Jump to content

topicul lui edit si al oricui despre bemveuri...


edit

Recommended Posts

@sskkaa, daca cayenne nu avea bateria plina la plecare, e clar. oricum e mare consumul.

oricum, m-am tot foit, am intors pe toate partile, si nu merita sa imi urc 70 de insi in cap pt o masina. ma multumesc si cu G60 40xi, o fac full si gata. apropo, ce ma ingrijoreaza este faptul ca deocamdata nu este disponibil pt a fi comandat motorul 40i pe G60. ceea ce ma ingrijoreaza si mai mult este ca seria 7 G70 face in aprilie 2 ani de cand e pe piata si nu are inca acest motor in dotare. nu are nimic, de altfel, exceptand un diesel iar restul sunt toate hibrid plug in.

eu mai am ragaz pana in noiembrie pt o potentiala comanda.

@tzucul, nu imi este clar cu ce masina erai tu.

incerci sa spui ca 6 litri pe total rezervor? adica tu ai consumat pe perioada masurata, sa spunem, 60 litri si macan 66? pe cati km totali a fost diferenta aia de 6 litri? ca daca a fost pe 1000 km nu e de speriat. da mai multe detalii.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sskkaa said:

Pai nu e electrica e hibrid, e urmasul lui 545e... numai beneficii... poate sa nici nu o incarce la priza... ever! 😄 

Si lipsa portbagajului si greutatea prosteasca cui le las?

Link to comment
Share on other sites

@Romulus ma bag din nou in seama, avand in vedere ca noua viitoare teoretica masina a lui @edit starneste interes tot mai mare, am sa te rog sa muti posturile intr un topic nou, a carui denumire o las pe mana lui edit ( sau a ta ) ... 😁🤣 multumiri anticipate.

Si sa bag o duma ontopic, dupa nici 2 luni de la schimbat parbrizul... baaaaaaaam, 2 pietre n bot... sper sa pot rezolva maine dimineata la reparat parbrize, sa nu inceapa sa se sparga "floarea", ca n am chef iar de un dosar casco si inca un parbriz nou de aproape 7000lei... Gizas.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, sskkaa said:

@Romulus ma bag din nou in seama, avand in vedere ca noua viitoare teoretica masina a lui @edit starneste interes tot mai mare, am sa te rog sa muti posturile intr un topic nou, a carui denumire o las pe mana lui edit ( sau a ta ) ... 😁🤣 multumiri anticipate.

Am sa fac asta, multumesc de sugestie. Am sa-l numesc "topicul lui edit" daca nu primesc o alternativa mai buna.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, edit said:

 

@tzucul, nu imi este clar cu ce masina erai tu.

incerci sa spui ca 6 litri pe total rezervor? adica tu ai consumat pe perioada masurata, sa spunem, 60 litri si macan 66? pe cati km totali a fost diferenta aia de 6 litri? ca daca a fost pe 1000 km nu e de speriat. da mai multe detalii.

Eu eram cu a mea G05 45e.Macanul S are motorul de 3 litri cu 340cp.Am facut cam 500km dupa ce am facut plinul amandoi.La urmatoarea alimentare el a alimentat cu 7 litri mai mult.

Edited by tzucul
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, edit said:

@sskkaa, daca cayenne nu avea bateria plina la plecare, e clar. oricum e mare consumul.

oricum, m-am tot foit, am intors pe toate partile, si nu merita sa imi urc 70 de insi in cap pt o masina. ma multumesc si cu G60 40xi, o fac full si gata. apropo, ce ma ingrijoreaza este faptul ca deocamdata nu este disponibil pt a fi comandat motorul 40i pe G60. ceea ce ma ingrijoreaza si mai mult este ca seria 7 G70 face in aprilie 2 ani de cand e pe piata si nu are inca acest motor in dotare. nu are nimic, de altfel, exceptand un diesel iar restul sunt toate hibrid plug in.

eu mai am ragaz pana in noiembrie pt o potentiala comanda.

@tzucul, nu imi este clar cu ce masina erai tu.

incerci sa spui ca 6 litri pe total rezervor? adica tu ai consumat pe perioada masurata, sa spunem, 60 litri si macan 66? pe cati km totali a fost diferenta aia de 6 litri? ca daca a fost pe 1000 km nu e de speriat. da mai multe detalii.

@Romulus eu zic ca de la asta, ca aici au inceput discutiile de G60 😄 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Romulus said:

Am sa fac asta, multumesc de sugestie. Am sa-l numesc "topicul lui edit" daca nu primesc o alternativa mai buna.

Nu am primit o alternativa mai buna pentru titlul topicului.

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

::))))

de asta imi place acest forum. delirul este acceptat.

la un moment dat imi uram audili din cauza forumului ala de retardati. mi-au inchis topicul, ca din ce cauza eu imi criticam masina ?! cum ar veni, ei erau nemultimiti ca eu eram nemultumit ca sistemul de operare nu mi se pare intuitiv prin raport cu ID6 de pe G30, de exemplu.

 

ei erau suparati ca mie nu imi place propria masina, nu masina lor :)))))

Edited by edit
  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, edit said:

::))))

de asta imi place acest forum. delirul este acceptat.

la un moment dat imi uram audili din cauza forumului ala de retardati. mi-au inchis topicul, ca din ce cauza eu imi criticam masina ?! cum ar veni, ei erau nemultimiti ca eu eram nemultumit ca sistemul de operare nu mi se pare intuitiv prin raport cu ID6 de pe G30, de exemplu.

 

ei erau suparati ca mie nu imi place propria masina, nu masina lor :)))))

Lasa ca si eu aici am fost cenzurat pt ca am zis ca astia cu electrice/ hibride sunt mocangii , daca nu dadea statul prima ei tot diesel isi luau :))))))))))))

  • Like 1
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mircea-Si said:

Lasa ca si eu aici am fost cenzurat pt ca am zis ca astia cu electrice/ hibride sunt mocangii , daca nu dadea statul prima ei tot diesel isi luau :))))))))))))

doar pentru ca probabil ai folosit un limbaj care nu este acceptat in public, altfel nu cred. Daca spui decent o asa chestie, nu te cenzureaza nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.