Jump to content

Seria 5 F10 suspensie adaptiva?


Doctor1234

Recommended Posts

ti-am raspuns si in postarea anterioara.. si de curiozitate, m-am uitat cat este un amortizor la mine , 600-700 lei, asta inseamna ca nu le am electrice, dar am modurile de condus. 

Oricum eu nu am in FA-ul masinii suspensie adaptiva 2VA. 

@Doctor1234 poti sa pastrezi doar topicul asta, cred.. pentru a nu vorbi in doua parti .. 🙂

@Romulus da, posibil sa fie doar psihic, ca intareste si suspensia.. dar volanul se simte putin mai greoi. 

Edited by redog4dy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Una e suspensia adaptiva, alta sunt modurile de condus. Dupa 2012 toate bmw urile au moduri de condus confort/sport etc, dar nu toate au suspensie adaptiva. Poti pune moduri de condus ca si retrofit, poti si suspensie adaptiva dar aici e mult mai complicat, amortizoare , instalatie pt ele ca sunt electrice... Etc.

Daca vrei doar modurile de condus cred ca este mult mai usor, trebuie acele butoane si ceva codare.

  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, branevl said:

Daca vrei doar modurile de condus cred ca este mult mai usor, trebuie acele butoane si ceva codare.

Nu au toate acele butoane? Imi poti da un link cu o imagine unde un F10 nu are acele butoane, ca m-ai facut curios...

5 minutes ago, redog4dy said:

da, posibil sa fie doar psihic, ca intareste si suspensia.. dar volanul se simte putin mai greoi. 

Am raspuns la asta, nu fac nimic la suspensie.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, branevl said:

Una e suspensia adaptiva, alta sunt modurile de condus. Dupa 2012 toate bmw urile au moduri de condus confort/sport etc, dar nu toate au suspensie adaptiva. Poti pune moduri de condus ca si retrofit, poti si suspensie adaptiva dar aici e mult mai complicat, amortizoare , instalatie pt ele ca sunt electrice... Etc.

Daca vrei doar modurile de condus cred ca este mult mai usor, trebuie acele butoane si ceva codare.

Am un bmw f11 530d xdrive an 2013 breack ar potrivi piesele de la el?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, branevl said:

F10 din 2010, 2011 pana nu stiu in ce luna aveau modurile de condus ca si optiune, dupa eu toate.

Modurile de condus sunt la toate, nu am vazut masina fara acele butoane... la cele fara padele la sport, lipseste sport+ si butonul de adaptive daca nu ai suspensia adaptiva. Nu am vazut fara butoanele Sport, Comfort si Eco Pro nici un F10 niciodata. 

De aia spun, poate imi arati o poza fara butoane si eu ma insel...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Doctor1234 said:

Am un bmw f11 530d xdrive an 2013 breack ar potrivi piesele de la el?

Posibil sa da, e vorba doar de butoane, repet nu si suspensie. Vezi ca in 2013 a aparut si facelifitul sa nu difere ceva, vezi daca la aia de unde le iei e facelift sau nu, mai intai vorbeste cu cineva de face retrofituri, ca sa fi sigur de ce cumperi.

Just now, Romulus said:

Modurile de condus sunt la toate, nu am vazut masina fara acele butoane... la cele fara padele la sport, lipseste sport+ si butonul de adaptive daca nu ai suspensia adaptiva. Nu am vazut fara butoanele Sport, Comfort si Eco Pro nici un F10 niciodata. 

Vreu sa iti caut special, crede ma ca e cum ti am zis,  cand am luat primul f10 multe nu aveau moduri de condus, ti am zis doar din 2010 si ceva din 2011, tocmai colegul de sus ti a zis ca nu are moduri de condus si asta vrea sa puna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, branevl said:

Posibil sa da, e vorba doar de butoane, repet nu si suspensie. Vezi ca in 2013 a aparut si facelifitul sa nu difere ceva, vezi daca la aia de unde le iei e facelift sau nu, mai intai vorbeste cu cineva de face retrofituri, ca sa fi sigur de ce cumperi.

Vreu sa iti caut special, crede ma ca e cum ti am zis,  cand am luat primul f10 multe nu aveau moduri de condus, ti am zis doar din 2010 si ceva din 2011, tocmai colegul de sus ti a zis ca nu are moduri de condus si asta vrea sa puna.

Nu este facelift masina.Sti cum.va de ce as avea nevoie pentru a le monta?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, branevl said:

cand am luat primul f10 multe nu aveau moduri de condus

Nu am stiut. Eu am condus vreo 5 sau 6 diferite si toate aveau, dar este posibil ca toate sa fi fost face-lift. Imi cer scuze. Chiar nu am vauzut asa bord. Cand au aparut cred ca inca aveam E64 650i si nu prea ma interesa seria 5.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Romulus said:

Modurile de condus sunt la toate, nu am vazut masina fara acele butoane... la cele fara padele la sport, lipseste sport+ si butonul de adaptive daca nu ai suspensia adaptiva. Nu am vazut fara butoanele Sport, Comfort si Eco Pro nici un F10 niciodata. 

De aia spun, poate imi arati o poza fara butoane si eu ma insel...

Corect, discutie de genul a mai fost aici pe forum legata de faptul ca exista modele fara modurile de condus, era si poza atasata pe threadul respectiv.

Buton pentru suspensia adaptiva nu exista. Va aparea doar "Comfort+" ca optiune suplimentara in modurile de condus.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.