Jump to content

Recomandari service BMW in Romania


Romulus

Recommended Posts

Legat de Service Team, ca update asa(poate a mai fost cineva de curand), reviziile tot cu piese AM le fac, dar cer la fel de multi bani ca restul care fac cu piese OE ? POS-ul tot stricat e ?

Edited by Romulus
nume service
Link to comment
Share on other sites

Da, eu am fost de 2 ori si de fiecare data a fost stricat. Eu decontez si pe firma si a trebuit sa fac ceva artificii sa scot banii pe loc. 

Ultima revizie la ei a costat aprox 5000lei [ulei, filtre, placute frana], cand am plecat de acolo, la vreo 5km mi-a aparut un martor portocaliu in bord ca are probleme la motor. Dupa ce am facut un mic atac de panica am sunat la ei sa intreb ce naiba s-a intamplat si mi-au zis ca e o coincidenta, cine stie ce alte chestii are... la sfatul unui prieten care are mai multe ore de paza pe la serviceuri ca mine am insistat si au reverificat iar ceva filtru si l-au suflat sau ceva, ma rog a disparut eroarea aia. 

Dupa chestia asta nu am mai fost la ei, dupa capul meu cel mai bun service din Bucuresti este proleasing ploiesti... 

Si din ultimele experiente cu noua masina eu as recomanda bavaria baneasa daca avem voie si din cele bmw.  

Edited by Alina2000
Link to comment
Share on other sites

Just now, Romulus said:

Deci si in 2024, tot review-uri proaste sunt, nimic schimbat?

Eu am fost in 2022 si 2023 octombrie... acum nu ma mai duc ca nu avem voie cu cash pe firma si ca m-au tinut atunci cateva ore pe acolo... in 2023 am vrut sa montez o camera de traffic si un GPS pe masina, am intrebat la telefon daca se poate ca scriau ca au si ceva retrofit sau pe partea asta si cand m-am dus m-au tinut vreo ora ca nu era baiatul cu ochelarii de pus camere si sigurante in bord si nu stia nimeni cand vine. Am plecat si am gasit pe altcineva sa se ocupe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

As recomanda si Automobile Bavaria Militari..Am avut o mica problema cu noua mașină (buson vas de expansiune principal rupt) si s-a rezolvat elegant pe garanție, fără nic un fel de costuri din partea mea. Reparația s-a rezolvat fără programare ci imediat ce a venit piesa din Germania. Primul contact cu ei a fost foarte in regulă, deci eu i-as recomanda si pe ei! 

Link to comment
Share on other sites

Pt Timisoara pot recomanda si eu pe Csaba din Ghiroda. Am mers in mare DOAR la el inca din 2012 cu ambele bimmuri detinute pana in prezent. Nu stiu daca are ceva firma sau daca e voie sa las nr-ul lui de telefon. Probabil il cunosc si altii din zona. E singurul de la care am plecat tot timpul fara nici un fel de grija ca lucrarea n-a fost facuta cum trebuie ori sa ma trezesc ulterior cu alte probleme. Are o problema ca raspunde f greu sau deloc daca e ocupat. 

Locatie: 

https://maps.app.goo.gl/g9qLAc5dFNPv5rPs7

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

Just now, RaYn3 said:

Pt Timisoara pot recomanda si eu pe Csaba din Ghiroda. Am mers in mare DOAR la el inca din 2012 cu ambele bimmuri detinute pana in prezent. Nu stiu daca are ceva firma sau daca e voie sa las nr-ul lui de telefon. Probabil il cunosc si altii din zona. E singurul de la care am plecat tot timpul fara nici un fel de grija ca lucrarea n-a fost facuta cum trebuie ori sa ma trezesc ulterior cu alte probleme. Are o problema ca raspunde f greu sau deloc daca e ocupat. 

Poti da o pozitie pe google maps?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
19 minutes ago, minu94 said:

Are cineva experienta cu cei de la BMGarage? Sunteti multumiti de ei?

Am apelat si eu de cateva ori la BM Garage / Bogdan, intrucat (din pacate) nu mai am nici vartsa si nici timpul pentru a face de unul singur orice reparatie. Am avut doar experiente foarte bune cu Bogdan. Lucreaza atent si ingrijit, a acumulat experienta, ii place ce face si - poate cel mai important - gandeste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.