Jump to content

Distribuție Schimbată și nu mai trage.


Andrei Codrin

Recommended Posts

In 99% din cazuri la distributie se da garantie 2 ani sau  60 000 de km sau mai mult. Mergi inapoi la mecanicul care ti-a schimbat distributia si trage-l la raspundere. Daca ai facut-o la Vericu' pe bordura, mergi la un service adevarat dar vei plati manopera inca o data. De ce ai schimbat distributia? Aveai sunet metalic de lant sau preventiv? 

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat eu la un F10 in Bistrita, Autobavaria Service in 2020, motor dat jos. A durat cred ca in jur de 5-6 ore. Masina merge impecabil de atunci. Lucrare inregistrata in istoricul online.

Nu cred ca am citit vreo parere proasta despre ei cat m-am documentat. Ca idee, eu sunt din Iasi si am preferat sa merg pana acolo si nu regret.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

La mine s-a facut cu motorul sus,este loc sa lucrii berechet,in plus eviti riscul eventualelor scurgeri de antigel,sant totusi furtune vechi,colierele odata ce umbli la ele.Lucrare facuta in 5 ore,doi ani dupa e totul perfect,fara nici o urma de ulei.

Inclusiv lucrare trecuta in istoric.

Edited by ADRIAN HD
  • Like 1
  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AliPus said:

Salutare, poti spune unde ai facut distributia, si ce cost? 

also, recomanda cineva un service care face distributia ca la carte?

multumesc.

Am făcut-o la Constanța.Ca de aici sunt.Distributia s-au făcut cu motorul pe mașină.ca și costuri cu tot cu schimb de ulei,kit saibe injectoare, garnitura capac supape, garnitura baie ulei 4000lei.

Link to comment
Share on other sites

Inspirat de ce a afirmat @WIN60 recomand celor care decis sa faca distributia la vreun mecanic (sau service..) cu pretentii ca face si desface distributii de bmw-uri..AR TREBUI sa aiba o diagnoza ISTA pentru situatii din astea cand nu recunoaste dar nici nu poate sa dovedeasca ca arfi/nu ar fi din cauza lui/lor.

Mesajul de mai sus e adresat celor interesati sa schimbe distributii cu, cat mai putine dureri de cap..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/6/2023 at 2:15 PM, ADRIAN HD said:

La mine s-a facut cu motorul sus,este loc sa lucrii berechet,in plus eviti riscul eventualelor scurgeri de antigel,sant totusi furtune vechi,colierele odata ce umbli la ele.Lucrare facuta in 5 ore,doi ani dupa e totul perfect,fara nici o urma de ulei.

Inclusiv lucrare trecuta in istoric.

Adica cu motorul pe masina, s-a dat doar cutia jos?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.