poti lasa un link pentru camera? 

Acestea ar fi specificatile camerei (link-ul de mai jos), dar prinderea e diferita in functie de masina. Ei sunt in refacerea site-ului si nu l-au mai reactualizat cu toate tipurile de prinderi / masti, dar poti suna la numarul de telefon afisat pe site pentru detalii. Eu asa am facut ca sa pot lua exact ce trebuie pentru G20-ul meu.

https://www.bluelens.ro/p/bluelens-custom-247-bmw-4k---x

1 hour ago, WIN60 said:

Sunt curios ce claritate are ca si comparație cu 70 mai 800 4K. Acesta îl am eu pe mașina. 

Nu stiu cum sa fac sa-ti arat. Pe aceea o aveam si eu in plan, dar apoi m-am orientat spre BlueLens ce parea sa aibe in avantaj modul de montaj. Daca esti din Bucuresti, ne putem vedea si comparam.

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

Pot sa iti zic fata de 70MAI Pro, caci pe aceea am folosit-o si o am pe masina cealalta. Cea de la BlueLens exporta calitate mai ok si are avantajul montajului. Nu imi pare rau de alegere, are tot ce aveam nevoie.
 

Link to comment
Share on other sites

Merge pana la panou, nu e varianta care se conecteaza in mufa din oglinda / senzorul de ploaie.

Nici nu stiu daca ar fi ok asa, sa fie consumatori pe un fir proiectat doar pentru senzorii de acolo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, nu e ok… de aia se trage pana in panou. 
 

Eu 70mai îl țin doar in usb in bricheta, nu beneficiez de parking surveillence pentru ca pe modelul asta de camera, merge doar daca tragi cablu dedicat pana in panoul de siguranțe, însă nu ma interesează atât de mult partea cu parking. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca fac ei, stiu doar ca vand BM3 sau ceva similar de la altii. Produsele OEM sunt ok, fiind OEM, dar nu merita luat orice de la ei. Cu transport, vama si TVA de platit e posibil sa se ajunga la acelasi pret ca cel sin Romania.
Am vrut sa iau kitul Perf de la ei, dar dupa ceva calcule, am ales sa il iau de la noi.

La embleme chiar am iesit mai bine si a fost ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 5/5/2023 at 7:59 AM, BlshOp-VR6 said:

Acestea ar fi specificatile camerei (link-ul de mai jos), dar prinderea e diferita in functie de masina. Ei sunt in refacerea site-ului si nu l-au mai reactualizat cu toate tipurile de prinderi / masti, dar poti suna la numarul de telefon afisat pe site pentru detalii. Eu asa am facut ca sa pot lua exact ce trebuie pentru G20-ul meu.

Ca o mentiune, cel putin pe E90 si generatiile similare, BlueLens nu se poate monta inlocuind capacul suportului de oglinda daca ai HBA (FLA); trebuie sa alegi varianta normala.

Eu am un model mai vechi de BlueLens (fullhd), iar pe cealalta masina Xiaomi 70mai (tot fullhd) si mi se pare ca filmeaza mai bine cea din urma. Poate ca intre timp au facut upgrade la senzori; nu am vazut o comparatie intre cele 2 variante 4K.

Link to comment
Share on other sites

Când am luat eu camerele, bluelens (care de fapt sunt niște chinezării noname rebadged) erau cam meh. Eu am una 70mai și una viofo, cea viofo se vede mai bine. Ma gândesc dacă sa fac upgrade la 4k, dar deocamdată nu pare justificata cheltuiala.. 

Link to comment
Share on other sites

Acum am Xiomi 70mai Pro, pe un F30. A800 Pro era in plan, dar am ales BlueLens, dupa ce am mai citit despre varianta 4K.

Pe langa cel montat, mai am un Xiomi 70mai Pro, nou, cu modul GPS, de vanzare. 😆 

Link to comment
Share on other sites

Știam bishop de ale tale, intrebasem de ce are mgi, ca a zis ca are un viofo care are claritate mai buna ca si 70mai si eram curios cu ce 70mai îl compara, dar da, asta e top ul de la 70mai. 
 

Rectific: varianta 1944p 2.7k am avut o si eu, însă s a defectat după 8 luni aprox. 
 

Varianta de 4k este cea asta pe care o am acum si care într-adevăr are claritate destul de mult mai buna fata de 2.7k. 
Sigur este peste viofo. 
 

Nu se justifica sa faci trecerea la cea de 4K decât daca ti se strica sau daca o vinzi pe aceasta, din ce știu nu prea se mai găsește varianta de 2.7k. Mie mi au dat banii inapoi ca nu au avut varianta de reparație sau înlocuire. 

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, WIN60 said:

Știam bishop de ale tale, intrebasem de ce are mgi, ca a zis ca are un viofo care are claritate mai buna ca si 70mai si eram curios cu ce 70mai îl compara, dar da, asta e top ul de la 70mai. 
 

Rectific: varianta 1944p 2.7k am avut o si eu, însă s a defectat după 8 luni aprox. 
 

Varianta de 4k este cea asta pe care o am acum si care într-adevăr are claritate destul de mult mai buna fata de 2.7k. 
Sigur este peste viofo. 
 

Nu se justifica sa faci trecerea la cea de 4K decât daca ti se strica sau daca o vinzi pe aceasta, din ce știu nu prea se mai găsește varianta de 2.7k. Mie mi au dat banii inapoi ca nu au avut varianta de reparație sau înlocuire. 

Da, cea pe care o am noua nu se mai gaseste. E foarte ok, am acelasi model pe masina de serviciu. O vand pe cea noua pentru ca nu am mai montat-o si am ales sa imi pun BlueLens pe a mea, mai mult din considerentele de montaj pe mijloc. Imi place ca se integreaza mai frumos decat in varianta Xiomi cu folia electrostatica si suportul cu bands dubluadeziva.

4 hours ago, claudiu1892 said:

Marfa masina! Iti stiu si F36-le si stiu ca o facusei misto si pe aia, aveam si eu una pana acum vreo 2 ani.

La G20 ai facut ceva pe la evacuare, sau ai in plan?

Mersi! Nu i-am facut si nu am in plan sa fac astfel de modificari. Are un soft de putere Stage 1, conservativ, care sa nu necesite alte modificari. Mi-ar fi placut, poate, sa se auda mai frumos in Sport… dar daca atat se poate, nu am ce face. 
 

Pe viitor poate o sa iau in calcul un M340i / 440i si poate asa voi avea si un sunet mai pe gustul meu. M3 / M4 e cam departe de mine in acest moment si cred ca mai mult timp de acum incolo, caci as prioritiza altele cu acei bani.

La ce ai trecut?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BlshOp-VR6 said:

Da, cea pe care o am noua nu se mai gaseste. E foarte ok, am acelasi model pe masina de serviciu. O vand pe cea noua pentru ca nu am mai montat-o si am ales sa imi pun BlueLens pe a mea, mai mult din considerentele de montaj pe mijloc. Imi place ca se integreaza mai frumos decat in varianta Xiomi cu folia electrostatica si suportul cu bands dubluadeziva.

Mersi! Nu i-am facut si nu am in plan sa fac astfel de modificari. Are un soft de putere Stage 1, conservativ, care sa nu necesite alte modificari. Mi-ar fi placut, poate, sa se auda mai frumos in Sport… dar daca atat se poate, nu am ce face. 
 

Pe viitor poate o sa iau in calcul un M340i / 440i si poate asa voi avea si un sunet mai pe gustul meu. M3 / M4 e cam departe de mine in acest moment si cred ca mai mult timp de acum incolo, caci as prioritiza altele cu acei bani.

La ce ai trecut?

Ti-am scris pe Whatsapp 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.