Jump to content

BMW 435d xDrive F36 Gran Coupe


marianxb

Recommended Posts

Ca un sfat, vorbeste cu o firma mare gen plus auto , sunt multe, care iti pot lua masina in regim de consignatie si o pot vinde la oameni prin finantare, e posibil sa o dai mai rpd. Comisionul firmei ti l bagi in pret. Promovare peste tot pe situri etc...

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de sfaturi, e o idee, o sa ma uit in weekend sa vad ce variante gasesc. Ca nota, am discutat prin decembrie cu cineva de la Plus Auto (prieten de-al unui prieten, deci nu a fost genul de telefon la rece), si mi-a zis ca nu preiau masini mai vechi de 5 ani (din cate stiu si la leasing e una din cerinte), dar ca o sa o dea in reteaua lor, in cazul in care ar fi cineva (intern) interesat de ea. Nu am mai auzit nimic de atunci...

Pretul aparent nu e interesant nici pentru bisnitari (sau mai degraba masina), pentru ca probabil se pot face bani cu putina rabdare si promovare, daca e luata acum la 20-21k.

LE: Nu m-am gandit la mobile, nu credeam ca e popular la cautat masini din Romania. Masina a stat pe Autovit o luna jumate cu anuntul zilei (doar ce a expirat) si sta pe OLX cu promovarea maxima (Pro parca se numeste) de cateva luni de zile...

Edited by marianxb
Link to comment
Share on other sites

La Mobile am avut amici care au avut noroc sa dea masini chiar la nemti sau polonezi si la preturi corecte, ca nu reuseau in Ro. De asta zic, ai o masina super ok cu un istoric bun si ai sanse mai mari sa o dai acolo

Link to comment
Share on other sites

Salutare! Masina a fost data in consignatie la APAN.

Partea buna e ca se poate achizitiona garantie pentru 6, 12 sau 24 de luni - bineinteles ca la un cost suplimentar, suportat de cumparator.

Partea proasta e ca pretul creste cu comisionul solicitat de APAN, care este 1.000 euro.

Deci pretul masinii devine 22.000 EURO + pretul garantiei, daca se doreste. Este un pret mai mult decat decent, tinand cont ca pentru probabil cateva sute de euro in plus, se poate adauga si garantie pentru 6 luni. Nu cred ca vrea cineva 24 de luni. Multumesc!

LE: Bun, ca sa nu vorbesc prostii, am cautat linkul masinii: https://apan-topselection.ro/masini-second-hand-selection/anunt-de-vanzare/de-vanzare-bmw-seria-4-2016-motorina-19121

Pretul e ceva mai mare decat am mentionat mai sus, dar (cred ca) are inclusa garantia pe 6 sau 12 luni (nu mi-e clar din anunt, si nici agentul nu mi-a mai spus nimic de cand am lasat-o). Acesta include si setul de roti de vara (cele din pozele puse de mine initial), cu jantele M + cauciucurile Pirelli P Zero RF *, dot 2023. Si mai vad ca se poate opta si pentru leasing.

Edited by marianxb
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, branevl said:

Am vandut g30 ul meu in 3 zile pe olx, l am pus duminica seara si miercuri l am dat. Deci se poate si masina mai scumpa decat a ta, s a vandut cu 29.5 de mii.

Super cool. In Bucuresti?

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2024 at 10:12 PM, branevl said:

Am vandut g30 ul meu in 3 zile pe olx, l am pus duminica seara si miercuri l am dat. Deci se poate si masina mai scumpa decat a ta, s a vandut cu 29.5 de mii.

Foarte tare, la mine inca nimic...

Si nici n-am apucat sa ma bucur de M440i prea mult in cele doua saptamani de cand l-am primit, pentru ca am un bebelus si nu prea am parasit orasul, si nici nu iesim seara. 170 km in 15 zile, doar prin oras... 😄

Link to comment
Share on other sites

Referitor la pretul de pe site-ul celor de la APAN, ca de abia astazi am clarificat, este 22.850 EUR cu 12 luni garantie. Se poate renunta la garantie si achizitiona cu 22.000 EUR, daca clientul doreste acest lucru. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 10:10 AM, six in line said:

Spor la vanzare! Si eu incerc sa vand F10-le dar marea critica la adresa lui e ca n-are m pack 😛

Merci, la fel, sunt sanse mari ca sa se dea saptamana aceasta (asta ca pana nu s-a semnat contractul si s-au virat banii, mai e cale de intors); am batut palma, dar vanzarea se face prin APAN si dureaza putin mai mult. 🙂

Edited by marianxb
  • Like 1
  • Love BMW 1
Link to comment
Share on other sites

Oficial s-a dat, tocmai ce am aflat ca astazi a intrat in posesia noului proprietar (care am inteles ca a urmarit topicul de vanzare si pe forum, nu stiu daca are cont sau nu). Se poate inchide, multumesc!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, marianxb said:

Oficial s-a dat, tocmai ce am aflat ca astazi a intrat in posesia noului proprietar (care am inteles ca a urmarit topicul de vanzare si pe forum, nu stiu daca are cont sau nu). Se poate inchide, multumesc!

Pai sa intre si sa ne prezinte vechea nouă mașină. Păstrăm istoricul poveștii acelei mașini. Nu inchidem topic daca nu e neaparată nevoie.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2024 at 7:29 PM, Romulus said:

Pai sa intre si sa ne prezinte vechea nouă mașină. Păstrăm istoricul poveștii acelei mașini. Nu inchidem topic daca nu e neaparată nevoie.

Cred ca se poate inchide topicul de vanzare, masina nu are alt topic de prezentare, iar in cazul in care noul proprietar doreste, poate sa-si faca si sa o prezinte. Multumesc de gazduire!

Link to comment
Share on other sites

  • ckh locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.